واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۶ تیر ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم، UNI, MKR, AAVE, ARB و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت‌کوین‌ها (UNI, MKR, AAVE, ARB) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند؛ به همین دلیل در واچ لیست ارز دیجیتال قرار گرفته‌اند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به محدوده ۳۰۰۰۰ دلار برگشته است و به طور بالقوه فرصت‌هایی برای UNI، ARB، AAVE و MKR فراهم می‌کند تا بالاتر روند. btc در ۱۳ ژوئیه، پس از پیروزی قانونی ریپل بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، تلاش کرد تا از اقدام قیمت جانبی خسته کننده خود جدا شود؛ اما این شور و شوق کوتاه مدت بود. فروشندگان در ۱۴ جولای قیمت را به محدوده بازگرداندند که نشان می‌دهد در سطوح بالاتر آن‌ها فعال هستند. با این وجود، یک نشانه مثبت این است که گاوها قیمت بیت کوین را بالای ۳۰۰۰۰ دلار نگه داشته‌اند.

انتظار می‌رود، ناظران بازار از نزدیک روند بررسی پیشنهادهای مختلف صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را برای یک ETF بیت کوین لحظه‌ای دنبال کنند که یکی از برجسته‌ترین آن‌ها پیشنهاد BlackRock است. جالب توجه است که طبق گفته اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، از بلومبرگ، از ۵۵۰ درخواست ETF توسط بلک راک، تنها یک درخواست رد شده است.

با این نشانه‌ها چندین آلت‌کوین شاهد خرید خوبی هستند. این امر تسلط بیت کوین بر بازار را به زیر ۵۰ درصد رسانده است که نشان می‌دهد، تمرکز ممکن است در کوتاه مدت به آلت کوین‌ها تغییر کند. آیا بیت‌کوین می‌تواند در کوتاه‌مدت حرکتی پر شتابی را آغاز کند یا در این محدوده باقی خواهد ماند؟ آلت‌کوین‌هایی که در نمودارها قوی به نظر می‌رسند کدامند؟ بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که در چند روز آینده در رادار معامله گران قرار بگیرند، بررسی کنیم.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 26 تیر 1402

 

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۳ ژوئیه بالای ۳۱۰۰۰ دلار بسته شد، اما ثابت شد که این یک تله گاوی بوده است؛ زیرا خرس‌ها قیمت را به زیر سطح در ۱۴ جولای رساندند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از منطقه بین ۳۱۰۰۰ تا ۳۲۴۰۰ دلار دفاع می‌کنند. عملکرد قیمت چند روز گذشته یک واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی (RSI) ایجاد کرده است. این نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی است. خرس‌ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۱۸۷ دلار) از مزیت خود استفاده کنند.

اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۶۳۱ دلار) نزول کند. اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای ۳۱۰۰۰ دلار هدایت کنند و حفظ کنند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۳۲۴۰۰ دلار صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، مسیر را برای رسیدن به ۴۰۰۰۰ دلار باز می‌کند؛ زیرا هیچ مقاومت مهمی در این بین وجود ندارد.

این جفت ارز از میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته پایین‌تر آمده است که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. خرس‌ها باید غرق شوند و قیمت را زیر ۲۹۵۰۰ دلار حفظ کنند تا اصلاح عمیق‌تری را آغاز کنند. این جفت ارز ممکن است به ۲۷۵۰۰ دلار سقوط کند. از طرف دیگر، گاوها باید قیمت بالای ۳۱۰۰۰ دلار را فشار داده و حفظ کنند تا حرکت صعودی را به سمت ۳۲۴۰۰ دلار شروع کنند. اگر قیمت از ۳۲۴۰۰ دلار کاهش یابد؛ اما از ۳۱۰۰۰ دلار بازگردد، این نشان می‌دهد که گاوها سطح را به حمایت تغییر داده‌اند. این جفت ارز ممکن است یک رالی را تا ۴۰۰۰۰ دلار آغاز کند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 26تیر1402

 

UNI/USDT

در طول عقب نشینی‌ها از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۴۱ دلار) حمایت می‌کند، که نشان می‌دهد این احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید در افت قیمت هستند. گاوها سعی خواهند کرد، در افت قیمتی فعلی بخرند و قیمت را به بالای مقاومت فوری در ۶.۱۶ دلار برسانند. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز UNI/USDT می‌تواند تا ۶.۵۰ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها زمین زیادی را رها نکنند، جفت ارز می‌تواند به ۶.۷۰ دلار برسد.

حمایت مهمی که باید در جهت نزولی تماشا کرد، متحرک نمایی ۲۰ روزه است. استراحت و بستن زیر این سطح نشان می‌دهد که خرس‌ها به بازی بازگشته‌اند. سپس ممکن است، این جفت ارز به SMA 50 روزه (۵ دلار) و بعداً به حمایت حیاتی ۴.۷۲ دلار سقوط کند. اصلاح نمودار چهار ساعته به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسیده است. این اولین حمایت مهمی است که باید مراقب آن باشید. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ارز می‌تواند مقاومت را در ۶.۱۷ دلار دوباره آزمایش کند. بالاتر از این سطح، جفت ارز ممکن است به خط مقاومت کانال صعودی صعود کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این نشان می‌دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است، سیو سود کنند. این می‌تواند قیمت را به خط حمایتی کانال بکشد. اگر این سطح شکسته شود، جفت ارز ممکن است تا ۵.۰۸ دلار کاهش یابد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 26 تیر 1402

 

ARB/USDT

آربیتروم (ARB) در ۱۵ جولای بالای الگوی مثلث متقارن شکست و بسته شد که نشان می‌دهد گاوها بر خرس‌ها غلبه کرده‌اند. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۶ دلار) افزایش یافته است و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید رسیده است؛ که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. یک مقاومت جزئی در ۱.۳۶ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت ارز ARB/USDT ممکن است تا ۱.۵۰ دلار افزایش یابد. این سطح شاید  دوباره چالش بزرگی باشد، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، رالی ممکن است تا ۱.۷۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت مثلث سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این ممکن است چندین گاو تهاجمی را به دام بیندازد و منجر به کاهش شدید تا ۰.۹۰ دلار شود. گاوها آزمایش مجدد سطح شکست از مثلث متقارن را با موفقیت انجام دادند، که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر خریداران را جذب می‌کنند. گاوها سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای ۱.۳۶ دلار، بر این قدرت بسازند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز ممکن است شتاب بیشتری بگیرد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱.۳۶ دلار کاهش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به داخل مثلث بکشانند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، نشان می‌دهد که شکست اخیر ممکن است یک تله گاو نر بوده باشد. سپس این جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه و متعاقباً به خط حمایت مثلث سقوط کند.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال 26تیر1402

 

AAVE/USDT

گاوها در تاریخ ۶ ژوئیه و دوباره در ۱۰ جولای آزمون مجدد سطح شکست را با موفقیت انجام دادند. این نشان می‌دهد که گاوها خط مقاومت را به حمایت تغییر دادند. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۲ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها در فرمان هستند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، چشم انداز صعود به بالای ۸۴.۵۰ دلار را افزایش می‌دهد. سپس جفت ارز AAVE/USDT می‌تواند تا ۹۵ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به کانال نزولی برگردانند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت ۸۴.۵۰ دلار رساندند، اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. خرس‌ها در سطوح بالاتر فروختند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند. هر دو میانگین متحرک صاف شده‌اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، ممکن است شرایط به نفع خرس‌ها تغییر کند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۶۸ دلار کاهش یابد. اگر گاوها قیمت را بالای ۸۴.۵۰ دلار حفظ کنند، مزیت به نفع گاوها تغییر خواهد کرد.

واچ‌ لیست ارزدیجیتال 26تیر1402

 

MKR/USDT

در ۲ ژوئیه بالاتر از خط روند نزولی شکست و در ۱۴ جولای مجدداً سطح را با موفقیت آزمایش کرد. جهش از این حمایت نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۷۸ دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. خریداران در حال تلاش برای از سرگیری روند صعودی هستند، اما ممکن است با مقاومت سختی نزدیک به ۱۱۰۰ دلار مواجه شوند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز MKR/USDT ممکن است تا ۱۲۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۱۰۸۰ دلار کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. سپس این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. شکستن زیر این سطح نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت هستند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت فشار داده‌اند، که نشان ‌می‌دهد ممکن است اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده باشد. قیمت ممکن است به خط مقاومت کاهش یابد، که سطح مهمی برای مراقبت است.

بازگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که گاوها خط مقاومت را به حالت حمایت تغییر داده اند. این امر امکان استراحت بالای ۱۰۸۰ دلار را بهبود می‌بخشد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت بی اعتبار شود. این می‌تواند جفت ارز را به ۸۳۱ دلار کاهش دهد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 26تیر 1402

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا