واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم SOL, HBAR, ATOM, ICP و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت کوین‌ها (SOL, ATOM, ICP, HBAR) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند. با حمایت از ۳۰۰۰۰ دلاری بیت کوین، علائم صعودی در بعضی آلت کوین‌ها به وجود می‌آورد. به همین دلایل واچ لیست ارز دیجیتال این هفته می‌تواند، رشد خوبی را رقم بزنند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

اگر قیمت بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسد، چندین آلت‌کوین مانند SOL، ATOM، ICP و HBAR در موقعیت مناسبی برای یک رالی خاص خود قرار دارند. دارایی‌های پرخطر به طور جزئی روند صعودی خود را در آوریل افزایش دادند. شاخص S&P 500 در ماه آوریل حدود ۱.۵ درصد افزایش یافت در حالی که بیت کوین در مسیر پایان ماه با افزایش بیش از ۴ درصدی قرار دارد. آیا این رالی می‌تواند در ماه مه ادامه یابد یا زمان عقب نشینی فرا رسیده است؟

اگر مشکلات بانکی ایالات متحده تشدید شود، بهبودی ممکن است با باد مخالف روبرو شود. باب میشل، مدیر ارشد سرمایه گذاری JPMorgan Asset Management در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که بعید است که آشفتگی در First Republic Bank فقط به بانک محدود شود و می‌تواند یک اثر دومینو ایجاد کند.

اگر این اتفاق بیفتد، بازارهای سهام ایالات متحده شاید شاهد اصلاح باشند. با این حال، پیش بینی واکنش بیت کوین به چنین بحرانی دشوار است، زیرا در چند روز گذشته، در حالی که مشکلات بانکی قدیمی عمیق‌تر شده بود، بیت کوین ۶۵ تراز شد. اما در صورت وقوع یک تحول بزرگ در بخش بانکی ایالات متحده، ممکن است بیت کوین نیز دیر یا زود با اصلاح مواجه شود.

در کوتاه مدت، بیت کوین و آلت‌کوین‌های منتخب در حال نشان دادن قدرت هستند. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که ممکن است در چند روز آینده بهتر عمل کنند، مطالعه کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال 11 اردیبهشت 1402

 

BTC/USDT

پس از دو روز معاملات کم نوسان بیت کوین، گاوها در تلاش هستند تا برتری خود را در ۳۰ آوریل اعلام کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۷۸۳ دلار) به تدریج شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت، نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها قیمت بیت کوین را به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسانند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است به منطقه مقاومت بالای ۳۱۰۰۰ دلار تا ۳۲۴۰۰ دلار صعود کند. خریداران ممکن است در این منطقه با مقاومت قابل توجهی روبرو شوند، اما در صورت عبور از آن، این جفت ارز می‌تواند تا ۴۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۰۲۶ دلار) پشتیبانی مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر قیمت بیت کوین به زیر این سطح سقوط کند، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت ارز را به ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند. خرس‌ها سعی کردند این جفت ارز را به زیر ۲۰-EMA ببرند، اما گاوها در موضع خود ایستادند. این ممکن است خرید بیشتری را به خود جلب کرده باشد و گاوها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، بیت کوین می‌تواند تا ۳۰۵۰۰ دلار یا حتی ۳۱۰۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها نزدیک به سطوح مقاومت بالای سر فروخته می‌شوند. ممکن است جفت ارز به ۵۰-SMA برود. گاوها سعی خواهند کرد از این سطح محافظت کنند، اما اگر خرس‌ها بر آن‌ها غلبه کنند، توقف بعدی احتمالاً ۲۷۰۰۰ دلار خواهد بود. خریداران احتمالا با تمام توان از منطقه بین ۲۷۰۰۰ تا ۲۵۲۵۰ دلار دفاع خواهند کرد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 11 اردیبهشت 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

SOL/USDT

گاوها به سولانا اجازه ندادند در طول آخرین مرحله اصلاحی به زیر خط روند نزولی بازگردد، که نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.
خریداران در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت مقاومت سربار ۲۷.۱۲ دلار برسانند. این مقاومت کلیدی در کوتاه مدت باقی می‌ماند زیرا اگر گاوها قیمت را بالاتر از آن منجنیق کنند، جفت ارز SOL/USDT ممکن است به سمت ۳۹ دلار افزایش یابد.

این دیدگاه صعودی می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد. این جفت ارز پس از آن می‌تواند به حمایت حیاتی در ۱۸.۷۰ دلار سقوط کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، این نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدتی در محدوده بزرگ بین ۱۸.۷۰ تا ۲۷.۱۲ دلار نوسان کند.

میانگین‌های متحرک در نمودار چهار ساعته شروع به افزایش کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران کنترل دارند. خرس‌ها در تلاشند تا بهبود را در ۲۴ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ارز ممکن است شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۲۵.۵۰ دلار افزایش یابد. اگر خرس‌ها بخواهند از تجمع جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. اگر قیمت شروع به کاهش کرد، ۵۰-SMA سطح پشتیبانی برای تماشا در اینجا خواهد بود.

واچ لیست ارزدیجیتال 11 اردیبهشت 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل سولانا بروید.

 

ATOM/USDT

دم بلند روی کندل ۲۶ آوریل Cosmos نشان می‌دهد که گاوها به شدت از حمایت ۱۰.۲۰ دلار دفاع می‌کنند. خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار داده اند و سعی خواهند کرد به خط روند نزولی برسند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا شکستن و بسته شدن در بالای آن درهای رالی احتمالی را به ۱۳.۵۰ دلار و سپس به ۱۵.۵۰ دلار باز می‌کند.

از سوی دیگر، اگر جفت ارز ATOM/USDT جهت خود را از خط روند نزولی معکوس کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی مثلث نزولی هستند. کاهش کمتر از میانگین‌های متحرک درها را برای آزمایش مجدد احتمالی ۱۰.۲۰ دلار باز می‌کند.

۲۰-EMA در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می‌دهد گاوها کنترل دارند. یک مانع کوچک در ۱۲.۱۳ دلار وجود دارد، اما احتمالاً از آن عبور خواهد شد. ممکن است قیمت ATOM برای آزمایش خط روند نزولی افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت از ۱۲.۱۳ دلار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر ۲۰-EMA بیاورند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که خریداران ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت ارز با خطر سقوط به ۵۰-SMA مواجه می‌شود.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 11 اردیبهشت1402

 

ICP/USDT

کامپیوتر اینترنتی در ۲۶ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۵.۳۸ دلار) سقوط کرد، اما ثابت شد که این یک تله خرس است. قیمت در ۲۷ آوریل افزایش یافت و یک بهبود قوی را آغاز کرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۷۴ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است، که نشان می‌دهد گاوها یک مزیت جزئی دارند. اگر قیمت از سطح فعلی فاصله زیادی نداشته باشد یا از متحرک نمایی ۲۰ روزه عقب نشینی کند، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید افت هستند.

این امر چشم انداز یک رالی را به سمت خط روند نزولی افزایش می‌دهد، جایی که خرس‌ها دوباره دفاعی قوی خواهند داشت. از جنبه منفی، یک وقفه زیر SMA 50 روزه، مزیت را به نفع خرس‌ها خواهد کرد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که جفت ارز ICP/USDT در مرحله اصلاحی است. اولین پشتیبانی در ۲۰-EMA است که نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% ۶.۱۴ دلار است. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، جفت ارز ممکن است تا ۷.۲۳ دلار و در نهایت به ۷.۷۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که گاوهای کوتاه مدت ممکن است سود رزرو کنند. این می‌تواند قیمت را به ۵۰-SMA بکشد، که نزدیک به سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۵.۷۲ دلار است.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 11اردیبهشت1402

 

HBAR/USDT

خرس‌ها بارها و بارها سعی کردند هدرا را به زیر ۰.۰۶ دلار برسانند، اما گاوها در موضع خود ایستادند. شکست در شکستن حمایت، خریدارانی را جذب کرد که سعی می‌کنند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) در حال کاهش است و RSI به بالای نقطه میانی صعود کرده است که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت قرار دهند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد و جفت ارز HBAR/USDT می‌تواند تا مقاومت سربار در ۰.۰۸ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال می‌مانند. که احتمال شکست به زیر ۰.۰۶ دلار را افزایش می‌دهد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها میانگین‌های متحرک را به حمایت تغییر داده‌اند و یک حرکت صعودی را آغاز کرده‌اند که احتمالاً به خط مقاومت می‌رسد. انتظار می‌رود این سطح به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما در مسیر نزولی، اگر این جفت ارز از ۲۰-EMA عقب نشینی کند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول خواهد بود.

سپس ممکن است جفت ارز از خط مقاومت شکسته شود و سفر خود را تا ۰.۰۷ دلار و متعاقباً به ۰.۰۸ دلار آغاز کند. اگر خرس‌ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید به سرعت قیمت HBAR را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 11اردیبهشت1402

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۴ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا