واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم، بیت کوین، ETH، OKB، ALGO و THETA خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.

بیت کوین و آلتکوین های منتخب ممکن است پس از یک اصلاح کوتاه، حرکت صعودی خود را افزایش دهند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بیت کوین پس از افزایش قیمت چشمگیری که در ژانویه داشت، حال به نظر می رسد که در ماه فوریه در حال استراحت است. بدون شک این یک نشانه مثبت است زیرا این گونه رشدهای عمودی به ندرت پایدار هستند. یک افت جزئی می تواند فرصتی را برای سرمایه گذاران بلندمدت فراهم کند تا به دارایی‌های خود اضافه کنند.

آیا قیمت بیت کوین به کف رسیده است؟

در مورد اینکه آیا بیت کوین به کف رسیده است یا خیر، اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که روند صعودی مسیر خود را معکوس کند و به پایین‌ترین سطح ماه نوامبر سقوط کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند بازارها به روند صعودی خود ادامه خواهند داد و معامله گرانی را که منتظر خرید در سطوح پایین‌تر هستند، ناامید خواهد کرد.

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، 17 بهمن 14011

مارک یوسکو، بنیانگذار و مدیرعامل Morgan Creek Capital Management در مصاحبه‌ای گفت:

«تابستان ارزهای دیجیتال» می تواند از سه ماهه دوم سال جاری آغاز شود. او انتظار دارد که اگر فدرال رزرو آمریکا، سیگنال کاهش افزایش نرخ بهره یا توقف آن را دهد، بازار ارزهای دیجیتال صعودی می‌شود. یکی دیگر از کاتالیزورهای بالقوه صعودی برای بیت کوین نصف شدن پاداش بلاک در سال ۲۰۲۴ است.

بیایید بیت کوین و چهار آلتکوین منتخب این هفته که ممکن است در چند روز آینده عملکرد بهتری داشته باشند را با هم بررسی کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین از زمان رسیدن به ۲۴۲۵۵ دلار در ۲ فوریه به تدریج اصلاح شده است و این نشان دهنده رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت است. قیمت بیت کوین به منطقه حمایت قوی بین ۲۲۸۰۰ تا ۲۲۲۹۲ دلار نزدیک می شود. EMA بیست روزه (۲۲۴۳۶ دلار) نیز در این منطقه قرار دارد، از این رو انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه دفاع کنند.

BTC/USDT 6.2

EMA بیست روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که بازار بیشتر سمت گاوها است! اگر قیمت از ناحیه حمایت افزایش یابد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت BTC/USDT را به ۲۵۰۰۰ دلار برسانند، پس این سطح باید به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

در جنبه نزولی، شکستن زیر این ناحیه پشتیبانی می‌تواند باعث ضرر شود و ممکن است عقب‌نشینی عمیق‌تری را آغاز کند. این جفت می تواند ابتدا به ۲۱۴۸۰ دلار کاهش یابد و اگر این حمایت نیز بشکند، حمایت بعدی ممکن است میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹۵۷۲ دلار) باشد.

BTC/USDT 6.2.23نمودار چهار ساعته که در بالا می‌بینید، نشان می دهد که قیمت در داخل یک کانال صعودی معامله می شود اما RSI واگرایی منفی ایجاد کرده است. این نشان دهنده این است که حرکت صعودی ممکن است تضعیف گردد و شکستن و بسته شدن در زیر کانال می تواند روند کوتاه مدت را به نفع خرس ها تغییر دهد و در نهایت این جفت می تواند تا ۲۱۴۸۰ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از خط حمایت کانال خارج شود، گاوها دوباره سعی خواهند کرد، این جفت ارز را بالای کانال بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد.

 

ETH/USDT

اتریوم در چند روز گذشته نزدیک به مقاومت ۱۶۸۰ دلاری معامله شده است.

ETH/USDT 6.2

در حالی که EMA بیست روزه (۱۵۸۶ دلار) یک مزیت برای خریداران است، واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند و با کاهش قیمت روبرو شوند. اگر گاوها بخواهند تسلط خود را تثبیت کنند، باید قیمت را بالای ۱۶۸۰ دلار حفظ کنند. اگر این اتفاق بیوفتد، جفت ETH/USDT ممکن است تا ۱۸۰۰ دلار افزایش یابد و این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند. اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر ۱۶۸۰ دلار سقوط کند، ممکن است قیمت اتریوم را در اطراف ۲۰۰۰ دلار ببینیم.

برای مشاهده تحلیل اتریوم، هر روز به صفحه تحلیل اتریوم بروید.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، جفت ETH/USDT می تواند تا ۱۵۰۰ دلار سقوط کند. این یک سطح پشتیبانی مهم برای اتریوم است، زیرا یک جهش در اینجا می تواند محدوده این جفت ارز را بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۸۰ دلار حفظ کند. از سوی دیگر، اگر حمایت ۱۵۰۰ دلاری شکست بخورد، اتریوم ممکن است به ۱۳۵۲ دلار سقوط کند.

ETH/USDT 6.2.23

نمودار چهار ساعته در بالا نشان می دهد که خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA کشیده‌اند. این اولین نشانه ای است که گاوها ممکن است یک قدم به عقب برگردند. همانطور که می‌بینید، پشتیبانی جزئی در ۵۰-SMA وجود دارد، اما اگر نتواند حفظ شود، ممکن است قیمت اتریوم به ۱۵۵۰ دلار و سپس به ۱۵۰۰ دلار کاهش یابد.

 

OKB/USDT

در حالی که بیشتر ارزهای رمزپایه بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت خود هستند، OKB در ۵ فوریه به بالاترین حد خود رسید!

OKB/USDT 6.2.23

قیمت ۴۴.۳۵ دلار ممکن است به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر بیاید اما از EMA بیست روزه (۳۷ دلار) بازگردد، باعث می‌شود که گاوها به خرید در کف ادامه دهند. این می‌تواند احتمال شکست مقاومت ۴۵ دلار را افزایش دهد و جفت OKB/USDT می‌تواند ابتدا به ۵۰ دلار و پس از آن به ۵۸ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که معامله‌گران ممکن است با عجله دارایی‌های خود را بفروشند. سپس این جفت ارز می تواند به ۳۴ دلار و بعداً به ۳۰ دلار کاهش یابد.

OKB/USDT 6.2

نمودار چهار ساعته بالا نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش برای محافظت از سطح ۴۴.۳۵ دلار هستند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک جهش کند، گاوها دوباره سعی می‌کنند، سد ۴۵ دلار را شکست دهند و روند صعودی را آغاز کنند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA برسد، ممکن است فروش تشدید شود و قیمت این ارز به ۳۶ دلار و سپس به ۳۴ دلار سقوط کند. چنین حرکتی می تواند از سرگیری روند صعودی را به تاخیر بیندازد!

 

ALGO/USDT

الگوراند پس از ریکاوری در ۳ فوریه به سطح ۰.۲۷ دلار رسید و مبارزه خریداران و فروشندگان را در این قیمت شاهد بودیم، این نشان می‌دهد که گاوها انتظار دارند که این روند صعودی، حتی به کندی ادامه داشته باشد.

ALGO/USDT 6.2.23

EMA بیست روزه (۰.۲۴ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، احتمال شکست بالای ۰.۲۷ دلار افزایش می یابد. سپس جفت ALGO/USDT می تواند تا ۰.۳۱ دلار حرکت کند، جایی که به مقاومت قوی خود می‌رسد.

اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، اما از ۰.۲۷ دلار دوباره به بالا برگردد، می‌تواند نشان دهنده این باشد که روند نزولی ممکن است در کوتاه مدت به پایان برسد. سپس این جفت ارز می تواند تا ۰.۳۸ دلار روند صعودی را تجربه کند. ولی اگر این جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۰.۲۳ دلار سقوط کند، این روند مثبت می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. پس از آن احتمالا قیمت ۰.۲۱ دلار را برای الگو ببینیم.

ALGO/USDT 6.2

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها از سطح ۰.۲۷ دلار محافظت می کنند، اما یک نکته مثبت جزئی وجود دارد که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت زیر ۵۰-SMA باقی بماند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد مانع سر راه را برطرف کنند. اگر این اتفاق بیوفتد، الگو می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۰.۳۱ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، الگوراند با خطر افت تا ۰.۲۳ دلار مواجه می شود.

 

THETA/USDT

همانطور که می‌بینید، گاوها خط روند نزولی را به سمت حمایت تغییر داده اند.

THETA/USDT 6.2

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح مقاومت بالای ۱.۲۰ دلار برسانند و این سطح ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند. در ادامه تتا می تواند حرکت صعودی خود را تا ۱.۳۴ دلار افزایش دهد. این یک سطح مهم برای خرس‌ها است، زیرا اگر این مقاومت شکسته شود، تتا می‌تواند تا ۱.۶۵ دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند گاوها را متوقف کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. سپس این جفت می تواند به ۰.۹۷ دلار و بعداً به SMA پنجاه روزه (۰.۸۹ دلار) سقوط کند.

THETA/USDT 6.2.23

این جفت ارز از سطح ۰.۹۷ دلار جهش کرد و آن نقطه را به سطح مهمی تبدیل کرده است. شکستن این سطح احتمالاً درها را برای کاهش احتمالی تا ۰.۸۵ دلار باز می‌کند.

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا