واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم Avax, Ltc, Apt, Ftm و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.

گاوهای بیت کوین به دنبال افزایش قیمت بیت کوین به ۲۴۰۰۰ دلار و ۲۵۰۰۰ دلار هستند و با انجام این کار، LTC، AVAX، APT و FTM می‌توانند سود ماهانه خود را افزایش دهند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

به گفته کول گارنر، تحلیلگر آن‌چین، این حرکت صعودی در ژانویه نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافته است. معمولا بهبودی شدید از پایین‌ترین سطح بازار، که توسط بیت کوین هدایت می‌شود، نشانه‌ای از این است که دست‌های قوی گاوها تهاجمی خرید می‌کنند. دلیل این امر می‌تواند این دلیل باشد که معامله‌گران معتقدند، فروش در کوتاه مدت بیش از حد انجام شده باشد یا ارزش گذاری ارز را جذاب دانستند.

پس از اجرای اولیه، می‌توان انتظار اصلاح سریع را داشت که افراد ضعیف را از بین می‌برد. پاییز آینده نیز تایید خواهد کرد که آیا بیت کوین به کف رسیده است یا خیر. اگر پایین بودن آن تایید شود، ممکن است چند آلتکوین در کوتاه مدت نسبت به بیت کوین بهتر عمل کنند. کدام آلتکوین‌ها در کوتاه مدت امیدوار کننده هستند؟ بیایید نمودار بیت کوین را مطالعه کنیم و آلتکوین‌ها را انتخاب کنیم تا ببینیم کدامیک می‌توانند در چند روز آینده روند صعودی خود را افزایش دهند.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

BTC/USDT

بیت کوین از ۲۵ ژانویه تا کنون بالای ۲۲۸۰۰ دلار معامله می‌شود که نشان می‌دهد گاوها در تلاش هستند تا سطح را به حمایت برگردانند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۵۵۸ دلار) نشان می‌دهد که گاوها فرمانروایی می‌کنند، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید نشان می‌دهد که ممکن است رالی در کوتاه‌مدت بیش از حد افزایش یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۳۸۱۶ دلار برسانند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت بالا و ۲۵۲۱۱ دلار آغاز کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند. از جنبه منفی، متحرک نمایی ۲۰ روزه سطح مهمی برای گاوها برای دفاع است؛ چون اگر شکست بخورد، جفت ارز ممکن است به حمایت روانی ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند.

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

RSI در نمودار چهار ساعته در حال ایجاد واگرایی منفی است که نشان می‌دهد، خریداران ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. اگر گاوها بخواهند تسلط خود را تثبیت کنند، باید قیمت را به بالای مقاومت ۲۳۸۱۶ دلار برسانند. این می‌تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند. برعکس، اگر قیمت از مقاومت خود کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت ارز را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند. یک حمایت جزئی در ۲۲۷۱۵ دلار وجود دارد؛ اما اگر این سطح سقوط کند، جفت ارز می‌تواند ۲۱۴۸۰ دلار را دوباره آزمایش کند.

واچ لیست هفتگی بیت کوین

 

LTC/USDT

طی چند روز گذشته در یک روند صعودی قوی بوده است. پس از یک ادغام کوتاه، خریداران قیمت را به بالای مقاومت خود در ۹۲ دلار رساندند که نشان می‌دهد این حرکت صعودی دست نخورده باقی می‌ماند. جفت ارز LTC/USDT می‌تواند تا سطح روانی ۱۰۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره سعی کنند یک مانع ایجاد کنند. اگر گاوها از این سطح زمین خود را رها نکنند، این جفت ارز ممکن است سفر خود را تا ۱۰۷ دلار افزایش دهد. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۶ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه‌ای که بیش از حد خرید شده است، نشان دهنده مزیت برای خریداران است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود، این دیدگاه مثبت می‌تواند باطل شود. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۸۱ دلار و بعدا به ۷۵ دلار کاهش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از سطح ۹۲ دلار نشان می‌دهد که ادغام به نفع خریداران حل شده است. اگر گاوها قیمت بالاتر از ۹۲ دلار را حفظ کنند، این جفت ارز می‌تواند به سمت هدف الگوی ۹۸ دلار افزایش یابد. خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری دارند.

آن‌ها سعی خواهند کرد، قیمت را به زیر سطح شکست ۹۲ دلار بکشانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند به ۸۶ دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است؛ چون شکستن زیر آن می‌تواند امتیاز را به نفع خرس‌ها تغییر دهد.

واچ لیست هفتگی لایتکوین

 

AVAX/USDT

در ۲۷ ژانویه از خط مقاومت بالا رفت و در ۲۸ ژانویه به سقف ۲۲ دلار رسید. خرس‌ها در تلاشند تا بهبودی را در ۲۲ دلار متوقف کنند، اما به نظر می‌رسد گاوها عجله‌ای برای ثبت سود ندارند. این احتمال شکست بالای مانع بالای سر را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز AVAX/USDT می‌تواند تا ۳۰ دلار نیز افزایش یابد. یک مقاومت جزئی در ۲۴ دلار وجود دارد؛ اما احتمالا مانع نمی‌شود.

احتمال دیگر این است که قیمت پایین بیاید و خط مقاومت را دوباره آزمایش کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها آن را به حمایت تبدیل کرده‌اند. این می‌تواند چشم انداز شکست بالای ۲۲ دلار را افزایش دهد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷ دلار) برسد، ممکن است، خرس‌ها برتری را به دست آورند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز نزدیک به EMA 20 روزه عقب نشینی کرده است. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به بالای مانع بالای سر به ۲۲ دلار برسانند. اگر این سطح کاهش یابد، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۴ دلار افزایش یابد. اولین نشانه ضعف شکست و بسته شدن به زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این می‌تواند فرصتی را برای خرس‌ها فراهم کند تا برگردند. اگر فروشندگان جفت ارز را به زیر خط مقاومت بکشند و حفظ کنند، می‌توانند دست برتر را به دست آورند.

واچ لیست هفتگی آواکس

 

APT/USDT

در چند روز گذشته یک اجرا رویایی داشته است. معمولا وقتی یک دارایی شتاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد، برای مدتی به حرکت در همان جهت ادامه می‌دهد. جفت ارز APT/USDT از ۲۰.۴۰ دلار در ۲۶ ژانویه رد شد، اما گاوها در تلاشند تا عقب نشینی را با ۱۶.۶۲ دلار متوقف کنند. تصحیح سطحی نشان می‌دهد که هر شیب جزئی توسط گاو نر خریداری می‌شود. خریداران سعی خواهند کرد، قیمت را به بالای ۲۰.۴۰ دلار برسانند و مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کنند. این جفت ارز ممکن است تا ۲۴ دلار افزایش یابد.

خطر این فرض این است که RSI در چند روز گذشته در محدوده خرید بیش از حد بوده است. این خطر اصلاح کوتاه مدت را افزایش می‌دهد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۶.۶۰ دلار سقوط کند، جفت ارز می‌تواند به ۱۴.۵۷ دلار و سپس به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲.۲۳ دلار) سقوط کند.

نمودار چهار ساعته یک واگرایی منفی در RSI را نشان می‌دهد. اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می‌تواند ۵۰-SMA را آزمایش کند. این یک پشتیبانی مهم برای نظارت است؛ چون اگر شکسته شود، جفت ارز ممکن است به ۱۲ دلار سقوط کند. در مقابل، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۲۰.۴۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها دوباره برتری خود را حفظ کرده‌اند. این ممکن است واگرایی منفی ایجاد شده در RSI را باطل کند و روند صعودی را از سر بگیرد.

واچ لیست هفتگی آپتوس

 

FTM/USDT

از زمان شکستن بالای خط روند نزولی در یک روند خیره کننده بوده است. افزایش شدید چند روز گذشته حاکی از خرید تهاجمی گاوها است. شاخص‌ها نشان می‌دهند که گاو نر کاملا کنترل می‌شود. در طول حرکت‌های صعودی قوی، اصلاحات کوتاه مدت هستند؛ چون گاوها در هر افت جزئی خرید می‌کنند. خرس‌ها در تلاشند تا حرکت صعودی را در نزدیکی مقاومت روانی ۰.۵۰ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها به این سطح نفوذ کنند، جفت ارز FTM/USDT می‌تواند تا ۰.۵۶ دلار و سپس به ۰.۶۳ دلار افزایش یابد.

گاهی اوقات، رالی‌های عمودی با کاهش شدید دنبال می‌شود. بنابراین، معامله گران باید مراقب باشند؛ چون شکست و بسته شدن به زیر ۰.۴۳ دلار می‌تواند، جفت ارز را به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۷ دلار) برساند. این سطح کلیدی است که باید در جهت نزولی مراقب آن بود، چون شکستن زیر آن می‌تواند نشان‌دهنده پایان یافتن روند صعودی در کوتاه مدت باشد.

این جفت ارز از مقاومت خود در ۰.۵۰ دلار پایین آمد؛ اما در ۲۰-EMA حمایت یافت. این نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید افت هستند. گاوها مجددا تلاش خواهند کرد تا مانع بالای ۰.۵۰ دلار را برطرف کنند و حرکت صعودی را از سر بگیرند. خرس‌ها ممکن است برنامه‌های دیگری داشته باشند؛ چون سعی می‌کنند قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. این سطح مهمی است که باید در کوتاه مدت به آن توجه داشت، چون یک وقفه در زیر آن می‌تواند درها را برای افت احتمالی به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باز کند. اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی می‌تواند ۰.۳۶ دلار باشد.

واچ لیست هفتگی فانتوم

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا