واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

داده‌های مشاغل ایالات متحده در ۵ اوت بالاتر از انتظارات بازار بود که نشان می دهد تورم کاهش نیافته است. اعداد قوی این احتمال را کاهش می‌دهد که فدرال رزرو ایالات متحده سرعت تهاجمی افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. بر اساس داده‌های گروه CME، پس از انتشار، احتمال افزایش ۷۵ واحدی در ماه سپتامبر به ۶۸ درصد افزایش یافته است.

با این حال، تحلیلگران در Fundstrat Global Advisors دیدگاه متفاوتی دارند. آنها تاکید کردند که S&P 500 شش ماه قبل از آخرین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به پایین ترین سطح خود رسیده است. بنابراین، این شرکت پیش‌بینی می‌کند که S&P 500 در نیمه دوم سال شاهد افزایش قوی به ۴۸۰۰ واحد باشد.

اگر همبستگی تنگاتنگ بین بازارهای سهام و بازار ارزهای دیجیتال حفظ شود، بهبود در بازار کریپتو ممکن است اوضاع بازار را کمی آرام کند. منابع مانیتورینگ زنجیره‌ای Material Indicators در به‌روزرسانی توییتر در ۵ اوت اعلام کرد که اگر بیت‌کوین (BTC) به بالای ۲۵۰۰۰ دلار برسد، مقاومت عمده‌ای در محدوده ۲۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار وجود ندارد.

آیا بیت کوین می تواند بالاتر از مقاومت کلیدی خود صعود کند و بازیابی خود را گسترش دهد و آلت کوین‌های منتخب را بالاتر ببرد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 22719 دلار معامله می شود که نشان‌دهنده نبرد سخت بین گاوها و خرس‌ها است. اگرچه گاوها این سطح را حفظ کرده‌اند، اما نتوانسته‌اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

هر دو میانگین متحرک مسطح شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۴۶۶۸ دلار فشار دهند و حفظ کنند، این مزیت می تواند به نفع خریداران باشد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BTC/Tether (USDT) می تواند تا ۲۸,۰۰۰ دلار و سپس به مقاومت کلیدی بعدی در ۳۲,۰۰۰ دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند، این جفت می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 21719 دلار کاهش یابد. اگر این حمایت نیز از بین برود، توقف بعدی می تواند خط روند صعودی باشد.

 

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

 

FLOW/USDT

محدوده تراکمی فلو، بالاخره با یک کندل صعودی قدرتمند شکسته شد! به نظر میاید گاو‌ها در شدیدا در حال انباشت بوده که این اتفاق منجر به صعود انفجاری قیمت شده است. خرس‌ها تلاش می‌کنند تا حرکت صعودی را نزدیک به ۳.۰۰ دلار متوقف کنند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین بازی را رها نکرده‌اند. این نشان می دهد که معامله گران پس از رالی اخیر عجله‌ای برای ثبت سود ندارند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲.۰۷ دلار شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۳.۰۰ تا ۳.۳۰ دلار برسانند، جفت FLOW/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۴.۶۰ دلار افزایش یابد.

 

نمودار روزانه فلو
نمودار روزانه فلو

 

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در ۵ اوت بالای مقاومت کلیدی خود در ۱.۵۵ دلار نفوذ کرد و کندل روزانه خود را بست. که نشان می‌دهد محدوده به نفع گاوها کاهش یافته است. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در ۶ اوت برگردانند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱.۳۹ دلار شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر گاوها قیمت بالاتر از ۱.۶۵ دلار را حفظ کنند، جفت THETA/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت هدف الگوی ۲.۱۰ دلار آغاز کند. این سطح ممکن است چالش بزرگی باشد، اما اگر گاوها از این مانع سربار عبور کنند، این جفت ارز می‌تواند رالی خود را تا ۲.۶۰ دلار افزایش دهد.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس ها باید قیمت را به زیر ۱.۵۵ دلار بکشند و حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، گاوهای تهاجمی ممکن است به دام بیفتند و این جفت به میانگین متحرک سر بخورد.

 

نمودار روزانه تتا
نمودار روزانه تتا

 

 

QNT/USDT

کوانت (QNT) از پایین ترین سطح روزانه خود یعنی ۴۰ دلار که در ۱۳ ژوئن ثبت شده بود، بهبودی قوی پیدا کرد. خرس‌ها سعی کردند حرکت صعودی خود را در ۱۱۵ دلار متوقف کنند، اما گاوها در ۲۶ ژوئیه به شدت نزول زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۰۳ دلاری را خریداری کردند. گاوها حرکت خود را حفظ کردند و قیمت را به بالای مقاومت سربار ۱۱۵ دلار در ۶ اوت رساندند. این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی بود. جفت QNT/USDT می تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین ۱۵۴ تا ۱۶۲ دلار صعود کند، جایی که خرس‌ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد تا سطح ۱۱۵ دلار را به حمایت برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. خرس ها باید غرق شوند و قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند تا دست بالا را به دست آورند.

 

نمودار روزانه QNT
نمودار روزانه QNT

 

MKR/USDT

بازیابی Maker (MKR) با مقاومت سختی نزدیک به ۱۱۰۰ دلار روبرو است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۰۴۴ دلار سقوط کند. مانگین های متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند.

اگر گاوها قیمت را بین ۱۱۰۰ تا ۱۱۸۸ دلار به بالای منطقه مقاومت سربار فشار دهند و حفظ کنند، جفت MKR/USDT می تواند تا ۱۴۰۰ دلار و سپس به هدف الگوی ۱۵۷۰ دلار صعود کند. چنین حرکتی نشان می‌دهد که این جفت ممکن است به کف رسیده باشند. برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت کلیدی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت می‌تواند به سمت خط روند سقوط کند. شکستن و بستن زیر این سطح، تنظیم صعودی را باطل می‌کند.

نمودار روزانه MKR
نمودار روزانه MKR

 

این مطلب برای راحتی کاربران، ترجمه شده از سایت کوین تلگراف است و پیشنهاد خرید و فروش نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا