واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۰ دی ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند از گزارش مثبت CPI بهره ببرند. بازار کریپتو به دنبال تداوم رشد هفته گذشته در سهام، سبز می‌شوند و SOL، XMR، LDO و AAVE می‌توانند، آماده حرکت‌های بالاتر باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

در نهایت پس از صعود بیت کوین به ۱۷۳۷۵ دلار در ۱۲ ژانویه، از مرز ۱۷۰۰۰ دلار عبور کرد، در حالی که هم گاوها و هم خرس‌ها به بازخوانی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در تاریخ ۱۲ ژانویه چشم دوخته‌اند. اگر داده‌ها نشان دهد که تورم در حال کاهش است، دارایی‌ها در معرض خطر هستند. ممکن است افزایش یابد، اما یک غافلگیری منفی می‌تواند فروش قوی را جذب کند.

در حالی که برخی بر این باورند که ممکن است در بیت کوین در حال شکل گیری باشد، برخی دیگر تردید دارند. آن‌ها یک حرکت موازی بین بازار نزولی فعلی و ترکیدن حباب ترسیم می‌کنند. فدرال رزرو ایالات متحده افزایش نرخ بهره را در ماه می ۲۰۰۰ متوقف کرد، اما نزدک تا دو سال دیگر به پایان نرسید.

اگر همین سناریو در مورد ارزهای رمزپایه اجرا شود، ممکن است روند صعودی بعدی با عجله شروع نشود. با این حال، یک نکته مثبت برای آینده صنعت کریپتو این است که شرکت‌های مالی قدیمی همچنان به این فضا علاقه نشان می‌دهند. Jez Mohideen، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Laser Digital معتقد است که ورود شرکت‌های سنتی می‌تواند به تنظیم بخش ارزهای دیجیتال کمک کند.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

BTC/USDT

بیت کوین از ۴ ژانویه بالاتر از میانگین متحرک معامله می‌شود. این اولین نشانه‌ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. قیمت در ۶ ژانویه به مقاومت ۱۷۰۶۱ دلار رسید؛ اما گاوها نتوانستند به این سطح صعود کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند.

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آن‌ها اجازه نداده‌اند جفت ارز BTC/USDT به زیر میانگین متحرک سقوط کند. اگر قیمت برای مدتی بین میانگین‌های متحرک و ۱۷۰۶۱ دلار تثبیت شود، دورنمای شکست بالای مقاومت می‌تواند بهبود یابد. اگر گاوها قیمت را به بالای ۱۷۰۶۱ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۱۸۳۸۸ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد که این جفت ارز می‌تواند برای چند روز دیگر بین ۱۷۰۶۱ تا ۱۶۲۵۶ دلار گیر کند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها از سطح ۱۷۰۶۱ دلار محافظت می‌کنند؛ اما در پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) موفق نبوده‌اند. این نشان می‌دهد که خریداران برای خروج عجله ندارند؛ زیرا انتظار شکستن بالاتر از مقاومت را دارند. شیب تدریجی ۲۰-EMA و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که خریداران دارای یک مزیت جزئی هستند. شکست بالای ۱۷۰۶۱ دلار می‌تواند نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید در کوتاه مدت باشد. اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال

 

SOL/USDT

در چند ماه گذشته عملکرد بسیار ضعیفی داشته است؛ اما اقدام قیمت در چند روز گذشته احتمال افزایش احتمالی کاهش قیمت را افزایش می‌دهد. خیلی زود است که پیش بینی کنیم حرکت مورد انتظار پرش گربه مرده است یا شروع یک بهبودی پایدار. با این حال، راه اندازی می‌تواند برای معامله گران کوتاه مدت جالب باشد.

صفحه تحلیل سولانا را ببینید.

جفت ارز SOL/USDT نسبت به پایین‌ترین قیمت ۸ دلار در ۲۹ دسامبر به شدت افزایش یافته است. خریداران در ۳ ژانویه قیمت را به بالای SMA 50 روزه (۱۲.۷۵ دلار) رساندند و از آن زمان تاکنون توانسته‌اند، این جفت ارز را بالاتر از این سطح نگه دارند. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا میانگین‌های متحرک را به حمایت تبدیل کنند.

اگر قیمت به بالای مقاومت بالای ۱۵ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند تا ۱۹ دلار شتاب بگیرد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما در صورت عبور از آن، رالی می‌تواند تا سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی یعنی ۲۳.۴۰ دلار گسترش یابد. اگر قیمت پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، گاوها ممکن است، کنترل خود را از دست بدهند. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت به ۲۰-EMA بازگشت؛ اما گاوها این کاهش را خریداری کردند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. گاوها سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای منطقه مقاومت ۱۴.۲۴ دلاری تا ۱۵ دلار، حرکت صعودی را گسترش دهند. از سوی دیگر، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشند. اگر آن‌ها بتوانند آن را به پایان برسانند، جفت ارز ممکن است به ۵۰-SMA سقوط کند. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت عمل کند، اما اگر خرس‌ها قیمت را به زیر آن کاهش دهند، این کاهش می‌تواند به ۱۱ دلار برسد.

واچ‌لیست‌ارز دیجیتال

 

XMR/USDT

در ۵ ژانویه از الگوی کنج نزولی خارج شد و خریداران توانسته اند قیمت را به مدت سه روز بالاتر از سطح شکست حفظ کنند. این نشان دهنده تغییر روند بالقوه است. میانگین‌های متحرک افزایش یافته‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد و این نشان می‌دهد که خریداران دست بالا را دارند. یک مقاومت جزئی در ۱۶۲ دلار و سپس دوباره در ۱۶۷ دلار وجود دارد، اما از هر دو سطح احتمالا عبور می‌کنند.

جفت ارز XMR/USDT پس از آن می‌تواند به مقاومت در ۱۷۴ دلار برسد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند، اما اگر گاو نر بتواند بر آن غلبه کند، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰۰ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد که خروج از کنج ممکن است یک تله گاوی باشد. شتاب نزولی ممکن است با شکست به زیر ۱۳۸ دلار افزایش یابد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا یک الگوی کوتاه‌مدت دو بالای ۱۶۰ دلاری شکل دهند. فروشندگان قیمت را به زیر ۲۰-EMA کشیده‌اند که درها را برای افت احتمالی به ۵۰-SMA باز می‌کند. گاوها ممکن است به شدت از میانگین‌های متحرک محافظت کنند؛ زیرا شکستن زیر آن می‌تواند مزیت را به نفع خرس‌ها تغییر دهد. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می‌دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می‌کند. سپس جفت ارز می‌تواند یک بار دیگر به مقاومت در ۱۶۰ دلار صعود کند. اگر این مقاومت کوچک شود، حرکت رو به بالا می‌تواند از سر گرفته شود.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال

 

LDO/USDT

Lido DAO (LDO) در تاریخ ۱ ژانویه از خط روند نزولی خارج شد و حرکت شدیدی را به سمت بالا انجام داد. این نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است، پایان یافته باشد. میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند، که نشان می‌دهد خریداران دست بالا را دارند، اما سطوح خرید بیش از حد در RSI نشان‌دهنده اصلاح یا تثبیت کوتاه‌مدت است. اگر خریداران از سطح فعلی دست نکشند، جفت ارز LDO/USDT می‌تواند به مقاومت ۱.۸۵ دلار برسد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت ارز می‌تواند به ۲.۳۰ دلار برسد.

اولین نشانه ضعف، شکستن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۲۱ دلار) خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها در راهپیمایی‌ها می‌فروشند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز روند صعودی را آغاز کرده است. میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می‌دهد که گاوها در کنترل باقی می‌مانند. یک مقاومت جزئی در ۱.۷۱ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از آن، رالی می‌تواند به ۱.۸۵ دلار برسد.

۲۰-EMA به عنوان یک تکیه گاه قوی در هنگام عقب نشینی عمل کرده است، از این رو این سطح مهمی است که باید در کوتاه مدت به آن توجه داشت. اگر این پشتیبانی شکسته شود، جفت ارز می‌تواند به سمت ۵۰-SMA حرکت کند.

واچ‌ لیست‌ارزدیجیتال

 

AAVE/USDT

خریداران با موفقیت از حمایت روانشناختی نزدیک به ۵۰ دلار دفاع کردند و در تلاش هستند تا یک الگوی کف دوگانه را تشکیل دهند. دلیل انتخاب Aave همین است. جهش حمایت قوی در ۵۰ دلار به SMA 50 روزه (۵۸ دلار) رسیده است. هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، جفت AAVE/USDT می‌تواند به خط روند نزولی و پس از آن به ۶۷ دلار صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، دو کفی را تکمیل می‌کند که هدف الگوی آن ۸۴ دلار است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت حیاتی ۵۰ دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از مقاومت فوری نزدیک به ۵۸ دلار نگه دارند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما در مسیر نزولی، اگر گاوها سطح ۵۸ دلار را به سمت حمایت برگردانند، می‌تواند احتمال شکست از خط روند نزولی را افزایش دهد.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی ۲۰-EMA است. اگر این سطح کاهش یابد، جفت می‌تواند تا ۵۴ دلار کاهش یابد. اگر گاوها بخواهند حرکت کوتاه مدت را به نفع خود حفظ کنند، این یک سطح مهم برای دفاع است.

واچ‌ لیست‌ ارزدیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا