واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

*واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم ETH، EOS، MATIC، HBAR و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.این آلت کوین‌ها (HBAR ،MATIC ،EOS و ETH) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند. با عبور از ۲۸۸۰۰ دلاری، بیت کوین علائم صعودی در بعضی آلت کوین‌ها به وجود می‌آورد. به همین دلایل واچ لیست ارز دیجیتال این هفته می‌تواند، رشد خوبی را رقم بزنند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بازار شاهد یک بحران بانکی بزرگ در ماه مارس بود زیرا بانک سیلیکون ولی و بانک امضاء شکست خوردند و بانک سیلورگیت در نتیجه مشکلات مالی شدید وارد انحلال شد. در اروپا، دولت میانجیگری کرد که UBS اجباری کردیت سوئیس را تصاحب کرد. با این حال، بازارهای سهام ایالات متحده و بازارهای سهام اروپا ماه را با وضعیت مثبتی به پایان رساندند.

در ماه مارس حدود ۲۳ درصد افزایش یافت. در ادامه، این تصویر برای گاوهای بیت کوین در ماه آوریل دلگرم کننده به نظر می رسد و داده های Coinglass نشان می دهد که این ماه تا حد زیادی به نفع خریداران بوده است. اگرچه آلت کوین ها به افزایش بیت کوین واکنش مثبتی نشان دادند، اما این افزایش در کل یکسان نبوده است. این نشان می دهد که فعالان بازار در خرید خود گزینشی بوده اند. در نتیجه، معامله‌گران ممکن است به جای عقب‌مانده‌ها، بر حرکت‌کنندگان تمرکز کنند.

بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که در کوتاه مدت مثبت به نظر می رسند، مطالعه کنیم. اگر آنها بالاتر از سطح مقاومت خود بشکنند، ممکن است فرصت های معاملاتی کوتاه مدت را ارائه دهند.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال 14 فروردین

 

BTC/USDT

بیت کوین با مقاومت سختی در سطح ۲۹۰۰۰ دلار مواجه است، اما گاوها اجازه نداده اند که قیمت زمین را از دست بدهد. این نشان می دهد که گاوهای نر صبور هستند و پیش بینی یک حرکت بالاتر را دارند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۰۱۲ دلار) روند صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای ۶۱ است که نشان می دهد خریداران کنترل دارند. شتاب صعودی احتمالاً پس از غلبه بر مانع ۲۹۲۰۰ دلاری توسط خریداران افزایش خواهد یافت. این می تواند یک رالی را تا ۳۰۰۰۰ دلار و متعاقباً به ۳۲۵۰۰ دلار آغاز کند.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت در حال فروش هستند. جفت BTC/USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر این حمایت از بین برود، این جفت می تواند به سطح شکست ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند. این یک سطح ساخت یا شکست برای این جفت است زیرا اگر سقوط کند، فروش می تواند تشدید شود و کاهش می تواند به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۲۰۴۲۴ دلار) برسد.

خریداران قیمت را به بالای مقاومت سربار ۲۸۸۶۸ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها سعی می کنند قیمت را زیر ۲۸۸۶۸ دلار نگه دارند. اگر خرس‌ها قیمت را زیر ۲۰-EMA حفظ کنند، ممکن است این جفت سقوط خود را تا ۲۷۵۰۰ دلار و سپس به ۲۶۵۰۰ دلار آغاز کند. در روند صعودی، شکستن و بسته شدن بالای ۲۸۸۶۸ دلار نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. این می تواند نشانه شروع مرحله بعدی حرکت صعودی باشد. هدف از شکست بالای محدوده ۲۶۵۰۰ دلار تا ۲۸۸۶۸ دلار ۳۱۲۳۶ دلار است.

واچ‌لیست هفتگی ارز دیجیتال 14 فروردین

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

ETH/USDT

از مقاومت سربار ۱۸۵۷ دلاری در ۱ آوریل رد کردند، اما گاوها نتوانستند موقعیت زیادی را رها کنند. این نشان می دهد که خریداران برای خروج عجله ندارند. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۴۸ دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۱۸۵۷ دلار برسانند، جفت ETH/USDT ممکن است به سطح مهم روانی ۲۰۰۰ دلار برسد. خرس‌ها احتمالاً در این سطح دفاعی قوی خواهند داشت، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، توقف بعدی می‌تواند ۲۲۰۰ دلار باشد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و حمایت افقی در ۱۶۸۰ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که این جفت از مقاومت بالای ۱۸۵۷ دلار کاهش یافته است و خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA کشیده اند. این نشان می دهد که گاوهای نر کوتاه مدت ممکن است در حال بستن موقعیت های خود باشند. این جفت ممکن است در آینده به ۱۷۴۳ دلار و پس از آن به ۱۶۸۰ دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۲۰-EMA برگردد، نشان می‌دهد که شکست ممکن است یک تله خرس بوده باشد. یک جهش قوی از سطح فعلی می تواند چشم انداز صعود به بالای مقاومت بالای سر را افزایش دهد.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۲۰-EMA برگردد، نشان می‌دهد که شکست ممکن است یک تله خرس بوده باشد. یک جهش قوی از سطح فعلی می تواند چشم انداز صعود به بالای مقاومت بالای سر را افزایش دهد.

واچ‌لیست‌هفتگی ارز دیجیتال 14 فروردین

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل اتریوم بروید.

 

MATIC/USDT

در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۱ دلار) معامله شده است. به طور کلی، یک تثبیت فشرده در نزدیکی یک مقاومت سربار به سمت بالا حل می شود. اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت MATIC/USDT تا ۱.۲۵ دلار و پس از آن به ۱.۳۰ دلار صعود خواهد کرد. انتظار می‌رود که خرس‌ها به شدت از این منطقه محافظت کنند زیرا در صورت شکست، جفت می‌تواند تا ۱.۵۷ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱.۰۵ دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به صندلی راننده بازگشته‌اند. سپس ممکن است این جفت به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA) 0.97 دلار سقوط کند که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر این حمایت شکست بخورد، جفت ممکن است به سمت ۰.۶۹ دلار سقوط کند.

خرس ها سعی می کنند قیمت را زیر ۲۰-EMA حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند به ۱.۰۵ دلار و سپس به ۱.۰۲ دلار سقوط کند. این منطقه مهمی برای دفاع گاوها است زیرا در صورت تسلیم شدن، ممکن است جفت به حرکت نزولی خود تا ۰.۹۴ دلار ادامه دهد. از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می دهد که هر افت جزئی در حال خرید است. این احتمال شکسته شدن بالاتر از مقاومت جزئی در ۱.۱۵ دلار را افزایش می دهد. سپس ممکن است جفت به ۱.۲۵ دلار صعود کند.

واچ‌لیست‌هفتگی‌ارز دیجیتال 14 فروردین

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل متیک بروید.

 

HBAR/USDT

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند. جفت HBAR/USDT احتمالاً به حرکت به سمت شمال خود تا ناحیه مقاومت ۰.۱۰ تا ۰.۱۱ دلار ادامه خواهد داد. فروشندگان احتمالا با تمام توان از این منطقه دفاع خواهند کرد، اما اگر خریداران مسیر خود را با بولدوزر طی کنند، این جفت ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در راهپیمایی‌های امدادی می‌فروشند. سپس این جفت ممکن است حمایت حیاتی را در SMA 200 روزه مجدداً آزمایش کند. شکستن زیر این سطح درها را برای کاهش احتمالی تا ۰.۰۴ دلار باز می کند. گاوها بهبودی قوی را از حمایت نزدیک به ۰.۰۶ دلار آغاز کردند، اما رالی امدادی در منطقه بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی ۰.۰۷ دلار و سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی ۰.۰۸ دلار با مقاومت قوی مواجه شد.

از جنبه منفی، گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت در ۲۰-EMA هستند. اگر قیمت از آن بازگردد، جفت ممکن است تا ۰.۰۹ دلار و سپس به ۰.۱۰ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها هنوز در بازی هستند. سپس این جفت می تواند تا سطح حمایت نزدیک به ۰.۰۶ دلار کاهش یابد.

واچ‌لیست‌هفتگی‌ارزدیجیتال 14 فروردین

 

EOS/USDT

در حال تلاش برای تکمیل یک جام صعودی و شکل گیری دسته است. خریداران در ۲۹ مارس قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۵ دلار) رساندند و بازگشت خود را آغاز کردند. متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. جفت ETH/USDT احتمالاً بین ۱.۲۶ تا ۱.۳۴ دلار به منطقه مقاومت سربار صعود خواهد کرد.

فروشندگان احتمالاً به شدت از این منطقه دفاع می کنند، اما اگر گاوها بر خرس ها غلبه کنند، این جفت ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند. هدف الگوی راه اندازی معکوس ۱.۷۴ دلار است. برعکس، اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. سپس این جفت می تواند به متحرک نمایی ۲۰ روزه و بعداً به SMA 200 روزه (۱.۰۵ دلار) برسد. وقفه زیر این سطح نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره در فرمان هستند.

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که خرس ها با قدرت از سطح ۱.۲۲ دلار محافظت می کنند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. شیب ۲۰-EMA و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها دارای لبه کمی هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۲۲ دلار برسانند، جفت می تواند تا ۱.۲۶ دلار و پس از آن به ۱.۳۴ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است سود رزرو کنند. سپس این جفت می تواند به ۱.۱۴ دلار و بعداً به ۱.۰۶ دلار کاهش یابد.

واچ‌لیست‌هفتگی‌ارزدیجیتال 14فروردین

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا