واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۵ مرداد ۱۴۰۱

در حالی که گاوها در تلاش برای بستن یک کندل هفتگی قوی برای بیت کوین (BTC) هستند، خرس‌ها نیز در تلاش هستند تا قدرت خود را نشان‌دهند. تحلیل‌گران به دقت میانگین متحرک ۲۰۰ هفتگی را که روی ۲۲۷۰۵ دلار است، زیر نظر دارند و تنظیمات فعلی بیت کوین نشان می دهد که یک حرکت تعیین کننده قریب‌الوقوع است.

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که بسته شدن هفتگی بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای (MA) خرید بیشتری را به خود جلب کند، اما شکست زیر آن می‌‎تواند نشان دهنده بازگشت خرس‌ها به بازی باشد. اگرچه تصویر کوتاه مدت نامشخص به نظر می‌رسد، کالب فرانزن تحلیلگر گفت که بیت کوین از ماه می در منطقه انباشت قرار داشته است.

در همین حال، شرکت تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای CryptoQuant افزایش جریان خروجی اتر (ETH) از صرافی‌های بزرگ را رصد کرد که در مجموع ۱.۸۷ میلیون دلار اتریوم در ۲۲ ژوئیه از صرافی‌ها خارج شده است.

آیا بیت کوین می تواند بازیابی خود را از سر بگیرد؟ یا روند نزولی جدیدی در پیش است؟ در صورتی که بیت کوین به صعود خود ادامه دهد کدام آلتکوین‌ها مستعد رشد هستند؟ تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بررسی دقیق‌تر بازار بپردازیم.

 

BTC/USDT

خرس ها سعی کردند بیت کوین را در ۲۳ ژوئیه دوباره به مثلث متقارن فرو ببرند، اما گاوها برنامه های دیگری داشتند. برگشت به سطح شکست از مثلث نشان می‌دهد که خریداران به شدت از سطح دفاع می کنند.

افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به (EMA) 21865 دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ۲۲,۳۸۴ دلار حفظ کنند، بیت کوین می تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین ۲۳,۳۶۳ تا ۲۴,۲۷۶ دلار صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند دروازه‌های رالی را به سمت هدف الگوی ۲۸۱۷۱ دلار و سپس ۳۰۰۰۰ دلار باز کند. در مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این جفت می تواند به حمایت بعدی در ۲۰۵۰۰ دلار کاهش یابد.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

 

ETH/USDT

اتریوم در قیمت ۱۷۰۰ دلار با مقاومت سختی مواجه است، اما نشانه مثبت این است که خریداران زیادی زمین بازی را رها نکرده‌اند. تثبیت محکم در نزدیکی مقاومت کلیدی، احتمال شکست آن را افزایش می دهد.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۷۰۰ دلار برسانند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد و جفت ETH/USDT می‌تواند تا ۲۰۰۰ دلار و به دنبال آن افزایش تا ۲۲۰۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۱۷۰۰ دلار کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ممکن است به ۱۲۸۰ دلار کاهش یابد. جهش از این سطح می تواند جفت را بین ۱۲۸۰ تا ۱۷۰۰ دلار برای چند روز نگه دارد.

 

تحلیل اتریوم
تحلیل اتریوم

 

اگر گاوها قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۱۶۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار برسانند، شتاب می تواند افزایش یابد و جفت می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس‌ها باید جفت را به زیر ۱۴۵۰ دلار برسانند.

 

BCH/USDT

بیت کوین کش (BCH) در تلاش است تا پس از یک روند نزولی طولانی مدت به پایین ترین سطح خود برسد. قیمت از مقاومت بالای ۱۳۵ دلار در ۲۰ ژوئیه کاهش یافت، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها به شدت از متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۱۷ دلاری دفاع کردند.

 

تحلیل بیت کوین کش
تحلیل بیت کوین کش

 

قیمت چند روز گذشته الگوی کف منحنی را تشکیل داده است که با شکست کامل می شود و بالای ۱۳۵ دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که جفت BCH/USDT ممکن است هدف ۲۰۰ دلار را در خود داشته باشد.

احتمال دیگر این است که این جفت ممکن است برای مدتی بین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۱۳۵ دلار تثبیت شود. یک وقفه زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند مزیت را به نفع خرس ها تغییر دهد.

 

AXS/USDT

Axie Infinity (AXS) در یک روند نزولی تثبیت شده است. این نشان می‌دهد که گاو‌ها در حال تلاش برای تشکیل یک کف قیمتی هستند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت کلیدی در قیمت ۱۸.۵۳ دلار برسانند، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت AXS/USDT می‌تواند یک رالی را به سمت ۲۵.۲۱ دلار و سپس به ۲۸.۲۰ دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۱۸.۵۳ دلار کاهش یابد و از میانگین‌های متحرک کمتر شود، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است مدت بیشتری را در محدوده سپری کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۱۱.۸۵ دلار کاهش دهند تا دست بالا را بدست آورند.

 

نمودار AXS
نمودار AXS

 

EOS/USDT

میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI نزدیک به منطقه بیش از حد خرید است، که نشان می‌دهد گاوها دست بالا را دارند. قیمت می تواند تا ۱.۴۶ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند.

اگر جفت EOS/USDT از ۱.۴۶ دلار زمین خود را رها نکند، نشان می دهد که معامله‌گران موقعیت‌های خود را کاهش نمی دهند. این می تواند چشم انداز رالی بالای ۱.۴۶ دلار را بهبود بخشد. چنین حرکتی نشان دهنده تغییر بالقوه در روند است.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک کمتر شود، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

 

تحلیل ایاس
تحلیل ایاس

 

این مطلب برای راحتی کاربران، ترجمه شده از سایت کوین تلگراف است و پیشنهاد خرید و فروش نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا