واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم ADA, LDO, ATOM, ARB و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت کوین‌ها (ADA, LDO, ATOM, ARB) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بهبود بیت کوین ممکن است باعث خرید این ۴ آلت‌کوین شود. در حالی که بیشتر کوین‌ها تحت فشار هستند، بیت کوین و آلت کوین‌های انتخابی مانند ADA، ATOM، LDO و ARB امیدوار کننده هستند. شاخص S&P 500 (SPX) هفته را با زیان اسمی ۰.۲۹ درصد به پایان رساند، اما بیت کوین در نظر دارد هفته را با کاهش بیش از ۵ درصد به پایان برساند. ضعف بیت کوین چندین آلت‌کوین را پایین آورد که نشان دهنده تضعیف احساسات است.

چندین تحلیل‌گر پیش بینی می‌کنند که بیت کوین شروع به بازیابی کند، اما نظارت بر منابع نشانگرهای مواد محتاطانه به نظر می‌رسد. در تحلیل اخیر، آن‌ها گفتند که عدم پیشنهاد قوی از سوی نهنگ‌ها در سطوح پایین‌تر می‌تواند نشانه نگران کننده‌ای باشد. آن‌ها معتقدند اگر بیت کوین کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بماند، چشم انداز صعودی باطل خواهد شد.

انتظار می‌رود طی چند روز آینده، پیشرفت در مذاکرات سقف بدهی بین رهبران کنگره و کاخ سفید در مرکز توجه قرار گیرد. عدم قطعیت و خطرات ناشی از نکول احتمالی ایالات متحده می‌تواند روند صعودی را در بازارهای سهام تحت کنترل نگه دارد، اما پیش بینی این‌که بیت کوین و آلت کوین‌ها چگونه به این هرج و مرج واکنش نشان خواهند داد، دشوار است.

بیت کوین مرحله اصلاحی را آغاز کرده است و اکثر آلت کوین‌ها به زیر سطح حمایت مربوطه خود شکسته‌اند. تنها تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال در نمودارها مثبت به نظر می‌رسند. بیایید نمودار پنج ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت ظاهر شوند، تجزیه و تحلیل کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت

 

BTC/USDT

دم بلند شمعدان بیت کوین در ۱۲ می نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید شیب به خط گردن الگوی معکوس سر و شانه هستند. خریداران سعی می‌کنند، قیمت را به مثلث برگردانند؛ اما ممکن است با مقاومت شدید خرس‌ها روبرو شوند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۹۵۹ دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر ۴۱ نشان می‌دهد که خرس‌ها حاشیه کمی دارند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد جفت بیت کوین/دلار آمریکا را به زیر ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها بتوانند این کار را انجام دهند، فروش ممکن است تشدید شود و این جفت به ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند. در حالت صعودی، گاوها باید برای به دست آوردن مجدد کنترل، مانع در خط مقاومت را برطرف کنند. این جفت ممکن است مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری  را دوباره آزمایش کند.

پس از مواجهه با مقاومت سخت در ۲۰-EMA، گاوها مانع را برطرف کردند. این نشان می‌دهد که گاو نر در تلاش برای به دست گرفتن کنترل است. این جفت ممکن است، ابتدا به میانگین متحرک ۵۰ ساده و سپس به ۲۸۴۰۰ دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند خط حمایت مثلث را به مقاومت تبدیل کنند. این جفت ممکن است پس از آن به حمایت حیاتی در ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت BTC/USDT

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

ADA/USDT

بازگشت ثابت کاردانو از خط روند صعودی در ۱۱ می نشان می‌دهد که سطوح پایین تر همچنان خرید قوی را جذب می‌کنند. گاوها سعی خواهند کرد با پیش بردن قیمت به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۸ دلار) روند بهبود را از سر بگیرند. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما اگر گاو نر بر آن غلبه کند، جفت ADA/USDT می‌تواند به سمت خط گردن الگوی معکوس سر و شانه اوج بگیرد. این سطح احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود.

احتمال دیگر این است که قیمت از متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به خط روند صعودی کاهش یابد. تکرار مکرر سطح حمایت در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف آن می‌شود. این ممکن است درها را برای سقوط احتمالی تا ۰.۳۰ دلار باز کند. گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار دادند، که نشان می‌دهد ممکن است خرس‌ها کنترل خود را از دست بدهند. ۲۰-EMA به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها در حال بازگشت هستند.

اگر خریداران مقاومت سربار را در ۰.۳۷ دلار شکست دهند، جفت می‌تواند شتاب را افزایش دهد و تا ۰.۴۰ دلار و بعداً تا ۰.۴۲ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از ۰.۳۷ دلار کاهش یابد، ممکن است جفت به خط روند صعودی سقوط کند.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت ADA/USDT

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل کاردانو بروید.

 

ATOM/USDT

Cosmos از حمایت ۱۰.۲۰ دلاری در ۱۰ می عقب نشینی کرد، که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید نزول‌ها به این سطح هستند. خرس‌ها تلاش می‌کنند تا راهپیمایی امدادی را در SMA 50 روزه (۱۱.۲۸ دلار) متوقف کنند، اما گاوها از زمین خود تسلیم نشده‌اند. این چشم انداز رالی بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ATOM/USDT می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح مهمی است که فروشندگان باید از آن محافظت کنند، زیرا شکستگی بالای آن، الگوی مثلث نزولی نزولی را باطل می‌کند.

حمایت حیاتی برای تماشای نزولی ۱۰.۲۰ دلار است. اگر ترک بخورد، مثلث نزولی کامل می‌شود و ممکن است جفت به ۸.۵۰ دلار سقوط کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که رالی امدادی با فروش در سطوح بالاتر مواجه است، اما اقدام قیمت در حال شکل‌گیری یک الگوی معکوس سر و شانه‌ها است که با شکست کامل شده و بالای ۱۱.۳۰ دلار بسته می‌شود.

این جفت ممکن است حرکت صعودی خود را به ۱۲ دلار و متعاقباً به ۱۲.۵۰ دلار آغاز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست دارند. سپس ممکن است جفت به سمت حمایت حیاتی در ۱۰.۲۰ دلار سقوط کند. جهش از این سطح می‌تواند این جفت را برای مدتی طولانی در محدوده ۱۱.۳۰ دلار و ۱۰.۲۰ دلار نگه دارد.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت ATOM/USDT

 

LDO/USDT

لیدو دائو (LDO) از حمایت ۱.۶۰ دلاری بازگشت و به مقاومت سربار در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۹۵ دلار) رسیده است. خرس‌ها سعی می‌کنند از EMA 20 روزه محافظت کنند اما گاوها تسلیم نشده اند. این نشان می‌دهد که خریداران انتظار دارند بهبودی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت LDO/USDT می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس‌ها را به خود جلب می‌کند.

اگر خریداران کاهش بعدی را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید با کاهش است. این جفت پس از آن می‌تواند بهبودی پایدار را بالاتر از خط روند نزولی آغاز کند. از جنبه نزولی، خرس‌ها باید به پایین‌تر از ۱.۶۰ دلار سقوط کرده و قیمت را حفظ کنند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۱.۹۸ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت یک الگوی دوپایه صعودی را تکمیل خواهد کرد. هدف این تنظیم معکوس ۲.۳۹ دلار است. اگر این سطح نیز عبور کند، جفت ممکن است به ۲.۶۰ دلار برسد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱.۹۸ دلار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این ممکن است جفت را برای مدتی بین ۱.۵۷ تا ۱.۹۸ دلار نگه دارد.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت LDO/USDT

 

ARB/USDT

آربیتروم (ARB) نزدیک به سطح مهم روانشناختی ۱ دلار حمایت پیدا کرده است، که نشان می‌دهد گاوها به شدت در حال خرید افت هستند. در روند صعودی، خرس‌ها تلاش کرده اند تا بهبود را در ۱.۲۰ دلار متوقف کنند، اما یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آن‌ها فشار خرید را حفظ کرده اند. که احتمال شکست بالای ۱.۲۰ دلار را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ARB/USDT می‌تواند تا ۱.۴۰ دلار و بعداً به ۱.۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از ۱.۲۰ دلار به شدت کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این به تثبیت احتمالی بین ۱ دلار و ۱.۲۰ دلار برای چند روز اشاره خواهد کرد. ۲۰-EMA در نمودار چهار ساعته شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن این جفت ارز به بالای ۱.۲۰ دلار موقعیت خود را تقویت کنند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت یک الگوی دوپایین را تکمیل می‌کند که هدف آن ۱.۳۵ دلار است.

اولین نشانه قدرت برای خرس‌ها شکستن و نزدیک شدن به زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این می‌تواند جفت را به ۱.۰۵ دلار برساند. لغزش به زیر ۱ دلار نشانه از سرگیری روند نزولی خواهد بود.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 25 اردیبهشت ARB/USDT

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا