واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

S&P 500 برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران از نشانه‌هایی مبنی بر اینکه تورم ممکن است به اوج خود رسیده است، تشویق شده‌اند. بیت‌کوین (BTC) و آلت‌کوین‌های منتخب نیز بازیابی خود را گسترش دادند، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در معرض افزایش ریسک دارایی‌های خود هستند. روند مشابهی در بازارهای ارزهای دیجیتال رخ داده است. به گفته تحلیلگران Glassnode، آلت کوین‌ها، به رهبری اتر (ETH)، پس از شفافیت در پروسه ادغام، بهتر از بیت کوین عمل کرده‌اند.

آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها می توانند بهبود خود را در چند روز آینده تمدید کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین در روزهای ۱۳ و ۱۴ اوت از مقاومت سربار ۲۴۶۶۸ دلار بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان‌ می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌های صعودی فروشنده هستند، اما نقض مکرر مقاومت بالای سر باعث تضعیف آن می‌شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲۳۴۱۴ دلاری و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها قیمت بالاتر از ۲۵۰۰۰ دلار را حفظ کنند، شتاب صعود می‌تواند بیشتر شود و جفت BTC/Tether (USDT) تا ۲۸۰۰۰ دلار افزایش یابد.

این سطح ممکن است به‌عنوان یک مقاومت سخت عمل کند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، رالی می تواند تا ۳۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. سطح بحرانی برای تماشای منفی متحرک نمایی ۲۰ روزه است. جهش از آن نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال باقی می‌مانند. سپس این جفت می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ۲۱۹۷۶ دلار کاهش یابد.

 

تحلیل روزانه اتریوم
تحلیل روزانه اتریوم

 

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۱۳ آگوست موفق به شکست مقاومت ۰.۵۵ شد و کندل روزانه را بالای آن بست. این نشان می‌دهد که عدم قطعیت به نفع گاوها تمام شده است.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۵۲ دلار و RSI در محدوده مثبت نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. جفت ADA/USDT می تواند تا ۰.۶۳ دلار و سپس به مقاومت بالای سربار قوی در ۰.۷۰ دلار صعود کند. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس‌ها را به خود جلب می‌کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که شکست بالای ۰.۵۵ دلار ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه ۰.۴۹ دلار و بعداً به ۰.۴۵ دلار کاهش یابد.

 

نمودار روزانه کاردانو
نمودار روزانه کاردانو

 

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در چند روز گذشته بین ۸.۱۱ دلار و ۹.۸۳ دلار تثبیت شده است. این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در اصلاح‌ها هستند اما خرس‌‎ها از مقاومت بالای سر دفاع می‌کنند. هر چه قیمت بیشتر در محدوده باقی بماند، شکست از آن قوی‌تر خواهد بود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۸.۵۴ دلار در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۹.۸۳ دلار برسانند، جفت UNI/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۱۰.۵۵ دلار و سپس به ۱۲ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدت بیشتری به فعالیت محدود خود ادامه دهد. خرس ها باید غرق شوند و قیمت را زیر ۸.۱۱ دلار حفظ کنند تا دست بالا را بدست آورند.

 

نمودار روزانه یونی سواپ
نمودار روزانه یونی سواپ

 

LINK/USDT

Chainlink (LINK) طی چند هفته گذشته در محدوده وسیعی بین ۵.۵۰ تا ۹.۵۰ دلار معامله شده است. گاوها در ۱۲ آگوست تلاش کردند تا قیمت را به بالاتر از این محدوده برسانند اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۸.۰۰ دلاری در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌‎دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عقب نشینی کند، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را با ۹.۵۰ دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت LINK/USDT می تواند تا ۱۲.۳۰ دلار و سپس به ۱۳.۵۰ دلار افزایش یابد.

درعوض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان دهنده این است که معامله گران سودهای نزدیک به مقاومت را رزرو می کنند. این می تواند جفت را به SMA ۵۰ روزه ۷.۰۰ دلاری برساند و اقامت در محدوده را برای چند روز دیگر افزایش دهد.

 

نمودار روزانه چین لینک
نمودار روزانه چین لینک

 

CHZ/USDT

Chiliz (CHZ) در چند روز گذشته در یک بهبود قوی بوده است، اما سایه طولانی در کندل ۱۴ آگوست نشان می دهد که خرس ها از مقاومت بالای سر در ۰.۱۹ دلار دفاع می کنند. اگر چه افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۱۴ دلار نشان دهنده مزیتی برای خریداران است، اما حضور RSI در محدوده اشباع خرید می‌تواند اصلاحی جزئی برای قیمت در پی داشته باشد. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، اولین سطح مهمی که باید در جهت نزولی مشاهده کرد، متحرک نمایی ۲۰ روزه است.

بازگشت قوی به این سطح نشان می دهد که گاوها به افت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. این باعث بهبود چشم انداز شکست بالای مقاومت سربار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت CHZ/USDT می تواند تا ۰.۲۲ دلار و سپس به ۰.۲۴ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این جفت می تواند به SMA ۵۰ روزه ۰.۱۲ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است در کوتاه مدت یک حرکت خنثی را تجربه کند.

 

نمودار روزانه چیلیز
نمودار روزانه چیلیز

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا