واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۲ دی ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند.

این ۴ آلت‌کوین ممکن است با رکود بیت کوین خریداران را جذب کنند. بیت کوین همچنان در محدوده زیر ۱۷۰۰۰ دلاری گیر کرده است؛ اما LTC، APE، ICP و BIT نشانه‌هایی از شروع یک حرکت صعودی جدید را نشان می‌دهند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

نوسانات در چند روز پایانی سال گذشته کم باقی ماند و این نشان می‌دهد که سرمایه گذاران عجله‌ای برای ورود به بازارها ندارند. بیت کوین سال ۲۰۲۲ را نزدیک به ۱۶۵۰۰ دلار به پایان رساند و اولین روز سال جدید نیز نتوانست بازارها را روشن کند. این نشان می‌دهد که معامله گران محتاط هستند و به دنبال یک کاتالیزور برای شروع حرکت روند بعدی هستند. بسیاری از تحلیلگران در مورد عملکرد کوتاه مدت قیمت بیت کوین ضعیف هستند.

دیوید مارکوس، مدیرعامل و موسس شرکت بیت‌کوین Lightspark، در یک پست وبلاگی که در ۳۰ دسامبر منتشر شد؛ گفت: زمستان کریپتو در سال ۲۰۲۳ و حتی در سال ۲۰۲۴ به پایان نمی‌رسد. او انتظار دارد که بازسازی اعتماد مصرف‌کننده زمان بر باشد. وی معتقد است تنظیم مجدد شرایط فعلی ممکن است، برای شرکت‌های قانونی در دراز مدت خوب باشد. تماس‌های نزولی نشان می‌دهند که این احساسات منفی باقی می‌ماند؛ معمولا بازارهای نزولی پس از نزولی شدن آخرین گاو به پایان می‌رسند.

در شرایطی که فروشنده دیگری باقی نمانده، قیمت تثبیت می‌شود و خریداران جدید وارد بازار می‌شوند که معمولا باعث معکوس شدن روند می‌شود و یک حرکت صعودی جدید را شروع می‌کند. در حالی که بیت کوین محدود به محدوده است، آلت کوین‌های انتخابی نشانه‌هایی از قدرت را نشان می‌دهند. بیایید به نمودارها نگاهی بیندازیم و سطوح مهمی را که باید به آن‌ها توجه کنیم را مشخص کنیم.

واچ لیست ارزدیجیتال

 

BTC/USDT

شکست گاوها در بالا بردن قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 16778 دلار، خرس‌هایی را که در تلاش هستند قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در ۱۶۲۵۶ دلار کاهش دهند، بیشتر تقویت کرده است. متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به ۴۳ است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۶۲۵۶ دلار کاهش دهند. این جفت ارز می‌تواند تا ۱۶۰۰۰ دلار کاهش یابد و پس از آن به حمایت حیاتی در ۱۵۴۷۶ دلار برسد.

شکست زیر این حمایت می‌تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۷۱۰۰ دلار برسانند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان دهنده خرید تهاجمی در کاهش قیمت خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۱۸۳۸۸ دلار حرکت کند. باز هم انتظار می‌رود که فروشندگان در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

این جفت ارز برای مدتی بین ۱۶۲۵۶ تا ۱۷۰۶۱ دلار باقی مانده است. جهش حمایت با فروش نزدیک به میانگین متحرک مواجه است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند. با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین بازی را رها نکرده‌اند و این جفت ارز در نزدیکی ۲۰-EMA باقی می‌ماند. این احتمال شکست بالاتر از میانگین‌های متحرک را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند به ۱۶۸۰۰ دلار و سپس ۱۷۰۶۱ دلار افزایش یابد. از جنبه نزولی، خرس‌ها باید قیمت را به زیر سطح حمایت فوری ۱۶۴۲۹ دلار برسانند تا آزمایش مجدد ۱۶۲۵۶ دلار را انجام دهند.

واچ لیست‌ارزدیجیتال

 

LTC/USDT

چندین ارز دیجیتال اصلی هنوز در جستجوی پایین‌ترین سطح به جز ارز لایت کوین هستند. بسیار بالاتر از پایین‌ترین سطح ماه ژوئن خود است. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۶۹ دلاری کاهش یافته است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ببرند و حفظ کنند، مزیت به نفع خریداران متمایل خواهد شد. جفت ارز LTC/USDT سپس می‌تواند به مقاومت در ۷۵ دلار صعود کند. این سطح مهمی است که باید در کوتاه مدت مراقب آن بود؛ زیرا شکستن بالاتر از آن می‌تواند درهای رالی را به ۸۵ دلار باز کند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت ارز می‌تواند تا ۶۵ دلار کاهش یابد.

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته به آرامی به سمت بالا حرکت می‌کنند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد و نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. یک مقاومت جزئی در ۷۲ دلار وجود دارد؛ اما در صورت عبور از این سطح، حرکت صعودی می‌تواند به ۷۵ دلار برسد. فروشندگان احتمالا یک دفاع قوی در منطقه ۷۲ تا ۷۵ دلار ایجاد می‌کنند؛ اما اگر گاوها از طریق بولدوزر وارد شوند، رالی می‌تواند شتاب بگیرد و به ۸۰ دلار برسد. از جنبه نزولی، شکست به زیر ۶۵ دلار می‌تواند درها را برای کاهش به ۶۱ دلار باز کند.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال

 

APE/USDT

توکن ApeCoin – توکنی با هدف ورود به وب۳ است که طی چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۳ تا ۷.۸۰ دلار معامله شده است. میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است، کاهش یابد.

خرس‌ها اجازه نداده‌اند قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک افزایش یابد؛ اما نشانه‌ی دلگرم‌کننده این است که گاوها فشار خرید خود را حفظ کرده‌اند و اجازه نداده‌اند، قیمت سقوط کند. این امر احتمال شکست بالاتر از میانگین‌های متحرک را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز APE/USDT می‌تواند تا ۴.۵۸ دلار و پس از آن به ۵.۲۵ دلار صعود کند. از طرف دیگر، اگر خرس‌ها اجازه ندهند قیمت مقاومت بالاسری را از بین ببرد، این جفت ارز می‌تواند دوباره به سطح حمایت حیاتی ۳ دلار سقوط کند. یک لغزش به زیر ناحیه حمایتی ۳ تا ۲.۶۱ دلار می‌تواند، شروع مرحله بعدی را نشان دهد.

این جفت ارز یک مثلث متقارن در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. اگرچه میانگین‌های متحرک مسطح هستند، اما RSI به منطقه مثبت افزایش یافته است، که نشان می‌دهد گاوها دارای لبه کمی هستند. اگر خریداران مانع جزئی را در ۳.۷۱ دلار برطرف کنند، جفت ارز می‌تواند تا خط مقاومت مثلث بالا رود. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به بازی بازگشته‌اند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۳.۲۰ دلار و سپس به حمایت مهم ۳ دلار سقوط کند.

واچ‌لیست‌ارز دیجیتال

 

ICP/USDT

ارز ICP – ارز پروتکل Internet Computer به معاملات زیر سطح شکست ۴.۶۱ دلار ادامه می‌دهد؛ اما RSI در حال ایجاد واگرایی مثبت است که نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. خریداران در ۳۰ دسامبر قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند، اما گاوها نتوانستند شکست را حفظ کنند. گاوها دوباره سعی کردند در ۱ ژانویه بر سد غلبه کنند، اما شدوی بلند روی کندل نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌های روزانه می‌فروشند.

اگر قیمت سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳.۹۱ دلار برسد، خرس‌ها سعی خواهند کرد، قیمت را به ۳.۶۰ دلار و سپس به ۳.۴۰ دلار برسانند. برعکس، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به بالای ۴.۲۱ دلار برسانند. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز ICP/USDT می‌تواند تا ۴.۶۱ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است تلاش کنند تا بهبود را متوقف کنند.

گاوها موفق شده‌اند از ۵۰-SMA دفاع کنند، اما نتوانسته‌اند قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۳.۹۰ دلار سقوط کند، جفت ارز می‌تواند به ۳.۷۶ دلار و سپس ۳.۶۰ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر گاوها منطقه مقاومت بالای ۴.۱۰ دلار تا ۴.۲۱ دلار را سوراخ کنند، حرکت می‌تواند افزایش یابد و جفت ارز به ۴.۴۶ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع جزئی رفتار کند؛ اما احتمال عبور از آن وجود دارد. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۴.۶۱ دلار برسد.

واچ‌لیست‌ ارز دیجیتال

 

BIT/USDT

BitDAO (BIT) در چند روز گذشته بین ۰.۲۵ تا ۰.۳۵ دلار تثبیت شده است؛ اما اقدامات قیمت نشانه‌هایی از شکست احتمالی را نشان می‌دهد. میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند که نشان دهنده تغییر روند بالقوه است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۰.۳۵ دلار حفظ کنند، جفت ارز BIT/USDT می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. سپس این جفت ارز می‌تواند به هدف خود در ۰.۴۵ دلار صعود کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از ۰.۳۵ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت از این سطح محافظت می‌کنند. سپس قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۳۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که این احساسات ممکن است از فروش در رالی به خرید با کاهش تغییر کرده باشد. این می‌تواند چشم انداز شکست بالای ۰.۳۵ دلار را افزایش دهد. خرس‌ها باید قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند تا دیدگاه صعودی را باطل کنند. سپس این جفت ارز می‌تواند برای مدتی طولانی‌تر در داخل محدوده گیر کند.

قیمت به شدت از مقاومت سربار در ۰.۳۵ دلار کاهش یافت، اما گاوها در تلاش هستند تا عقب نشینی را در ۲۰-EMA متوقف کنند. اگر قیمت با قدرت از ۲۰-EMA برگشت، خرید تهاجمی را در کاهش قیمت پیشنهاد خواهد کرد. سپس این جفت ارز می‌تواند مقاومت را کاهش دهد و حرکت خود را به سمت بالا تا ۰.۴۰ دلار و سپس ۰.۴۲ دلار آغاز کند. در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، ممکن است چندین گاو نر کوتاه مدت سود کسب کنند. این می‌تواند قیمت را به ۵۰-SMA بکشد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است زمان بیشتری را در محدوده سپری کند.

واچ‌ لیست‌‌ارز دیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا