واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱ اسفند ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم FIL, OKB, VET, RPL و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. قیمت بیت کوین می‌تواند، در کوتاه مدت محدود باقی بماند؛ اما این آلت کوین‌ها (FIL, OKB, VET, RPL و BIT) می‌توانند، بالاتر از حد خود ادامه دهند. اصلاح سطحی بیت کوین نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار می‌تواند منجر به کاهش خرید در این آلت کوین‌ها شود.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

میانگین شاخص داوجونز برای سومین هفته متوالی سقوط کرد؛ اما بیت کوین راه خود را جدا کرد و در مسیر بستن کندل هفتگی نزدیک به بالای مقاومت قوی در ۲۵۲۱۱ دلار است. این نشان می‌دهد که بهبود گسترده‌تر بازار کریپتو روی یک پایه قوی است. پس از صعود شدید بیت کوین از سطوح پایین، تحلیل گران در نظر خود در مورد حرکت بعدی آن اختلاف نظر دارند. برخی از معامله گران بر این باورند که رالی فعلی بیت کوین یک بار دیگر کاهش خواهد یافت، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند این حرکت ادامه یابد و یک مرحله صعودی جدید آغاز شود.

این احتمال وجود دارد که بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر به رشد خود ادامه دهند تا زمانی که اکثریت قریب به اتفاق خرس‌ها صعودی شوند. پس از این اتفاق، افت قابل توجهی محتمل است. این می‌تواند معامله‌گران ضعیف را از بین ببرد و به دست‌های قوی‌تر فرصتی بدهد تا موقعیت‌های خرید خود را اضافه کنند. یک کندل هفتگی بالای ۲۵۲۵۰ دلار، شاید پایان روند نزولی را تایید کند و نشان دهنده شروع بازار صعودی بعدی باشد. در همین حال، آلت کوین‌های منتخب قوی به نظر می‌رسند و در کوتاه مدت روند بالاتری از بیت کوین را دنبال می‌کنند.

واچ لیست ارز دیجیتال 1 اسفند

 

BTC/USDT

بیت کوین در نزدیکی مقاومت اصلی خود در ۲۵۲۱۱ دلار معامله می‌شود. محدوده معاملاتی کوچک در روزهای ۱۸ و ۱۹ فوریه نشان می‌دهد که گاوها عجله‌ای برای ثبت سود ندارند و خرس‌ها نسبت به کوتاهی در سطوح فعلی محتاط هستند. میانگین‌های متحرک شیب‌دار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه‌ای که بیش از حد خرید شده، نشان می‌دهد که گاوها به طور محکم فرمان را در دست دارند. یک تثبیت محکم در بالای مقاومت ۲۵۲۵۰ دلار می‌تواند مسئله را حل کند.

اگر خریداران قیمت بالاتر از ۲۵۲۵۰ دلار را تثبیت کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند تا ۳۱۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد؛ چون مقاومت عمده‌ای در این بین وجود ندارد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، می‌تواند در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۱۱۵ دلار) حمایت پیدا کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۲۲۸۰۰ دلار برسانند تا حرکت صعودی را بشکنند. سپس شاید جفت ارز به ۲۱۴۸۰ دلار سقوط کند که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. خرس‌ها به شدت این رالی را در ۲۵۲۵۰ دلار پایان رساندند؛ اما نتوانستند قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند.

این نشان می‌دهد که این احساسات همچنان قوی است و گاوها به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. خریداران احتمالا به مقاومت بالای دیگری دست خواهند یافت. اگر آن‌ها بتوانند قیمت را به بالای ۲۵۲۵۰ دلار برسانند، مرحله بعدی روند صعودی می‌تواند آغاز شود. اولین نشانه ضعف، شکستن زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این باعث جسارت خرس‌هایی می‌شود که سعی می‌کنند قیمت را به ۲۲۸۰۰ دلار کاهش دهند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 1 اسفند

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

FIL/USDT

در ۱۷ فوریه به بالاتر از سطح مقاومت فوری ۷ دلار رسید. این نشان دهنده قصد گاوها برای شروع یک حرکت صعودی جدید است. پس از یک تثبیت کوتاه در ۱۸ فوریه، گاوها به حرکت صعودی خود در ۱۹ فوریه ادامه دادند. این افزایش قوی نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است. یک مقاومت جزئی در ۹.۵۳ دلار وجود دارد؛ اما احتمالا از آن عبور خواهد شد.

جفت ارز FIL/USDT می‌تواند ۱۱.۳۹ دلار باشد. این سطح احتمالا به عنوان یک مانع بزرگ عمل می‌کند، اما اگر گاوها اجازه ندهند که عقب نشینی بعدی به زیر ۹.۵۳ دلار کاهش یابد، روند صعودی شاید ادامه یابد. مقاومت بعدی ۱۶ دلار است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۷ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت نفی شود.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند تا حرکت صعودی را در ۸ دلار متوقف کنند؛ اما گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر سطح شکست ۷ دلار برگردد. این نشان دهنده خرید تهاجمی در هر کاهش جزئی است. رالی سرعت خود را افزایش داد و به مقاومت بالای ۹.۵۳ دلار رسید. فروشندگان شاید یک دفاع قوی در این سطح داشته باشند؛ اما شیب ۲۰-EMA و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خرس‌ها بخواهند این رالی را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر ۸ دلار برگردانند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 1 اسفند

 

OKB/USDT

در حالی که بیشتر ارزهای رمزپایه بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت خود هستند، OKB (OKB) در چند روز گذشته به طور مداوم به بالاترین سطح خود رسیده است. هر دارایی که به بالاترین حد خود برسد، دارای قدرت است. جفت ارز OKB/USDT در ۱۸ فوریه از مقاومت خود رد که نشان دهنده رزرو سود بالای ۵۸ دلار است. در یک روند صعودی قوی، اصلاحات معمولا بیش از سه تا پنج روز طول نمی‌کشد. اگر قیمت از ۵۰ دلار افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای ۵۹ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند سفر خود را به سمت ۷۰ دلار آغاز کند.

احتمال دیگر این است که جفت ارز به شدت اصلاح شده و حمایتی را در ۴۵ دلار مجددا آزمایش کند. اگر خریداران این سطح را به سمت پشتیبانی تغییر دهند، شاید این جفت ارز بین ۴۵ تا ۵۸ دلار برای چند روز تثبیت شود. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۴۴ دلار کاهش دهند تا دست بالا را بدست آورند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خریداران نزول به ۲۰-EMA را خریداری کرده‌اند، اما این بازگشت قدرتی ندارد. اگرچه میانگین‌های متحرک شیب دار هستند؛ اما RSI واگرایی منفی نشان می‌دهد. این نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی است. اگر ۲۰-EMA شکست بخورد، این جفت ارز می‌تواند به ۴۷.۵۰ دلار و سپس به ۴۴.۳۵ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۵۵ دلار برسد، گاوها شاید یک بار دیگر در بالاترین حد خود با ۵۸.۸۴ دلار حرکت کنند. اگر این سطح پاک شود، جفت ارز شاید روند صعودی خود را از سر بگیرد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 1اسفند

 

VET/USDT

آزمون مجدد خط روند نزولی را با موفقیت انجام داد و پس از آن از مقاومت بالای سر شکست که نشان می‌دهد، شاید خرس‌ها در حال از دست دادن قدرت خود باشند. میانگین‌های متحرک افزایش یافته‌اند و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید است. این نشان می‌دهد که گاو نر دست بالا را دارد. اگر خریداران در طول عقب نشینی بعدی، سطح ۰.۰۲۸ دلار را به سمت حمایت برگردانند، جفت ارز VET/USDT شاید به سمت مقاومت بعدی در ۰.۰۳۴ دلار افزایش یابد.

انتظار می‌رود خریداران از این سطح با قدرت محافظت کنند؛ چون شکستن بالاتر از آن می‌تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد. سپس شاید جفت ارز به ۰.۰۵ دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۲۵ دلار) سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت رساندند که نشان دهنده شروع مرحله بعدی حرکت صعودی است. اگر گاوها قیمت را بالاتر از سطح شکست حفظ کنند، جفت ارز شاید حرکت خود را ادامه دهد و به سرعت به ۰.۰۳۲ دلار و سپس به ۰.۰۳۴ دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برسد، شاید چندین گاو تهاجمی به دام بیفتند. این می‌تواند یک اصلاح عمیق‌تری را آغاز کند، زیرا طولانی مدت از موقعیت خود خارج می‌شود. شاید جفت ارز به ۰.۰۲۲ دلار کاهش یابد.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 1اسفند

 

RPL/USDT

Rocket Pool (RPL) در چند روز گذشته روند صعودی داشته است. قیمت در طی عقب نشینی‌ها به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵ دلار) نرسیده است که نشان دهنده تقاضای قوی برای خرید در سطوح پایین‌تر است. الگوی شمعدان درون روز در ۱۸ و ۱۹ فوریه نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند، روند صعودی را نزدیک ۵۶ دلار متوقف کنند، اما گاوها تمایلی به تسلیم شدن از مزیت خود ندارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۵۷ دلار برسانند، RPL/USDT می‌تواند به سمت هدف بعدی در ۷۴ دلار حرکت کند.

از جنبه منفی، حمایت اول در سطح روانی ۵۰ دلار است. اگر این سطح کاهش یابد، این جفت ارز شاید به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵ دلار) سقوط کند. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است؛ زیرا شکستن زیر آن شاید نشان دهنده تغییر روند در کوتاه مدت باشد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا از سطح ۵۶ دلار دفاع کنند؛ اما گاوها نتوانسته‌اند موقعیت زیادی را رها کنند. این نشان می‌دهد که خریداران با پیش‌بینی شکست بالای مقاومت، در موقعیت‌های خود باقی می‌مانند.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند به ۶۱ دلار و پس از آن به ۷۴ دلار افزایش یابد. بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که گاوها تسلیم شده‌اند و در حال رزرو سود هستند. این شاید منجر به اصلاح عمیق‌تر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس به ۳۸ دلار شود.

واچ‌ لیست ارز دیجیتال 1اسفند

 

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا