واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۹ تیر ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم، AVAX, SOL, EOS, FIL و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت‌کوین‌ها (AVAX, SOL, EOS, FIL) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

قیمت‌های SOL، AVAX، FIL و EOS جذاب به نظر می‌رسند، به خصوص اگر بیت‌کوین هفته را با یک حمله مجدد در سطح ۳۱۰۰۰ دلار آغاز کند. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه ژوئن ۲۰۹۰۰۰ افزایش یافت که کمتر از انتظار اقتصاددانان برای افزایش ۲۴۰۰۰۰ شغل بود. اگرچه این ارقام سرد شدن بازار کار را نشان می‌دهد، اما ناظران بازار همچنان نگران هستند زیرا میانگین رشد درآمد ساعتی ۰.۴ درصد نسبت به ماه مه و ۴.۴ درصد نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.

بر اساس گزارش FedWatch Tool، این گزارش انتظارات از افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده در جلسه بعدی را تغییر نداد. این امر بازارهای سهام ایالات متحده را تحت فشار نگه داشت و هر سه شاخص اصلی در هفته سقوط کردند. S&P 500 1.16 درصد کاهش یافت و نزدک ۰.۹۲ درصد کاهش یافت.

صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) ممکن است ثابت کند که یک تغییر دهنده بازی برای فضای کریپتو نیست. پانیگیرتزوگلو علاقه کم به ETFهای بیت کوین در کانادا و اروپا را دلیل تاثیر کم احتمالی حتی در ایالات متحده ذکر می‌کند. آیا گاوها می‌توانند دوباره جمع شوند و بیت کوین را بالاتر از مقاومت قرار دهند؟ اگر چنین کنند، آلتکوین‌های انتخابی می‌توانند به راهپیمایی بالاتر بپیوندند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که نشانه‌هایی از صعود را نشان می‌دهند، تجزیه و تحلیل کنیم.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402

 

BTC/USDT

بیت کوین بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹,۸۵۴ دلار) و مقاومت در ۳۱,۰۰۰ دلار باقی می‌ماند. این نشان دهنده عدم اطمینان در بین گاوها و خرس‌ها در مورد حرکت جهت بعدی است. جفت ارز BTC/USDT در ۷ ژوئیه از متحرک نمایی ۲۰ روزه برگشت، که نشان می‌دهد گاوها همچنان به دفاع تهاجمی از سطح خود ادامه می‌دهند. خریداران مجدداً تلاش خواهند کرد تا بر مقاومت ۳۱۵۰۰ دلار غلبه کنند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. این جفت ارز می‌تواند ابتدا تا ۳۲۴۰۰ دلار افزایش یابد و پس از آن به ۴۰۰۰۰ دلار برسد.

خرس‌ها احتمالاً برنامه‌های دیگری دارند. آن‌ها سعی خواهند کرد از مقاومت محافظت کنند و قیمت را به زیر حمایت ۲۹۵۰۰ دلاری کاهش دهند. اگر این سطح از بین برود، ممکن است چندین گاو نر کوتاه مدت ضربه بخورد. این می‌تواند جفت ارز را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۱۰۱ دلار) برساند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز بین ۲۹۵۰۰ تا ۳۱۵۰۰ دلار معامله می شود. به طور کلی، یک معامله با محدوده محدود با افزایش دامنه دنبال می‌شود، اما پیش بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است. بنابراین، بهتر است قبل از انجام معامله‌های بزرگ منتظر بمانید تا قیمت از محدوده خارج شود. اگر قیمت به بالای ۵۰-SMA برسد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای ۳۱۵۰۰ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است جفت یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند. برعکس، سقوط به زیر ۲۹۵۰۰ دلار می‌تواند باعث اصلاح به سمت ۲۷۵۰۰ دلار شود.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402 بیت کوین

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

SOL/USDT

طی چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۱۵.۲۸ تا ۲۷.۱۲ دلار معامله شده است. ناکامی در حفظ قیمت در زیر محدوده حمایتی، یک حرکت صعودی را آغاز کرد که بالاتر از خط روند نزولی قرار گرفت. این نشان می‌دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI نزدیک به محدوده خرید بیش از حد است، که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. یک مقاومت جزئی در ۲۲ دلار وجود دارد، اما اگر این سطح عبور کند، جفت ارز SOL/USDT ممکن است تا ۲۴ دلار و در نهایت به مقاومت محکم ۲۷.۱۲ دلار افزایش یابد.

از جنبه نزولی، ۱۸.۷۰ دلار حمایت مهمی است که باید به آن توجه داشت. شکستن و بسته شدن زیر این سطح ممکن است درها را برای افت احتمالی به منطقه حمایت قوی بین ۱۶.۱۸ تا ۱۵.۲۸ دلار باز کند. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت نمودار ۴ ساعته قرار دارد. این نشان می‌دهد که گاو نر فرمانده هستند. با این حال، خرس‌ها هنوز تسلیم نشده اند و قیمت را به ۲۰-EMA کشیده اند.

اگر قیمت با قدرت از ۲۰-EMA برگشت، گاوها یک بار دیگر برای غلبه بر مانع با قیمت ۲۲ دلار تلاش خواهند کرد. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز ممکن است به سمت ۲۴ دلار بپرد. اولین نشانه ضعف افت زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این نشان دهنده رزرو سود توسط گاوهای نر کوتاه مدت است. سپس ممکن است جفت به ۵۰-SMA برود.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402 سولانا

 

FIL/USDT

سعی می‌کند یک الگوی معکوس سر و شانه تشکیل دهد که در یک شکست کامل شده و بالای خط گردن نزدیک به ۵ دلار بسته می‌شود. میانگین‌های متحرک در آستانه تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان می‌دهد که گاو نر دارای لبه کمی است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط گردن الگوی معکوس هدایت کنند.

اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ارز FIL/USDT ممکن است حرکت صعودی جدیدی را آغاز کند. هدف الگوی این راه اندازی صعودی ۷.۳۰ دلار است. این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت شکسته شود و کمتر از میانگین‌های متحرک باقی بماند. این می‌تواند جفت ارز را به ۳.۵ دلار و بعداً به ۳ دلار کاهش دهد.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در مرحله اصلاحی است اما خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دهند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. سپس ممکن است این جفت ارز به تدریج به سمت مقاومت نزدیک به ۵ دلار صعود کند. در عوض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک پایین بیاید و به زیر ۴.۲۰ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که احساسات کوتاه‌مدت منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال فروش در رالی هستند. این ممکن است قیمت را به ۴ دلار و متعاقباً به ۳.۶۰ دلار برساند.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402 فایل کوین

 

AVAX/USDT

میانگین‌های متحرک به تکمیل یک کراس اوور صعودی نزدیک شده اند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است. این نشان می‌دهد که گاو نر دارای لبه است. جفت ارز AVAX/USDT می‌تواند تا ۱۶ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند. اگر اصلاحات بعدی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳ دلار) حمایتی پیدا کند، شروع یک حرکت صعودی به سمت ۱۸ دلار را نشان می‌دهد. حمایتی مهم برای تماشای در جهت نزولی ۱۲ دلار است. شکستن زیر این سطح ممکن است قیمت را به حمایت حیاتی در ۱۰.۵۲ دلار بکشاند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت از الگوی مثلث متقارن بالاتر رفته است، که نشان می‌دهد گاو نر در تلاش است مسئولیت را به دست بگیرد. این حرکت صعودی ممکن است با فروش نزدیک به مقاومت بالای سرسخت ۱۵ دلار روبرو شود، اما انتظار می‌رود گاوهای نر نزولی را تا ۲۰-EMA خریداری کنند. اگر این حمایت برقرار باشد، احتمال افزایش قیمت بالای ۱۵ دلار افزایش می‌یابد. اگر خرس‌ها بخواهند جلوی صعود را بگیرند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند. این ممکن است گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازد و منجر به انحلال طولانی مدت شود. سپس ممکن است جفت ارز به سمت خط حمایت مثلث بلغزد.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402 آواکس

 

EOS/USDT

الگوی پایین بالاتر و بالاتر را تشکیل می‌دهد که نشان دهنده تغییر روند بالقوه در کوتاه مدت است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۳ دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. خریداران باید قیمت را به بالای مقاومت ۰.۷۹ دلار برسانند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است در حال پایان باشد. جفت ارز EOS/USDT می‌تواند تا ۰.۹۳ دلار افزایش یابد. اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال باقی می‌مانند. این می‌تواند محدوده جفت ارز را برای مدتی بین ۰.۶۰ تا ۰.۷۹ دلار حفظ کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز به تدریج به سمت بالا حرکت کرده است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۵۰-SMA قرار دهند، جفت ارز ممکن است مقاومت را در ۰.۷۹ دلار دوباره آزمایش کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت ارز می‌تواند تا ۰.۸۳ دلار و در نهایت به ۰.۹۰ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به صندلی راننده بازگشته‌اند. سپس ممکن است جفت ارز به ۰.۶۷ دلار و بعداً به ۰.۶۴ دلار سقوط کند.

واچ‌لیست ارز دیحیتال 19 تیر 1402 ایاس

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا