واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۱ آذر ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی شامل ارزهایی است که از رنج قیمت بیت کوین برای جمع آوری قدرت بیشترین استفاده را می‌برند. XMR، TON، TWT و AXS و BTC از جمله ارزهای واچ لیست این هفته هستند.

محدوده قیمتی بیت کوین به منظور آماده‌سازی برای حرکت جدید تنگ‌تر می‌شود. در همین حال، XMR، TON، TWT و AXS در حال حفظ شتاب صعودی خود هستند. بازارهای سهام ایالات متحده در این هفته نفس کشیدند؛ چون همه میانگین‌های اصلی در منطقه قرمز بسته شدند. به نظر می‌رسد معامله‌گران قبل از تقویم شلوغ اقتصادی هفته آینده سود خود را ثبت کرده‌اند. شاخص S&P 500 حدود ۳.۳۷ درصد کاهش داشت.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

معامله‌گران کریپتو وحشت زده نمی‌شوند و با هر نزولی در سهام، معاملات خود را کاهش نمی‌دهند. اقدام محدود به محدوده در بیت کوین نشان می‌دهد که معامله‌گران از قراردادهای بزرگ قبل از تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ در ۱۴ دسامبر اجتناب می‌کنند. با این وجود، این اقدام در آلت کوین‌های منتخب که در کوتاه مدت امیدوارکننده هستند، متوقف نشده است. بیایید به نمودار بیت کوین نگاهی بیندازیم و آلت کوین‌ها را انتخاب کنیم و سطوح بحرانی را که در کوتاه مدت باید مراقب آن‌ها باشیم را مشخص کنیم.

 

BTC/USDT

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، بیت کوین در چند روز گذشته حول میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 17031 دلاری خود در نوسان بوده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به ۵۰ مزیت واضحی به گاوها و خرس‌ها نمی‌دهد. سطح بحرانی برای حرکت صعودی ۱۷۶۲۲ دلار است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از این سطح هدایت کنند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند بهبود قوی‌تری را آغاز کند که می‌تواند آن را به خط روند نزولی برساند. انتظار می‌رود خرس‌ها از این سطح به طور قطعی دفاع کنند.

اگر قیمت از خط روند نزولی معکوس شود و به زیر ۱۷۶۲۲ دلار نرسد، این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا سطح را به سمت حمایت برگردانند. این می‌تواند چشم‌انداز شکست بالای خط روند نزولی را افزایش دهد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۲۱۵۰۰ دلار افزایش یابد. از جنبه نزولی، اگر قیمت به زیر ۱۶۶۷۸ دلار برسد، خرس‌ها قدرت پیدا می‌کنند. این جفت ارز می‌تواند به ۱۵۹۹۵ دلار کاهش یابد.

این جفت در یک کانال صعودی در نمودار چهار ساعته معامله می‌شود. خرس‌ها قیمت را در نیمه پایینی کانال نگه داشته‌اند که نشان دهنده فروش است. شکست زیر میانگین‌های متحرک می‌تواند قیمت را به خط حمایت کانال بکشاند. اگر این سطح نتواند حفظ شود، جفت ارز می‌تواند در کوتاه‌مدت حرکت نزولی خود را تا ۱۶۶۷۸ دلار آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت کانال افزایش یابد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید در کاهش قیمت ادامه می‌دهند. سپس این جفت ارز می‌تواند به سمت مقاومت بالای ۱۷۶۲۲ دلار صعود کند. اگر این سطح خارج شود، این جفت ارز می‌تواند به خط مقاومت کانال صعودی برخورد کند.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

XMR/USDT

طی چند روز گذشته مونرو با الگوی نزولی معامله می‌شود. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۳ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها دارای برتری هستند. جفت ارز XMR/USDT می‌تواند تا خط مقاومت افزایش یابد، جایی که گاوها احتمالا با فروش قوی خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید و از میانگین‌های متحرک پایین بیاید، نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است بیشتر در این ناحیه باقی بماند.

در عوض، اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت هدایت کنند، نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می‌توانند به ۱۷۴ دلار صعود کنند که می‌تواند به عنوان یک مانع عمل کند. شکست بیش از این سطح می‌تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد. این جفت ارز در یک الگوی کانال صعودی در نمودار چهار ساعته صعود کرده است. این نشان می‌دهد که احساسات کوتاه مدت همچنان مثبت است و معامله‌گران در حال خرید در افت‌های قیمتی هستند.

این جفت ارز می‌تواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد و به خط مقاومت نزدیک به ۱۵۶ دلار برسد. اگر این سطح کاهش یابد، رالی ممکن است به ۱۶۲ دلار برسد. اولین نشانه ضعف شکست و نزدیک شدن به زیر میانگین‌های متحرک خواهد بود. سپس این جفت ارز می‌تواند به خط پشتیبانی کانال کاهش یابد. شکست زیر کانال می‌تواند حرکت نزولی را به ۱۳۳ دلار آغاز کند.

واچ لیست هفتگی مونرو

 

TON/USDT

گاوها در ۱۱ دسامبر تونکوین (TON) را بالاتر از مقاومت مثلث متقارن هدایت کردند که نشان می‌دهد، عدم قطعیت به نفع خریداران از بین رفته است. مثلث متقارن معمولا به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می‌کند که احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می‌دهد. اگر خریداران قیمت را بالای مثلث حفظ کنند، جفت ارز TON/USDT می‌تواند بین ۲ تا ۲.۱۵ دلار بالاتر از ناحیه مقاومتی خود شکسته شود.

اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به هدف الگوی ۲.۸۷ دلار برسد. برعکس، اگر قیمت نتواند بالاتر از مثلث باقی بماند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. شکستن زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 1.70 دلاری می‌تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازد و این جفت ارز را به سمت خط حمایت مثلث بکشد. میانگین‌های متحرک در نمودار چهار ساعته شیب‌دار هستند و RSI در منطقه خرید بیش از حد است که نشان می‌دهد گاوها در فرمان هستند.

حرکت صعودی ممکن است، نزدیک به ۲ دلار با مانع روبرو شود؛ اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، رالی می‌تواند سرعت خود را افزایش دهد. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۵۰-SMA برسد، فروش می‌تواند تسریع شود و جفت ارز ممکن است به ۱.۷۰ دلار سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود؛ زیرا شکستگی در زیر آن می‌تواند نشان دهنده این باشد که خرس‌ها دوباره مسئول هستند.

واچ لیست هفتگی تون کوین

 

TWT/USDT

توکن کیف پول تراست ولت (TWT) به مسیر صعودی خود به سمت بالا ادامه داد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در سطوح بالاتر خرید می‌کنند ولی با عجله سود رو ذخیره نمی‌کنند. امکان گسترش روند صعودی را افزایش می‌دهد. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت در ۲.۷۳ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت ارز TWT/USDT می‌تواند تا سطح روانی ۳ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است، تلاش کنند حرکت صعودی را متوقف کنند.

اگر خریداران از این مانع عبور کنند، روند صعودی می‌تواند به هدف الگوی ۳.۵۱ دلار برسد. خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری خواهند داشت؛ زیرا سعی می‌کنند از مقاومت بالای ۲.۷۳ دلار دفاع کنند. آن‌ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۰ دلار) برسانند تا دست بالا را بدست آورند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوهای نر نزولی را به میانگین متحرک می‌خرند. اگرچه میانگین‌های متحرک شیب‌دار هستند، اما RSI واگرایی منفی نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۲.۷۳ دلار برسانند، ممکن است تغییر کند؛ زیرا می‌تواند خرید بیشتری را جذب کند. میانگین‌های متحرک پشتوانه‌ای حیاتی برای تماشای نزولی هستند. اگر حمایت ۵۰-SMA سقوط کند، چندین معامله‌گر کوتاه‌مدت سود خود را ثبت می‌کنند و این می‌تواند جفت ارز را تا ۲.۲۵ دلار و پس از آن به ۲ دلار کاهش دهد.

واچ لیست هفتگی تی دبلیو تی

 

AXS/USDT

در یک روند نزولی قوی بوده است؛ اما اولین نشانه‌های تغییر روند بالقوه را نشان می‌دهد. خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی در ۵ دسامبر رساندند؛ اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، همان‌طور که از شدو بلند در کندل روز مشاهده می‌شود. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک بشکند. این نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا میانگین‌های متحرک را به حمایت تبدیل کنند.

میانگین‌های متحرک در آستانه یک متقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد حرکت ممکن است به نفع گاوها تغییر کند. اگر قیمت شکسته شود و بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، احتمال افزایش تا ۱۱.۸۵ دلار وجود دارد. انتظار می‌رود این سطح به عنوان یک مانع بزرگ در مسیر صعودی عمل کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، دیدگاه صعودی می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس جفت AXS/USDT می‌تواند تا ۶.۵۷ دلار کاهش یابد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از خط روند نزولی دفاع می‌کنند و گاوها نزول‌ها را به SMA 50 می‌خرند. ۲۰-EMA مسطح شده است و RSI نزدیک به ۴۷ است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. شکست و بسته شدن به بالای ۸.۷۰ دلار می‌تواند مزایا را به نفع گاوها تغییر دهد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۹.۲۸ دلار و بعدا به ۱۰ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، افت زیر قیمت ۷.۸۶ دلار می‌تواند نشان دهد که خرس‌ها به صندلی راننده بازگشته‌اند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۶.۸۷ دلار کاهش یابد.

واچ لیست هفتگی اکسی

 

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا