واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۴ آذر ۱۴۰۱

واچ لیست هفتگی را برای شما آماده کردیم. تثبیت قیمت بیت کوین در بالای ۱۷۰۰۰ دلار می‌تواند با ریزش دامیننس بیت کوین، منجر به سود در کوین‌های TON، APE، TWT و AAVE شود. اگر بیت کوین از طریق مقاومت ۱۷۶۲۲ دلاری افزایش یابد، TON، APE، TWT و AAVE می‌توانند سودهای بزرگ را بدست آورند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۷ آذر ۱۴۰۱ این هفته ۵ ارزی که از اهمیت بالایی برخوردار بودند را مورد بررسی قرار دادیم. بازارهای سهام ایالات متحده به شدت از پایین‌ترین سطح روزانه خود بهبود یافتند. این نشان می‌دهد که ناظران بازار بر این باورند که فدرال رزرو موضع خود را در رابطه با کاهش سرعت افزایش نرخ بهره به دلیل آخرین داده‌های شغلی تغییر ندهد. اگرچه بحران FTX همبستگی مثبت بین بازارهای سهام ایالات متحده و بیت کوین را شکست.

 

BTC/USDT

بیت کوین در سه روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا EMA خود یعنی ۱۶۹۶۳ دلار معامله شده است. این نشان دهنده یک نبرد سخت بین گاوها و خرس‌ها برای به دست آوردن برتری است. خریداران از متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار چهار ساعته دفاع می‌کنند؛ اما عدم دستیابی به یک جهش قوی نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد.

خرس‌ها ممکن است سعی کنند از این فرصت حداکثر استفاده را ببرند و قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز ممکن است به ۱۶۰۰۰ دلار و سپس به ۱۵۴۷۶ دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۱۷۲۵۰ دلار برسد، احتمال افزایش تا ۱۷۶۲۲ دلار افزایش می‌یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قابل توجه عمل کند؛ اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از آن برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۱۸۲۰۰ دلار افزایش یابد.

واچ لیست هفتگی

 

TON/USDT

تون کوین (TON) در ۳۰ نوامبر به بالای الگوی مثلث متقارن حرکت کرد؛ اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتری را حفظ کنند. با این وجود، گاوها از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۷۳ دلار) در جهت نزولی دفاع کردند که نشان دهنده خرید در زمان کاهش است.

میانگین متحرک شیب‌دار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است. این امر دورنمای شکست بالای خط مقاومت مثلث را بهبود می‌بخشد. اگر این اتفاق بیفتد، خرید می‌تواند شتاب بگیرد و جفت ارز TON/USDT تا ۲.۱۵ دلار افزایش یابد و سپس به سمت هدف الگوی ۲.۸۷ دلار حرکت کند. اگر قیمت بار دیگر از خط مقاومت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت خنثی شود. این می‌تواند فشار فروش را افزایش دهد و جفت ارز را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱.۶۲ دلار) و سپس به خط حمایت بکشاند.

در حالی که گاوها در حال خرید در ریزش‌ها هستند؛ به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسیدند. خرس‌ها تلاش می‌کنند از مقاومت بالای سر خود در قیمت ۱.۸۴ دلار دفاع کنند. قیمت در حال رنج زدن بین دو سطح است و امکان دارد، برای شکست محدوده آماده باشد. اگر قیمت بالاتر از ۱.۸۴ دلار و خط روند نزولی افزایش یابد، گاو‌ها خرید بیشتری را انجام می‌دهند. این می‌تواند یک حرکت صعودی جدید به ۲ دلار را آغاز کند. سطح مهمی که باید در جهت نزولی حواسمان به آن باشد، ۱.۶۸ دلار است؛ چون شکستن زیر آن می‌تواند افت به خط حمایت را سرعت بخشد.

واچ‌لیست‌هفتگی

 

APE/USDT

از خط روند نزولی در ۳۰ نوامبر رد شد؛ اما گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳.۷۳ دلار) برسد. این یک علامت مثبت است. چون سیگنال تقاضا در سطوح پایین‌تر است. متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج در حال افزایش است و RSI به منطقه مثبت جهش کرده است که نشان می‌دهد؛ گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. جفت ارز APE/USDT می‌تواند در یک شکست بالاتر از خط روند نزولی حرکت کند. این می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی به ۵ دلار و پس از آن به ۶ دلار باز کند.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۳ دلار کاهش یابد که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. ۲۰-EMA در نمودار چهار ساعته صاف شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۴.۰۵ دلار برسانند، این عدم اطمینان می‌تواند به نفع گاوها تغییر کند. سپس این جفت ارز می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند. اگر خرس‌ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید جفت ارز را به زیر ۳.۷۷ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، کاهش می‌تواند به ۳.۵۰ دلار برسد.

واچ‌ لیست‌هفتگی

 

TWT/USDT

توکن کیف پول مورد اعتماد تراست ولت (TWT) به شدت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۰۷ دلار) در ۲۷ نوامبر بازگشت و بالاتر از مقاومت در ۲.۴۵ دلار در ۲ دسامبر شکست. این نشان می‌دهد که روند صعودی باقی می‌ماند و معامله‌گران به افت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. خرس‌ها ممکن است دوباره چالشی قوی در ۲.۷۳ دلار ایجاد کنند؛ اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ارز TWT/USDT می‌تواند روند صعودی را از سر بگیرد. توقف بعدی در روند صعودی می‌تواند ۳ دلار باشد، و اگر این سطح نیز کاهش یابد، جفت ارز می‌تواند به هدف الگوی خود در ۳.۵۱ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲.۲۵ دلار برسد، این جفت ارز ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. این سطح کلیدی برای مشاهده روند نزولی باقی می‌ماند؛ چون شکست در زیر آن می‌تواند جفت ارز را به سمت ۱.۸۱ دلار بکشاند. جهش از این سطح می تواند نشان دهد که این جفت ارز برای چند روز بین ۱.۸۱ تا ۲.۵۴ دلار تثبیت و رنج بزند.

۲۰-EMA در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران برتری دارند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای منطقه مقاومتی بین ۲.۵۴ تا ۲.۷۳ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، حرکت صعودی ضعیف می‌شود و این جفت ارز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) سقوط می‌کند. سپس این جفت ارز می‌تواند قبل از شروع حرکت روند بعدی، مدتی در محدوده باقی بماند.

واچ‌لیست‌ هفتگی

 

AAVE/USDT

به شدت از حمایت روانی در ۵۰ دلار بهبود یافت و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۳ دلار) عبور کرد. خریداران در حال حاضر در تلاش برای تقویت موقعیت خود با تغییر متحرک متحرک نمایی ۲۰ روزه به عنوان حمایت هستند. خرس‌ها تلاش می‌کنند تا از سطح ۳۲.۸ درصدی فیبوناچی اصلاحی ۶۸ دلار دفاع کنند؛ اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین زیادی را رها نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که خریداران حرکت بالاتری را پیش بینی می‌کنند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد خرس‌ها کنترل خود را از دست بدهند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۶۸ دلار برسانند، جفت ارز AAVE/USDT می‌تواند به SMA 50 روزه (۷۱ دلار) و پس از آن به سطح اصلاحی ۶۱.۸٪ در ۸۰ دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت ارز به خط حمایت کانال سقوط کند.

این جفت ارز با مقاومت نزدیک به ۶۶ دلار مواجه است و RSI واگرایی منفی در نمودار چهار ساعته ایجاد کرده است که نشان می‌دهد حرکت صعودی در کوتاه مدت تضعیف شود. شکست به زیر ۵۰-SMA می‌تواند قیمت را به منطقه حمایت ۵۶ تا ۵۸ دلار بکشاند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۶۶ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند تا ۷۱ دلار افزایش یابد. این سطح احتمالا دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند؛ اما اگر گاوها قیمت را به بالاتر از آن هدایت کنند؛ این رالی می‌تواند تا ۸۰ دلار افزایش یابد.

واچ‌ لیست‌ هفتگی ارز دیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا