واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم ETH، TON، MATIC، OKB و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.این آلت کوین‌ها (TON، MATIC، OKBو ETH) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند. با عبور از ۲۲۸۰۰ دلاری، بیت کوین علائم صعودی در بعضی آلت کوین‌ها به وجود می‌آورد. به همین دلایل واچ لیست ارز دیجیتال این هفته می‌تواند، رشد خوبی را رقم بزنند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بیت کوین در تلاش است تا بالای ۲۰۰۰۰ دلار باقی بماند و اگر موفق شود، ETH، MATIC، TON و OKB شاید شاهد بهبودی قوی باشند. معامله گران پس از بحران و شکست بانک سیلیکون ولی، از دارایی‌های پرخطر خروج کردند. شاخص S&P 500 حدود ۴.۵۵ درصد سقوط کرد در حالی که بیت کوین به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر این‌که ۳.۳ میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار ذخایر USDC Circle در SVB نگهداری می‌شود، پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داده است. پس از معامله نزدیک به ۰.۸۷ دلار در ۱۱ مارس، USDC در زمان انتشار به بالای ۰.۹۶ دلار صعود کرد.

شکست SVB باعث افزایش عدم اطمینان در کوتاه مدت شده است و سرمایه گذاران به دقت مراقب هر گونه نشانه‌ای از سرایت این بیماری به سایر بانک‌های منطقه‌ای در سراسر ایالات متحده هستند.

در مواقع عدم اطمینان، بهتر است در حاشیه بمانید. با این حال، اگر پس از شکست SVB هیچ اثر دومینویی وجود نداشته باشد، ارزهای دیجیتال انتخابی شاید بازیابی خود را آغاز کنند. ارزهای رمزنگاری شده انتخاب شده در مقاله، همگی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه معامله می‌شوند، سطحی کلیدی که توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت برای تعیین این‌که آیا دارایی در فاز صعودی یا نزولی قرار دارد، مورد توجه قرار می‌گیرد. بیایید نمودارهای بیت کوین و چهار آلت‌کوین را مطالعه کنیم که در صورت بهبودی بخش در چند روز آینده شاید عملکرد بهتری داشته باشند.

واچ لیست ارزدیجیتال 22اسفند1401

 

BTC/USDT

بیت کوین به SMA 200 روزه (۲۰۳۸۹ دلار) بازگشته است. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از سطح خود دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می‌تواند فروش را تشدید کند. در راه صعود، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۰۴۲ دلار) احتمالا به عنوان یک مانع بزرگ عمل می‌کند. اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا شاید پشتیبانی را در SMA 200 روزه دوباره آزمایش کند. اگر این سطح شکسته شود، جفت ارز شاید به ۱۸۴۰۰ دلار و سپس به ۱۶۳۰۰ دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز شاید شتاب بیشتری بگیرد و به سمت مقاومت بالای ۲۵۲۵۰ دلار افزایش یابد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها تلاش می‌کنند تا از ۱۹۵۵۰ دلار بازیابی کنند، اما خرس‌ها به شدت از ۲۰-EMA دفاع می‌کنند. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد، این جفت ارز را به زیر ۱۹۹۵۰ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز شاید به ۱۸۴۰۰ دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت بالا برود و از ۲۰-EMA بشکند، نشان می‌دهد که فشار فروش کوتاه مدت شاید کاهش یابد. این ممکن است شروع به بهبودی به ۲۱۴۸۰ دلار کند، جایی که خرس‌ها دوباره چالش بزرگی خواهند بود. اگر این سطح کاهش یابد، جفت شاید به ۲۲۸۰۰ دلار برسد.

واچ لیست ارز دیجیتال 22اسفند1401

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

ETH/USDT

در ۱۰ مارس به زیر SMA 200 روزه (۱۴۲۱ دلار) رسید، اما دم بلند در شمعدان روز نشان دهنده خرید خوب در سطوح پایین تر است. این بهبود با مقاومت نزدیک به ۱۴۶۱ دلار مواجه است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به SMA 200 روزه برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها با جهش سطحی در حال فروش هستند. این احتمال کاهش به زیر ۱۳۵۲ دلار را افزایش می‌دهد. سپس جفت ارز ETH/USDT می‌تواند تا ۱۱۰۰ دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۴۸ دلار) برسانند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، جفت ارز شاید تا ۱۷۴۳ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها شاید دوباره یک مانع قوی ایجاد کنند. شکستن بالاتر از این سطح درها را برای افزایش احتمالی تا ۲۰۰۰ دلار باز می‌کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در حال تلاش برای بازگشت است. ۲۰-EMA در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۵۰۰ دلار فشار دهند و حفظ کنند، این تعادل به نفع خریداران متمایل خواهد شد. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، رالی امداد شاید به ۱۶۰۰ دلار برسد. از سوی دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، مزیت شاید به نفع خرس‌ها متمایل شود. این جفت ارز شاید پس از آن حمایت قوی را در ۱۳۵۲ دلار دوباره آزمایش کند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل اتریوم بروید.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 22اسفند1401

 

MATIC/USDT

از ۱.۵۶ دلار در ۱۸ فوریه به شدت اصلاح شد و در ۱۰ مارس به SMA 200 روزه (۰.۹۴ دلار) رسید. دم بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می‌کنند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۵ دلار) برسانند، جایی که خرس‌ها احتمالا دفاعی قوی خواهند داشت. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران در رالی می‌فروشند.

این می‌تواند چشم انداز سقوط به زیر SMA 200 روزه را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز MATIC/USDT شاید به ۰.۶۹ دلار سقوط کند. برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان می‌دهد که گاوها به صندلی راننده بازگشته‌اند. سپس جفت ارز می‌تواند به مقاومت بالایی در ۱.۳۰ دلار برسد. بازیابی از ۰.۹۴ دلار به ۲۰-EMA رسیده است. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا اگر قیمت بالاتر از آن باقی بماند، جفت ارز شاید تا ۱.۱۵ دلار افزایش یابد.

این سطح شاید دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها نزول بعدی را بالای ۱.۰۵ دلار متوقف کنند، نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد. این شاید دروازه‌ها را برای افزایش احتمالی ۱.۳۰ دلار باز کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر حمایت ۰.۹۴ دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل متیک بروید.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 22اسفند1401

 

TON/USDT

در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال اصلی به SMA 200 روزه یا کمتر از آن سقوط کرده اند، Toncoin (TON) هنوز بسیار بالاتر از سطح است. این نشان می‌دهد که معامله گران برای خروج عجله ندارند. جفت ارز TON/USDT یک الگوی مثلث متقارن در نزدیکی اوج محلی تشکیل داده است. عمل قیمت در داخل مثلث تصادفی و فرار است. به طور معمول، مثلث به عنوان یک الگوی ادامه عمل می‌کند. این بدان معنی است که روندی که قبل از شکل گیری راه اندازی وجود داشت از سر گرفته می‌شود. در این حالت، اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت مثلث قرار دهند، شاید جفت ارز به سمت ۲.۹۰ دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر مثلث و SMA 200 روزه (۱.۹۰ دلار) سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در فرمان هستند. این شاید قیمت را به سمت ۱.۳۰ دلار بکشد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که مثلث به عنوان یک تنظیم معکوس رفتار می‌کند. شیب نزولی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی در نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲.۱۸ دلار برسد، احتمالاً افت به ۲ دلار خواهد رسید.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند، نشان می‌دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. سپس شاید جفت ارز به ۲.۴۵ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها شاید دفاعی قوی داشته باشند. اگر از این سطح عبور کرد، گاوها سعی می‌کنند مثلث را نزدیک به ۲.۵۰ دلار سوراخ کنند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 22 اسفند 1401

 

OKB/USDT

OKB (OKB) در مرحله اصلاحی است، اما یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که بسیار بالاتر از SMA 200 روزه (۲۶ دلار) است. حمایت بعدی در جهت نزولی، سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی ۳۶.۱۳ دلار و سپس سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصدی ۳۰.۷۶ دلار است. گاو نر احتمالا با تمام توان از این منطقه محافظت می‌کند. اگر قیمت از این منطقه افزایش یابد، جفت ارز OKB/USDT شاید تا EMA 20 روزه (۴۵.۴۸ دلار) افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن نشان می‌دهد که فاز اصلاحی شاید به پایان رسیده باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر ۳۰.۷۶ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که معامله گران به سمت خروج عجله می‌کنند. سپس شاید این جفت ارز به SMA 200 روزه سقوط کند. شیب نزولی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی در نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. حمایت جزئی نزدیک به ۳۷.۵۰ دلار وجود دارد، اما در صورت تسلیم شدن، شاید جفت ارز به ۳۶.۱۳ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و از ۲۰-EMA بشکند، این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا کنترل خود را دوباره به دست آورند. شاید جفت ارز به ۴۴.۳۵ دلار افزایش یابد. این مقاومت مهمی است که خرس‌ها باید از آن محافظت کنند، زیرا اگر خارج شود، قیمت می‌تواند به ۵۰ دلار برسد.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 22 اسفند1401

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا