واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم LDO, RNDR, XRP, ETH و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت کوین‌ها (ETH, XRP, RNDR, LDO) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

اگر قیمت بیت کوین در محدوده ۲۵۰۰۰ دلار تثبیت شود، ETH، XRP، LDO و RNDR می‌توانند اولین آلت‌کوین‌هایی باشند که افزایش را تجربه کنند. پس از اعلام شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه بایننس و کوین بیس در ابتدای هفته، قیمت آلت کوین‌ها سقوط کردند. جدا از اقدام علیه دوتا از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری، به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاران عصبی هستند؛ زیرا SEC 23 ارز دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار در این دو شکایت نامگذاری کرده است. این تعداد کل ارزهای رمزنگاری شده را که توسط SEC به عنوان اوراق بهادار نامیده می‌شود به ۶۷ می‌رساند.

این نشان می‌دهد که سرمایه گذاران نهادی وحشت زده نمی‌شوند و موقعیت‌های خود را رها نمی‌کنند. به دلیل عملکرد بهتر، تسلط بیت کوین به بالاترین سطح سال گذشته یعنی ۴۷.۶ درصد رسیده است، در حالی که اتر به ۲۰ درصد رسیده است. عدم قطعیت در کوتاه مدت احتمالاً چندین سرمایه گذار را در حاشیه نگه می‌دارد. در طول این دوره، ارزهای دیجیتالی که در بازار باقی مانده‌اند، معمولاً زمانی که احساسات بازار بهبود می‌یابند، عملکرد خوبی دارند.

واچ لیست ارز دیجیتال 22 خرداد 1402

 

BTC/USDT

بیت کوین بار دیگر در ۱۰ ژوئن به سطح حمایت حیاتی ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کرد که نشان می‌دهد، خرس‌ها فشار را ادامه می‌دهند. تکرار مکرر سطح حمایت در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف آن می‌شود.

میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها در کنترل هستند. اگر منطقه حمایتی بین ۲۵۲۵۰ تا ۲۳۸۹۶ دلار از بین برود، جفت ارز BTC/USDT ممکن است شاهد فروش وحشتناک باشد. سپس این جفت ارز می‌تواند به سطح حیاتی روانشناختی ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از این سطح محافظت کنند.

اگر گاوها بخواهند از کاهش شدید جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۷۲۱ دلار) برسانند. چنین حرکتی نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. این جفت ارز ممکن است ابتدا تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۴۶۴ دلار) و سپس به خط مقاومت کانال افزایش یابد. خریداران باید قیمت را بالاتر از این سطح قرار دهند تا نشان دهنده ازسرگیری حرکت صعودی باشد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که بازیابی حمایت ۲۵۲۵۰ دلاری با فروش در ۲۰-EMA مواجه است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به گاوها فرصتی برای بازگشت نمی‌دهند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند تا موقعیت خود را بیشتر مستحکم کنند.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می‌تواند به ۵۰-SMA صعود کند. اگر این سطح حذف شود، جفت ارز به احتمال زیاد به سمت ۲۷۴۰۰ دلار حرکت می‌کند.

واچ لیست ارزدیجیتال 22 خرداد 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

ETH/USDT

اتر در چند روز گذشته در مرحله اصلاحی بوده است. خرس‌ها در ۱۰ ژوئن قیمت را به زیر سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی ۱۷۵۵ دلار رساندند، اما گاوها با دفاع از حمایت قوی در ۱۷۰۰ دلار از سقوط جلوگیری کردند.

گاوها تلاش خواهند کرد تا یک رالی امدادی را آغاز کنند که می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۳۵ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود زیرا شکست و بسته شدن بالاتر از آن نشان می‌دهد که جفت ارز ETH/USDT ممکن است برای مدتی در محدوده بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار باقی بماند.

برعکس، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بازیابی را متوقف کنند و قیمت را به زیر حمایت ۱۷۰۰ دلاری کاهش دهند. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، ممکن است جفت ارز مرحله بعدی اصلاح را شروع کند. حمایت جزئی در ۱۶۰۰ دلار وجود دارد، اما اگر حفظ نشود، جفت ارز ممکن است به ۱۳۵۲ دلار سقوط کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قبلاً با قدرت از سطح ۱۷۰۰ دلار محافظت کرده بودند و ممکن است دوباره سعی کنند این کار را انجام دهند. خریداران باید از موانع موجود در میانگین متحرک عبور کنند تا بهبودی پایدار را آغاز کنند که می‌تواند قیمت را به ۱۹۲۰ دلار برساند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۱۷۰۰ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، فروش ممکن است تسریع شود و جفت ارز می‌تواند ۱۳۵۲ دلار را دوباره آزمایش کند.

واچ لیست‌ارز دیجیتال 22 خرداد 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل اتریوم بروید.

 

XRP/USDT

در ۱۰ ژوئن از مقاومت سربار نزدیک به ۰.۵۶ دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) سقوط کرد.

با این حال، یک علامت مثبت این است که خریداران به سرعت به SMA 50 روزه (۰.۴۷ دلار) خریدند، همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز مشاهده می‌شود. متحرک نمایی ۲۰ روزه یک سطح مهم برای گاوها است زیرا اگر قیمت را بالاتر از آن حفظ کنند، جفت ارز XRP/USDT ممکن است دوباره به نزدیک ۰.۵۶ دلار برسد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که سطوح بالاتر فروشندگان را جذب می‌کند. سپس ممکن است جفت ارز به SMA 50 روزه کاهش یابد. شکست و بسته شدن به زیر این سطح ممکن است سقوط عمیق‌تری را به ۰.۴۱ دلار آغاز کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که بهبود در نزدیکی ۲۰-EMA با فروش مواجه است. این نشان می‌دهد که احساسات کوتاه‌مدت منفی است و خرس‌ها در راهپیمایی‌ها می‌فروشند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت ارز را به زیر ۰.۴۷ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است جفت ارز به ۰.۴۴ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار دهند، مسیر رالی احتمالی تا ۰.۵۵ دلار را باز می‌کند.

xrp 22 khordad

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل ریپل بروید.

 

LDO/USDT

Lido DAO (LDO) در چند روز گذشته در یک الگوی کانال نزولی قرار گرفته است که نشان می‌دهد خرس‌ها کنترل دارند.

جفت ارز LDO/USDT در ۱۰ ژوئن به شدت سقوط کرد، اما دم بلند در شمعدان روز نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید نزول به حمایت ۱.۵۷ دلار هستند. خریداران تلاش خواهند کرد تا بهبودی را آغاز کنند که ممکن است به میانگین متحرک برسد.

با این حال، فروشندگان احتمالاً برنامه‌های دیگری دارند. آن‌ها نمی‌خواهند هیچ گونه آزادی عمل به خریداران بدهند و سعی می‌کنند، قیمت را به ۱.۵۷ دلار کاهش دهند. اگر این سطح شکسته شود، جفت ارز ممکن است نزول خود را به خط حمایت کانال نزدیک به $۱ آغاز کند.

سطوح شدیدا فروش بیش از حد در RSI نشان می‌دهد که ممکن است یک رالی امدادی در گوشه و کنار باشد. خریداران تلاش کردند تا بهبودی را آغاز کنند اما خرس‌ها اجازه ندادند قیمت به بالای ۱.۹۰ دلار برسد. از این رو، این یک مانع مهم برای خریداران برای شروع بهبود می‌شود.

سپس این جفت ارز می‌تواند به ۲۰-EMA برسد، جایی که گاوها احتمالاً با فروش قوی خرس‌ها مواجه خواهند شد. خریداران باید بر این مانع غلبه کنند تا یک رالی قوی‌تر شروع کنند. اگر قیمت به زیر ۱.۶۵ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 22 خرداد 1402

 

RNDR/USDT

توکن رندر (RNDR) در ۱۰ ژوئن به شدت اصلاح شد و به زیر خط روند صعودی سقوط کرد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در تلاش هستند قیمت را به بالاتر از سطح شکست برگردانند.

اگر قیمت بالاتر از خط روند صعودی باقی بماند، نشان می‌دهد که شکست اخیر ممکن است یک تله خرس بوده باشد. جفت ارز RNDR/USDT سپس می‌تواند به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۱ دلار) صعود کند، جایی که احتمالاً با آزمایش واقعی خود روبرو خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند در بالای خط روند صعودی حفظ شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها خط روند صعودی را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. سپس این جفت ارز می‌تواند کاهش خود را افزایش دهد و به حمایت بعدی نزدیک به ۱.۶۰ دلار سقوط کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست برگردانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کرده‌اند. منطقه بین خط روند صعودی و ۲۰-EMA سطح کلیدی برای زیر نظر گرفتن باقی می‌ماند. اگر قیمت بالاتر از این منطقه شکسته شود، ممکن است جفت ارز به ۲.۴۰ دلار بازگردد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی پایین تر باشد و به زیر ۱.۸۰ دلار برسد، نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. سپس ممکن است جفت ازر به ۱.۶۰ دلار کاهش یابد، جایی که خریداران احتمالاً دفاعی قوی خواهند داشت.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 22 خرداد1402

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا