واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۲ تیر ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم LTC, XMR, AAVE, MKR و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت‌کوین‌ها (LTC, XMR, AAVE, MKR) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

معاملات محدود بیت کوین ممکن است به زودی و در صورت وقوع یک شکست صعودی به پایان برسد. در همین حال، LTC، XMR، AAVE و MKR در حال نشان دادن قدرت هستند. طی چند روز گذشته در محدوده باریکی معامله می‌شود، اما این درخشش را از رالی خیره‌کننده ۸۴ درصدی آن در سال ۲۰۲۳ کم نمی‌کند. بهبود قوی قیمت بیت‌کوین، خرید چندین آلت‌کوین را افزایش داده است که به شدت نسبت به سالانه افزایش یافته است. پایین می آید.

با شروع نیمه دوم سال، سوال اصلی در ذهن هر سرمایه‌گذار این است که آیا این روند صعودی ادامه خواهد داشت؟ داده‌های CoinGlass نشان می‌دهد که جولای از سال ۲۰۱۳ تاکنون تنها سه بسته منفی ماهانه داشته است و بیشترین کاهش ۹.۶۹ درصدی در سال ۲۰۱۴ بوده است. بخش بزرگی از آخرین مرحله افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها با امید به این‌که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک یا چند برنامه را برای یک صندوق معامله شده در بورس بیت کوین تایید کند، تقویت شد.

هر گونه خبر نامطلوب در این جبهه می تواند احساسات را کاهش دهد و منجر به فروش شدید شود. با این حال، در حال حاضر، بیت کوین و آلتکوین‌های منتخب در حال نشان دادن قدرت هستند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است طی چند روز آینده به روند صعودی خود ادامه دهند، تجزیه و تحلیل کنیم.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 12 تیر 1402

 

BTC/USDT

بیت کوین همچنان در نزدیکی مقاومت بالایی در ۳۱۰۰۰ دلار معامله می شود. این نشان می‌دهد که گاوها عجله‌ای برای ثبت سود ندارند، زیرا آن‌ها انتظار صعود دیگری را دارند. معمولاً یک تثبیت فشرده در نزدیکی یک مقاومت بسیار مهم به سمت بالا می رود. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹,۲۷۸ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که جاده با کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر گاوها قیمت را بالای ۳۱۰۰۰ دلار پیش ببرند و حفظ کنند، جفت BTC/USDT احتمالاً مرحله بعدی روند صعودی را آغاز خواهد کرد. حرکت صعودی ممکن است قیمت را به بالای مقاومت فوری در ۳۲۴۰۰ دلار برساند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است به حرکت خود به سمت شمال به سمت ۴۰۰۰۰ دلار ادامه دهد. اگر خرس‌ها می‌خواهند بازگردند، باید غرق شوند و قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۶۲۲ دلار) برسد.

هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. قیمت برای مدتی بین ۳۱۴۳۱ تا ۲۹۵۰۰ دلار باقی مانده است. خریداران باید برای نشان دادن از سرگیری روند صعودی، قیمت را بالاتر از مانع ۳۱۴۳۱ دلار برانند و حفظ کنند. از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن به زیر سطح حمایت ۲۹۵۰۰ دلار ممکن است اصلاح عمیق تری را به سمت ۲۷۵۰۰ دلار آغاز کند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 12 تیر 1402

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

LTC/USDT

در ۳۰ ژوئن به بالای کانال نزولی و مقاومت ۱۰۶ دلار صعود کرد که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست ۱۰۶ دلار در اول جولای رساندند، اما گاوها این کاهش را خریداری کردند. اگر خریداران قیمت را بالای ۱۰۶ دلار حفظ کنند، احتمال ادامه رالی افزایش می‌یابد. سپس جفت LTC/USDT می تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین ۱۳۴ تا ۱۴۴ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت سقوط کند و به زیر ۱۰۶ دلار برسد، نشان دهنده این است که خرس‌ها در سطوح بالاتری می‌فروشند. این می تواند قیمت را به سطح روانی ۱۰۰ دلار و سپس به سطح شکست از کانال بکشاند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا سطح ۱۱۲ دلار را با قدرت حفظ کنند، اما در تلاش برای حفظ قیمت زیر ۱۰۶ دلار هستند. این نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تری خرید می کنند. افزایش ۲۰-EMA و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که خریداران برتری دارند. اگر قیمت بالای ۱۱۲ دلار باقی بماند، این جفت ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را به سمت ۱۲۶ دلار آغاز کند. اولین حمایت در نزولی در ۲۰-EMA و سپس در ۹۸ دلار است.

واچ‌لیست ارزدیجیتال12 تیر 1402

 

XMR/USDT

افزایش یافت و در ۲۳ ژوئن بالای خط روند نزولی بسته شد و الگوی مثلث نزولی در حال توسعه را باطل کرد. شکست الگوی نزولی معمولاً یک علامت مثبت است زیرا چندین خرس تهاجمی را به دام می‌اندازد و در نتیجه فشار کوتاهی ایجاد می‌کند. این را می توان در جفت XMR/USDT مشاهده کرد که از ۱۵۰ دلار در ۲۳ ژوئن به ۱۷۱ دلار در ۲۷ ژوئن افزایش یافت.

پس از صعود شدید، قیمت در چند روز گذشته بین ۱۷۱ تا ۱۶۰ دلار در نوسان بوده است. تثبیت یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که گاوها در موقعیت‌های خود حفظ می کنند زیرا آن‌ها یک پای دیگر را بالاتر پیش بینی می کنند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۷۱ دلار برسانند، این جفت ممکن است مرحله بعدی صعود را آغاز کند. این جفت ممکن است پس از آن به ۱۸۷ دلار افزایش یابد. خرس‌ها باید قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۱۴۹ دلار) برسانند تا کنترل خود را در دست بگیرند.

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک مثلث متقارن را نشان می دهد که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه عمل می کند. اگر خریداران قیمت را به بالای مثلث فشار دهند و حفظ کنند، نشان می دهد که عدم اطمینان بین گاوها و خرس‌ها به نفع خریداران برطرف شده است. این می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد. هدف الگوی این راه اندازی ۱۸۲ دلار است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر مثلث سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. سپس این جفت می تواند تا ۱۴۸ دلار سقوط کند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال12 تیر1402

 

AAVE/USDT

طی چند هفته گذشته در یک الگوی کانال نزولی معامله شده است. قیمت از خط مقاومت کانال در ۲۵ ژوئن کاهش یافت، اما گاوها اصلاح را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱.۶۹ دلار) متوقف کردند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. قیمت دوباره به خط مقاومت رسیده است. تکرار مکرر سطح مقاومت در یک بازه زمانی کوتاه باعث تضعیف آن می شود.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از کانال پیش ببرند و حفظ کنند، جفت AAVE/USDT می تواند یک حرکت صعودی جدید به سمت ۸۴ دلار را آغاز کند. متحرک نمایی ۲۰ روزه همچنان پشتیبان مهمی است که باید در جهت نزولی تماشا کرد. استراحت و بسته شدن زیر این سطح نشان می دهد که این جفت ممکن است زمان بیشتری را در کانال بگذراند.

هر دو میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران کنترل دارند. اگر گاوها خط روند نزولی را به سمت حمایت برگردانند، جفت ممکن است تا ۷۶ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت پایین‌تر از خط روند نزولی قرار بگیرد، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس ممکن است این جفت به میانگین متحرک سقوط کند. شکستن زیر ۵۰-SMA ممکن است درها را برای کاهش احتمالی به ۶۲ دلار و سپس به ۵۸ دلار باز کند.

واچ‌ لیست ارزدیجیتال12 تیر1402

 

MKR/USDT

در حال تلاش برای شروع یک حرکت صعودی است. گاوها بین ۲۴ و ۲۸ ژوئن نزول به میانگین متحرک را خریداری کردند که نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۲۵ دلار) افزایش یافته است و RSI در منطقه ای است که بیش از حد خرید شده است، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. خریداران در ۲ ژوئیه قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند اما فتیله بلند روی کندل فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

یک نکته مثبت جزئی به نفع خریداران این است که آن‌ها موضع خود را حفظ کرده اند. این امر دورنمای صعود به بالای خط روند نزولی را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت MKR/USDT ممکن است تا ۹۷۹ دلار افزایش یابد. اولین نشانه ضعف سقوط به زیر ۷۷۲ دلار خواهد بود. این می تواند اصلاح عمیق تری را نسبت به متحرک نمایی ۲۰ روزه آغاز کند.

این جفت در بالای خط روند نزولی بسته شد اما رالی با فروش در سطوح بالاتر مواجه است. خرس‌ها سعی می کنند با عقب بردن قیمت به زیر خط روند نزولی، گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، جفت می تواند به ۲۰-EMA نزول کند. این سطح کلیدی باقی می ماند که باید مراقب آن بود، زیرا شکست در زیر آن، مزیت را به نفع خرس‌ها تغییر می دهد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۹۰۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها خط روند نزولی را به سمت حمایت تغییر داده‌اند. این می تواند یک رالی را تا ۹۴۱ دلار آغاز کند.

واچ‌ لیست‌ارزدیجیتال12 تیر1402

 

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا