واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۸ مهر ۱۴۰۱

در حالی که قیمت بیت‌کوین تثبیت می‌شود، معامله‌گران کریپتو تمرکز خود را از روی بیت‌کوین برداشته و به سمت آلت کوین‌ها تغییر می‌دهند.
معامله‌گران تمرکز خود را به ارزهای XRP، UNI، QNT و EGLD تغییر داده‌اند. این در حالی است که بیت‌کوین همچنان در حدود ۲۰۰۰۰ دلار تثبیت شده و در حال رنج زدن است.

برای بیت‌کوین همه چیز سخت بوده است و بازار ارزهای دیجیتال یک بهبود پایدار و قوی را هنوز آغاز نکرده است. این در حالی است که دلار ایالات متحده به بالاترین حد چند ساله خود نزدیک شده است و بازارهای سهام ایالات متحده به پایین‌ترین حد خود از ماه ژوئن تا به حال نزدیک شده‌اند. این نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران علاقه‌ای به ریسک در دارایی‌های خود ندارند.

بازارهای سهام ایالات متحده در ۷ اکتبر به دنبال انتشار داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه سپتامبر به شدت سقوط کردند؛ اما آن‌ها سودهای نهایی این هفته را مدیریت کردند. S&P 500 1.5% و Nasdaq Composite 0.7% در هفته گذشته رشد کردند. در همین حال، بیت‌کوین در مسیری قرار دارد که هفته را با سود نهایی، حدود ۲ درصد به پایان برساند.

در چند روز گذشته، بیت‌کوین توانست، حتی زمانی که بازارهای سهام ایالات متحده در حال ریزش بودند، از سقوط جلوگیری کند. این اولین نشانه‌ای است که نشان می‌دهد؛ فشار فروش احتمالا کاهش یافته است و معامله‌گران تمایلی به جدایی از دارایی‌های خود در سطوح پایین‌تر نداشته باشند.

با این وجود، برای بهبود شرایط پایدار، بیت‌کوین نیاز به حمایتی از بازگشت احساسات پر ریسک دارد. تا آن زمان، احتمالاً فعالیت‌های نوسانات محدود دامنه یعنی بین ۱۹ تا ۲۰ هزار دلار ادامه خواهد داشت. این شرایط فرصت‌های معاملاتی خاصی را با آلت‌کوین‌ها ارائه می‌دهند. در ادامه نمودار پنج ارز دیجیتال که در کوتاه مدت جالب به نظر می‌رسند را بررسی کنیم.

 

BTC/USDT

بیت‌کوین در تلاش برای ماندن بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، یعنی قیمت ۱۹۹۶۱ دلار است که نشان می‌دهد، خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند. فروشندگان در ۷ اکتبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، یعنی قیمت ۱۹,۶۲۸ دلار رساندند؛ اما این کاهش را تا سطح حمایت ۱۸,۶۲۶ دلار نتوانستند گسترش دهند. این نشان می‌دهد که گاوهای بازار در حال خرید با کاهش قیمت هستند و سعی می‌کنند، در کوتاه مدت یک سطح پایین‌تر را تشکیل دهند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. خریداران باید قیمت را بالای خط روند نزولی نگه داشته و حفظ کنند تا دست بالا را به دست آورند. جفت ارز BTC/USDT پس از آن می‌تواند تا ۲۲۸۰۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها احتمالا دوباره دفاعی قوی داشته باشند. خرس‌ها برای فرونشاندن قیمت به زیر منطقه بین ۱۸۶۲۶ تا ۱۷۶۲۲ دلار احتمالا با مشکل مواجه شوند؛ چون انتظار می‌رود گاوها با تمام قدرت از این منطقه دفاع کنند. اگر این منطقه شکست بخورد، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند. سپس می‌تواند تا ۱۵۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

 

واچ لیست هفتگی

 

شکست این جفت ارز در بالا رفتن از مقاومت ۲۰۴۷۵ دلاری احتمال دارد، معامله‌گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند. این قیمت را به زیر میانگین متحرک کشاند. با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید در شیب به سمت خط روند صعودی هستند.

اگر قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک باشد، این جفت ارز می‌تواند دوباره تا ۲۰۴۷۵ دلار افزایش یابد. گاوها باید قیمت را بالاتر از این مقاومت نگه دارند و حفظ کنند تا یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند به هدف الگوی ۲۲۸۲۵ دلار برسد. این الگوی صعودی در یک شکست نفی می‌شود و در زیر خط روند صعودی بسته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، فروش می‌تواند تشدید شود و جفت ارز ممکن است به حمایت قوی ۱۸۱۲۵ دلار سقوط کند.

 

XRP/USDT

از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار) در ۳ اکتبر برگشت که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر در حال جذب خریداران هستند. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان از دست بالا داشتن گاوها دارد. اگر قیمت افزایش یابد و از مقاومت خود در ۰.۵۶ دلار عبور کند، این جفت  ارز XRP/USDT می‌تواند تا ۰.۶۶ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است، دوباره چالش بزرگی باشد؛ اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، حرکت صعودی می‌تواند تا ۰.۸۰ دلار افزایش یابد.

 

واچ لیست هفتگی ریپل

 

در عوض، اگر قیمت از ۰.۵۶ دلار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره جفت ارز را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌کشند. اگر این حمایت از بین برود، این جفت ارز می‌تواند تا سطح شکست ۰.۴۱ دلار سقوط کند. یک جهش قوی از این سطح می‌تواند محدوده قیمت را برای مدتی بین ۰.۴۱ تا ۰.۵۶ دلار حفظ کند. این جفت ارز به تدریج به سمت مقاومت خود در ۰.۵۶ دلار صعود کرده است. هر دو میانگین متحرک به تدریج در حال افزایش هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد، خریداران برتری دارند.

این جفت ارز قیمت ۰.۵۳ دلار رد کرد؛ اما گاوها با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کردند. اگر خریداران قیمت را به بالای ناحیه مقاومت ۰.۵۳ تا ۰.۵۶ دلار برسانند، حرکت صعودی می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد. استراحت و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین علامتی است که گاوها ممکن است، کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه و پس از آن به ۰.۴۴ دلار کاهش یابد.

 

UNI/USDT

ارز یونی سواپ بالاتر از میانگین‌های متحرک معامله شده است که این نشان از این دارد که گاوها در حال تلاش برای از سرگیری بهبود هستند. این یکی از دلایل گنجاندن آن در این تحلیل است. قیمت یونی سواپ از مقاومت خود در ۷ دلار کاهش یافت؛ اما گاوها در تلاش هستند تا اصلاح را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۴۲ دلار) متوقف کنند. اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی برگشت، نشان از این دارد که خریداران از کاهش‌ها برای انباشت استفاده می‌کنند.

 

واچ لیست هفتگی یونی

 

اما گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۷ تا ۷.۳۶ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت ارز UNI/USDT می‌تواند تا ۸.۶۷ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۶ دلار برسد، این جفت ارز می‌تواند تا سطح حمایت قوی در ۵.۶۶ دلار کاهش یابد. این جفت ارز به شدت از مقاومت ۷ دلاری خود کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک رفت. این نشان از این دارد که خرس‌ها در آینده نزدیک، دست برتر را خواهند داشت. اگر قیمت از میانگین متحرک کاهش یابد، فروش احتمالا افزایش می‌یابد و این جفت ارز به ۶.۲۰ دلار و بعد از آن به ۶ دلار سقوط خواهد کرد.

برای جلوگیری از این اتفاق منفی، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نگهدارند و حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد؛ این جفت ارز می‌تواند یک بار دیگر مقاومت محکم خود را در ۷ دلار آزمایش کند. اگر این مانع برطرف شود، این جفت ارز می‌تواند تا ۷.۳۶ دلار نیز افزایش یابد.

 

QNT/USDT

ارز Quant (QNT) الگوی معکوس سر و شانه‌ها را در ۲۷ سپتامبر تکمیل کرد و خط گردن را در آزمایش مجدد در ۲ اکتبر به ساپورت تبدیل کرد. پس از شکسته شدن قیمت به بالای ۱۴۷ دلار در ۸ اکتبر، روند صعودی نیز از سر گرفته شد که نشان می‌دهد خریداران در حال حاضر هستند. رالی چند روز گذشته RSI را وارد قلمرو خرید بیش از حد کرده است و جفت ارز QNT/USDT نزدیک به مقاومت بالای ۱۶۲ دلار است. این می‌تواند برای گاوها دردسر  ساز شود؛ اما قیمت‌ها ممکن است، خریداری شوند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان می‌دهد که این احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول تغییر کرده است. این می‌تواند احتمال شکست را به بالای ۱۶۲ دلار افزایش دهد. اگر این اتفاق رخ بدهد؛ این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰۰ دلار و پس از آن به هدف الگوی ۲۳۰ دلار صعود کند. اگر خرس‌ها بخواهند این دیدگاه مثبت را باطل کنند، باید قیمت را به زیر خط گردن و SMA 50 روزه (۱۱۲ دلار) برسانند.

 

واچ لیست هفتگی کوانت

 

این جفت ارز از زمان شکست قیمت در ۱۴۷ دلار، شاهد افزایش شدید بود. اما رالی‌های عمودی خیلی پایدار نیستند و اغلب منجر به اصلاح می‌شوند. قیمت احتمالا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد که حمایت مهمی برای گاوها برای دفاع است. اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به کاهش‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. استراحت و بسته شدن بالای ۱۶۲ دلار می‌تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند. اما اگر قیمت از سطح فعلی به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که گاوها به سمت خروج عجله دارند و این جفت ارز را به ۱۳۰ دلار کاهش می‌دهد.

 

EGLD/USDT

قیمت این ارز در ۳ اکتبر از میانگین متحرک بالاتر رفت و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۱ دلار) شروع به افزایش کرد که نشان دهنده تغییر روند در کوتاه مدت است. جفت ارز EGLD/USDT با مقاومتی نزدیک به ۵۷ دلار روبرو است؛ اما این یک نشانه مثبت است که گاوها زمین را رها نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران به دلیل این‌که انتظار دارند، بهبودی از سر گرفته شود؛ موقعیت‌های خود را کاهش نمی‌دهند.

 

واچ لیست هفتگی ایگلد

 

اگر گاوها قیمت را به بالای ۵۷ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند شتاب خود را افزایش دهد و تا ۶۲ دلار و پس از آن به ۷۰ دلار افزایش یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت از ۵۷ دلار کاهش یابد و به زیر ۵۳ دلار سقوط کند؛ خرس‌ها این جفت ارز را به میانگین متحرک می‌کشند. اگر این حمایت نیز از بین برود، جفت ارز می‌تواند به منطقه ۴۷ تا ۴۵ دلار سقوط کند.

پس از صعود شدید از ۴۷ دلار به ۵۷ دلار، این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال نزولی اصلاح شده است. اگر خریداران قیمت را بالات‌ر از کانال قرار دهند، این جفت ارز می‌تواند، مقاومت ۵۷ دلاری خود را دوباره آزمایش کند. شکست بیش از این سطح می‌تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است، مدت بیشتری را در این کانال بگذراند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر کانال کاهش دهند تا درها را برای کاهش احتمالی تا ۵۰ دلار باز کنند.

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا