واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم LDO, HBAR, MATIC, BIT و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. قیمت بیت کوین می‌تواند، در کوتاه مدت محدود باقی بماند؛ اما این آلت کوین‌ها (MATIC، HBAR، LDO و BIT) می‌توانند، بالاتر از حد خود ادامه دهند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

قیمت در حال تلاش برای بهبود در آخر هفته است، اما جهش فعلی فاقد قاطعیت است. این نشان می‌دهد که خریداران در کاهش قیمت، نگران هستند تا قبل از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در ژانویه در ۱۴ فوریه خریدی کنند؛ چون این امر می‌تواند نوسانات کوتاه‌مدت را افزایش دهد. اگرچه کوتاه مدت نامشخص است، تحلیلگران دلفی دیجیتال انتظار دارند که فدرال رزرو ایالات متحده در اواخر سال به سمت یک سیاست تطبیقی حرکت کند و این می‌تواند برای دارایی‌های پر ریسک مطلوب باشد.

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های صعودی از سوی دن مورهد، مدیرعامل Pantera Capital بود که گفت شاید “چرخه صعودی هفتم” بیت کوین آغاز شده باشد. مورهد تاکید کرد که کاهش از نوامبر ۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ ۳۷۶ روز به طول انجامید و قیمت BTC شاهد کاهش ۷۷ درصدی بود که در راستای کاهش متوسط ۳۰۷ روزه و کاهش متوسط ۷۳ درصدی در بازارهای نزولی قبلی بود.

به نظر می‌رسد تحلیل‌گران در بلندمدت روی بیت کوین مثبت می‌شوند، اما در کوتاه مدت نامشخص است. بیایید نمودارهای بیت کوین را مطالعه کنیم و آلت کوین‌ها را انتخاب کنیم تا سطوح بحرانی را که باید مراقب آن‌ها باشیم، شناسایی کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن

 

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۰ فوریه به حمایت قوی ۲۱۴۸۰ دلار رسید. منطقه بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۰۳۴۷ دلار) و ۲۱۴۸۰ دلار احتمالا خرید تهاجمی توسط گاوها را به خود جلب می‌کند. اولین مانع در مسیر صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۳۴۷ دلار) است. این باید عبور داده شود تا نشان دهد که گاو نر به صندلی راننده بازگشته است. یک مانع کوچک در ۲۲۸۰۰ دلار وجود دارد، اما اگر این مقدار کاهش یابد، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند ۲۴۲۵۵ دلار را دوباره آزمایش کند.

انتظار می‌رود که خرس‌ها با تمام توان از منطقه ۲۴۲۵۵ دلاری تا ۲۵۲۱۱ دلاری دفاع کنند؛ زیرا در صورت عبور از این مانع، این جفت ارز می‌تواند نشانه تغییر روند بالقوه باشد. برعکس، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به بازی بازگشته‌اند. این جفت ارز ارز پس از آن می‌تواند منطقه حمایت حیاتی بین ۱۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار را دوباره بررسی کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا با قیمت ۲۱۴۸۰ دلار بازگشت خود را آغاز کنند، اما با فروش نزدیک به ۲۰-EMA روبرو هستند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۱۴۸۰ دلار برسد، خرس‌ها ممکن است با قدرت به سطح روانی ۲۰۰۰۰ دلار حمله کنند. ۲۰-EMA در حال مسطح شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به تدریج به سمت نقطه میانی افزایش می‌یابد. این نشان می‌دهد که فشار فروش کوتاه مدت ممکن است کاهش یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، جفت ارز می‌تواند تا ۲۲۸۰۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن بیت کوین

 

MATIC/USDT

تنها شاهد یک عقب نشینی کم عمق در چند روز گذشته بودیم که نشان می‌داد معامله گران با عجله از موقعیت خود خارج نمی‌شوند و با کاهش جزئی خرید می‌کنند. میانگین‌های متحرک صعودی نشان می‌دهد که گاو نر کنترل را در دست دارد. واگرایی منفی در RSI مایه نگرانی است، اما یک نشانه مثبت این است که خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۷ دلار) برسانند.

این چشم انداز شکست بالای منطقه سربار بین ۱.۳۰ تا ۱.۳۵ دلار را افزایش می‌دهد. اگر گاوها در تلاش خود موفق شوند، جفت ارز MATIC/USDT می‌تواند یک حرکت صعودی را تا ۱.۵۰ دلار و پس از آن به ۱.۷۰ دلار آغاز کند. اولین علامت ضعف، وقفه و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. این مسیر را برای کاهش احتمالی تا ۱.۰۵ دلار باز می‌کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در محدوده ۱.۳۰ تا ۱.۳۵ دلار مقاومت قابل توجهی ارائه می‌دهند، اما یک علامت مثبت این است که خریداران زمین زیادی را به خرس‌ها واگذار نکرده اند. این نشان می‌دهد که گاو نر حرکتی بالاتر را پیش بینی می‌کند. اگر قیمت را به بالای ۱.۳۵ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند در کوتاه‌مدت کنترل خود را در دست بگیرند، باید قیمت را به زیر ۱.۲۰ دلار کاهش دهند. این می‌تواند احتمال افت تا ۱.۰۵ دلار را افزایش دهد. حمایتی جزئی نزدیک به ۱.۱۵ دلار وجود دارد، اما ممکن است آن را حفظ نکند.

برای مشاهده تحلیل پالیگان، هر روز به صفحه تحلیل پالیگان بروید.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن متیک

 

HBAR/USDT

اکثر ارزهای دیجیتال بزرگ به جز هدرا هشگراف، روند صعودی اخیر خود را دوباره دنبال می‌کنند. HBAR در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته و از مقاومت سربار در ۰.۰۸ دلار خارج شده است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) در حال افزایش است و RSI در قلمروی که بیش از حد خرید شده است، نشان می‌دهد که گاوها در فرمان هستند. با این حال، کندل بلند در کندل ۱۲ فوریه فروش در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

جفت ارز HBAR/USDT می‌تواند شاهد نبردی سخت در نزدیکی سطح شکست ۰.۰۸ دلار باشد. اگر گاوها از این سطح دفاع کنند و آن را به حمایت تبدیل کنند، جفت ارز ممکن است یک حرکت صعودی جدید به سمت ۰.۱۱ دلار آغاز کند. اگر آن سطح نیز مقیاس شود، حرکت صعودی می‌تواند تا ۰.۱۵ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت به زیر سطح شکست سقوط کند، نشان‌دهنده ادامه فروش خرس‌ها در رالی خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می‌تواند به EMA 20 روزه سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که معامله گران سودهای نزدیک به مقاومت روانی را در ۰.۱۰ دلار رزرو می‌کنند. این جفت ارز می‌تواند به سمت ۲۰-EMA، که نزدیک به سطح شکست است، عقب نشینی کند. خریداران احتمالا نزول را تا این سطح خریداری می‌کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز ممکن است سعی کند به بالای ۰.۱۰ دلار برسد و حرکت صعودی را از سر بگیرد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۰.۰۸ دلار برسد، ممکن است چندین گاو تهاجمی را به دام بیندازد. این می‌تواند منجر به انحلال طولانی مدت و کاهش به ۰.۰۷ دلار شود. اصلاح عمیق ممکن است شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر بیندازد.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن اچبار

 

LDO/USDT

LidoDAO (LDO) در چند روز گذشته بی‌ثبات بوده است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۲ دلار) دفاع کرده‌اند. این نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید افت هستند. خریداران در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالا در ۳ دلار برسانند. این سطح احتمالا فروش تهاجمی خرس‌ها را به خود جلب می‌کند، زیرا اگر آن‌ها اجازه دهند ۳ دلار از بین برود، جفت ارز LDO/USDT ممکن است حرکت کند و به سمت ۴ دلار افزایش یابد.

شیب تدریجی متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت، نشان می‌دهد که خریداران برتری دارند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که این جفت ارز برای چند روز بین ۳ تا ۱.۷۲ دلار در نوسان باشد. قیمت به زیر ۵۰-SMA سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند بر این حرکت تکیه کنند و جفت ارز را به حمایت فوری در ۲ دلار برسانند. خریداران این کاهش را تا ۲.۲۰ دلار خریداری کردند و قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک بازگرداندند. این جفت ارز می‌تواند تا ۲.۸۰ دلار و پس از آن به ۳ دلار افزایش یابد.

فروشندگان احتمالا برنامه‌های دیگری دارند. آن‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برگردانند و حمایت را در ۲.۲۰ دلار دوباره آزمایش کنند. اگر این سطح شکسته شود، جفت ارز می‌تواند به ۲ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی به یک اقدام ممکن محدود به محدوده در کوتاه مدت اشاره خواهد کرد.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن لیدو

 

BIT/USDT

در حالی که چندین ارز دیجیتال بخشی از دستاوردهای اخیر خود را پس داده‌اند، BitDAO (BIT) توانسته است بالاتر از حمایت فوری خود در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۵) باقی بماند. این نشان می‌دهد که گاوها برای ثبت سود عجله ندارند. جفت ارز BIT/DAO هنوز از خطر خارج نشده است؛ زیرا کندل بلند در کندل ۱۱ فوریه نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی ها نزدیک به ۰.۶۰ دلار می‌فروشند. خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، این جفت ارز می‌تواند عقب نشینی خود را تا SMA 50 روزه (۰.۴۸ دلار) افزایش دهد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، گاوها دوباره به مقاومت ۰.۶۰ دلاری دست خواهند یافت. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. ممکن است جفت ارز به ۰.۶۵ دلار و سپس به ۰.۶۹ دلار افزایش یابد. نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز بین حمایت ۰.۵۴ دلار و مقاومت ۰.۶۰ دلار گیر کرده است. هر دو میانگین متحرک در حال کاهش هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

معمولا تثبیت بالای حمایت حیاتی یک علامت مثبت است و احتمال ادامه حرکت صعودی را افزایش می‌دهد. اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۶۰ دلار برسانند، حرکت صعودی ممکن است از سر گرفته شود. اگر قیمت به زیر ۰.۵۴ دلار سقوط کند، خرس‌ها برتری خواهند داشت. این می‌تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۰.۵۰ دلار و سپس به ۰.۴۶ دلار باز کند.

واچ لیست ارز دیجیتال 24 بهمن بیت

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا