واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم ETH, OKB, XMR, RPL و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت کوین‌ها (ETH, OKB, XMR, RPL) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

نوسانات بیت کوین در این هفته بیشتر کاهش یافته است و در مسیر تشکیل یک الگوی نوار داخلی در نمودار هفتگی قرار دارد. اگرچه گاوها برای رفع مانع بالای سر در منطقه ۳۰۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ دلاری مشکل دارند، نشانه مثبت آن این است که زمین را به خرس‌ها واگذار نکرده اند. این فقط ارزهای دیجیتال نیست. حتی شاخص S&P 500 در چند روز گذشته در یک محدوده نوسان داشته است. این نشان می‌دهد که بازارها منتظر یک محرک برای شروع حرکت جهت دار بعدی هستند.

در حالی که عملکرد کوتاه مدت قیمت نامشخص است، تحلیلگران در بلندمدت صعودی هستند. معامله‌گر Titan of Crypto یک سیگنال بالقوه را در نمودار ماهانه Bollinger Bands برجسته کرد که پیش‌بینی می‌کند در یک سال آینده به ۶۳۵۰۰ دلار برسد. در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال اصلی در هفته گذشته مقداری از قدرت خود را از دست دادند، هنوز هم برخی از نقاط قوت وجود دارد. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که ممکن است در کوتاه مدت ظاهر شوند، تجزیه و تحلیل کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال 18 اردیبهشت

 

BTC/USDT

بیت کوین در تاریخ ۶ مه از خط مقاومت الگوی مثلث متقارن به شدت کاهش یافت، که نشان می‌دهد خرس‌ها تمایلی به عبور گاوها ندارند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید شیب‌ها به خط حمایت مثلث هستند، همانطور که از دم بلند روی کندل روزانه دیده می‌شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۸۱۹ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده مزیت واضحی برای گاوها و خرس‌ها نیست.

اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای به دست گرفتن کنترل هستند. جفت BTC/USDT ممکن است ابتدا به ۲۶۹۴۲ دلار و سپس به ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند. از سوی دیگر، شکستن و بسته شدن بالای مثلث نشان می‌دهد که گاوها عرضه را جذب کرده اند. این ممکن است یک رالی را تا ۳۲۴۰۰ دلار آغاز کند، جایی که خرس‌ها دوباره انتظار می‌رود دفاعی قوی داشته باشند. خریداران قیمت را به بالای مثلث نشان دادند، اما شدوی بلند روی کندل نشان می‌دهد که شکست در آینده نزدیک به یک تله گاو نر تبدیل شده است.

قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت و به خط حمایت مثلث سقوط کرد. جهش از این سطح به میانگین‌های متحرک رسیده است که یک سطح کلیدی کوتاه مدت است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت بیت کوین از سطح فعلی کاهش یابد، احتمال شکست به زیر خط حمایت افزایش می‌یابد. برعکس، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار دهند، ممکن است جفت به خط مقاومت افزایش یابد. گاوها باید برای شروع یک حرکت صعودی، قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند.

واچ لیست ارزدیجیتال 18 اردیبهشت

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

ETH/USDT

اتریوم در ۷ می با رد شدید بالاتر از مقاومت روانی در ۲۰۰۰ دلار مواجه شد. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده اند و به محافظت از سطوح مقاومت بالای سر ادامه می‌دهند. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۰۳ دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان می‌دهد جفت ETH/USDT ممکن است در کوتاه مدت محدود به محدوده باقی بماند. مرزهای محدوده می‌تواند بین ۲۰۰۰ تا ۱۷۸۵ دلار باشد. تثبیت درست زیر بالاترین سطح یک علامت مثبت است.

این نشان می‌دهد که گاوها عجله ای برای ثبت سود ندارند و احتمال شکست بالای ۲۲۰۰ دلار را افزایش می‌دهد. در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۷۸۵ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست گرفته‌اند. این می‌تواند شروع به کاهش به ۱۶۱۹ دلار کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها نمی‌توانند بر اساس شکست زیر میانگین متحرک ۵۰ ساده کار کنند. این نشان می‌دهد که فشار فروش در سطوح پایین تر کاهش می‌یابد. گاوها در تلاشند تا با حفظ قیمت بالای ۲۰-EMA، بهبودی را رقم بزنند.

اگر آن‌ها بتوانند آن را به پایان برسانند، جفت دوباره سعی خواهد کرد مقاومت حیاتی را در ۲۰۰۰ دلار دوباره آزمایش کند. برعکس، اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۵۰-SMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در فرمان هستند. این می‌تواند جفت را به خط حمایت فرو برد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 18 اردیبهشت

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل اتریوم بروید.

 

XMR/USDT

XMR سعی می‌کند بالاتر از میانگین‌های متحرک باقی بماند، که نشان می‌دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۶ دلار) و RSI درست بالاتر از نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت XMR را بالاتر از خط گردن الگوی معکوس سر و شانه قرار دهند، مزیت به نفع آن‌ها متمایل خواهد شد. ممکن است جفت XMR/USDT یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند. یک مقاومت جزئی در ۱۸۱ دلار وجود دارد اما در صورت عبور از آن، جفت ممکن است به ۱۸۷ دلار برسد.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط گردن کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال باقی می‌مانند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر حمایت ۱۴۹ دلار برسانند و در را برای کاهش به ۱۳۰ دلار باز کنند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت از ۵۰-SMA برگشت، اما گاوها نتوانستند خط مقاومت را از بین ببرند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌ها می‌فروشند. اگر قیمت از ۲۰-EMA عقب نشینی کند، نشان می‌دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

سپس گاوها تلاش دیگری برای رفع مانع بالای سر انجام خواهند داد. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، جفت می‌تواند ابتدا به ۱۶۲ دلار و سپس به ۱۶۴ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست دارند. این احتمال تست مجدد خط پشتیبانی را افزایش می‌دهد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 18اردیبهشت

 

OKB/USDT

OKB (OKB) در داخل یک الگوی مثلث متقارن بزرگ معامله می‌شود. به طور کلی، در این راه‌اندازی، معامله‌گران نزدیک خط حمایت خرید می‌کنند و نزدیک به مقاومت می‌فروشند. خرس‌ها در تلاشند تا قیمت OKB را زیر SMA 50 روزه (۴۵.۵۷ دلار) نگه دارند در حالی که گاوها در تلاش برای پس گرفتن سطح هستند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از خط حمایت خارج شود، تقاضا در سطوح پایین تر را نشان می‌دهد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۶.۸۷ دلار) قرار دهند، نشان می‌دهد که جفت OKB/USDT ممکن است مدت زمان بیشتری در داخل مثلث بماند.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر مثلث کاهش دهند، نشان می‌دهد که راه‌اندازی به‌عنوان یک الگوی معکوس رفتار کرده است. این می‌تواند یک روند نزولی جدید را آغاز کند که احتمالاً جفت را به ۳۷ دلار می‌کشد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت افقی نزدیک به ۴۴.۳۵ دلار هستند، اما نتوانسته اند قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک حرکت دهند.

این نشان می‌دهد که هر تجمعی، جزئی به فروش می‌رسد. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۴۴.۳۵ دلار سقوط کند، ممکن است جفت به ۴۱.۷۰ دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک افزایش یابد، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر خواهد بود. این جفت می‌تواند ابتدا تا ۴۹.۵۰ دلار افزایش یابد و سپس تا ۵۳ دلار افزایش یابد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 18اردیبهشت1402

 

RPL/USDT

Rocket Pool (RPL) قوی به نظر می‌رسد؛ زیرا بالاتر از میانگین‌های متحرک معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که گاوهای نر در حال خرید هستند. گاوها باید قیمت را به بالای مقاومت ۵۳.۴۵ دلار برسانند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان برسد. جفت RPL/USDT ممکن است پس از آن به ۵۸ دلار صعود کند.

احتمال دیگر این است که قیمت RPL از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۸.۳۶ دلار) افزایش یابد اما از ۵۳.۴۵ دلار کاهش یابد. این نشان دهنده یک عمل محدود محدوده احتمالی بین SMA 50 روزه (۴۶.۱۳ دلار) و ۵۳.۴۵ دلار برای مدتی است. شکستن و بسته شدن زیر SMA 50 روزه اولین نشانه ای از فرماندهی خرس‌‎ها خواهد بود. این درها را برای کاهش احتمالی تا ۳۷ دلار باز می‌کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند، قیمت را زیر ۲۰-EMA نگه دارند در حالی که گاوها در تلاش هستند قیمت را بالاتر از آن برسانند. اگر خریداران موفق شوند، جفت ممکن است به خط روند نزولی صعود کند. این سطح کلیدی کوتاه مدتی است که باید مراقب آن بود. در صورت غلبه بر این مقاومت، جفت ممکن است تا ۵۳.۴۵ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۵۰-SMA برسد، خطر سقوط به خط حمایت وجود دارد. گاوها احتمالاً از این سطح به شدت دفاع می‌کنند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 18اردیبهشت1402

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا