واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱ خرداد ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم XRP, LTC, CFX, RNDR و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. این آلت کوین‌ها (LTC, XRP, CFX, RNDR) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

اگر بیت کوین به بالای ۲۷۵۰۰ دلار برسد، این چهار آلتکوین می‌توانند برای یک حرکت صعودی آماده باشند. قیمت بیت کوین می‌تواند برای یک حرکت تعیین کننده آماده شود، که می‌تواند زمینه را برای XRP، LTC، RNDR و CFX فراهم کند. معامله‌گران بی‌تجربه معمولاً در پایان مرحله صعودی قیمت‌های بالاتر را تعقیب می‌کنند؛ زیرا می‌ترسند که در رالی از دست بدهند. با این حال، سرمایه‌گذاران نهادی تمایل دارند، قبل از ورود منتظر بمانند تا کف فرو بنشیند. بازار خرسی در سال ۲۰۲۲ به هیاهویی که در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد، پایان یافت.

فرد پای، مدیرعامل ۳iQ، اولین صادرکننده صندوق بیت کوین در کانادا، در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت که با از بین رفتن FOMO در بیت کوین، سرمایه گذاران نهادی و مدیران پورتفولیو شروع به نگاهی به آن به عنوان یک مکان جدی کرده‌اند. در حالی که تحلیل‌گران برای بلندمدت صعودی هستند، تصویر کوتاه مدت نامطمئن به نظر می‌رسد؛ زیرا قیمت در چند روز گذشته در یک محدوده گیر کرده است. تحلیلگران انتظار دارند که یک حرکت پرطرفدار هفته آینده یا هفته بعد از آن آغاز شود. اگر بیت کوین به سمت بالا حرکت کند، آلتکوین‌هایی که ممکن است بالاتر از آن دنبال شوند کدامند؟ بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت رشد کنند، تجزیه و تحلیل کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال 1 خرداد 1402

 

BTC/USDT

بیت کوین در نزدیکی خط حمایت مثلث متقارن معامله می‌شود؛ اما گاوها نتوانسته‌اند قیمت را به بالای آن برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۴۸۱ دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر ۴۲ نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک مزیت هستند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح حمایت فوری ۲۶۳۶۱ دلار کاهش دهند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است بین ۲۵۸۰۰ تا ۲۵۲۵۰ دلار به منطقه حمایت حیاتی سقوط کند. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از این منطقه محافظت کنند؛ زیرا در صورت شکست، این جفت ارز ممکن است تا ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، ممکن است خرید بیشتری را جذب کند. سپس جفت ارز می‌تواند به سمت خط مقاومت مثلث بالا رود. اگر این مانع برطرف شود، این جفت ارز ممکن است سفر خود را تا ۳۲۴۰۰ دلار آغاز کند.

نمودار چهار ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می‌دهد که نشان دهنده عدم قطعیت در بین گاوها و خرس‌ها است. همسان شدن میانگین‌های متحرک همچنین به تعادل بین عرضه و تقاضا اشاره می‌کند. اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، روند کوتاه مدت منفی خواهد شد و این جفت ارز می‌تواند تا ۲۵۸۰۰ دلار کاهش یابد. هدف الگوی مثلث ۲۴۷۷۳ دلار است. اگر قیمت به بالای مثلث افزایش یابد، این دیدگاه نزولی نفی خواهد شد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۲۸۴۰۰ دلار و پس از آن به هدف الگوی مثلث در ۲۹۱۶۵ دلار صعود کند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 1خرداد 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

XRP/USDT

ارز ریپل در تلاش است تا روند خوبی را آغاز کند. خریداران از ۱۶ می قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۵ دلار) نگه داشته‌اند، اما نتوانسته‌اند بر مانع SMA 50 روزه (۰.۴۷ دلار) غلبه کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به افزایش کرده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها برتری جزئی دارند. این احتمال رالی بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش می‌دهد. جفت ارز XRP/USDT سپس می‌تواند یک رالی را تا ۰.۵۴ دلار و در نهایت تا ۰.۵۸ دلار آغاز کند. این منطقه احتمالا شاهد فروش تهاجمی خرس‌ها خواهد بود.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی متحرک نمایی ۲۰ روزه است. فروشندگان باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا دست بالا را بدست آورند. سپس ممکن است جفت ارز به ۰.۴۳ دلار و بعداً به حمایت حیاتی ۰.۴۰ دلار کاهش یابد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که روند بهبودی از خط روند نزولی معکوس شده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از خط روند نزولی محافظت می‌کنند. فروشندگان سعی می‌کنند قیمت را زیر ۲۰-EMA حفظ کنند و عقب نشینی را تا ۵۰-SMA بکشند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای خط روند نزولی صعود کند، شروع یک حرکت صعودی کوتاه مدت را نشان می‌دهد. یک مقاومت جزئی در ۰.۴۸ دلار وجود دارد اما احتمال عبور از آن وجود دارد. این جفت ارز ممکن است تا ۰.۵۴ دلار افزایش یابد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 1خرداد1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل ریپل بروید.

 

LTC/USDT

لایت کوین در چند روز گذشته در محدوده تنگی بین SMA 50 روزه (۸۹ دلار) و مقاومت ۹۶ دلار معامله شده است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۸ دلار) افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها برتری دارند. این چشم انداز رالی بالاتر از مقاومت در ۹۶ دلار را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز LTC/USDT می‌تواند تا ۱۰۶ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است، دوباره فروش قوی توسط خرس‌ها را جلب کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدتی بیشتر بین ۷۹ تا ۹۶ دلار باقی بماند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از ۲۰-EMA هستند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع مقاومتی را در ۹۶ دلار برطرف کنند.

با این حال، خرس‌ها بدون مبارزه تسلیم نمی‌شوند. آن‌ها در تلاشند تا قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. اگر آن‌ها موفق باشند، ممکن است جفت ارز به ۵۰-SMA سقوط کند. سقوط این حمایت ممکن است درها را برای سقوط به ۸۶ دلار و سپس ۸۲ دلار باز کند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 1 خرداد 1402

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل لایت کوین بروید.

 

RNDR/USDT

ارز رندر (RNDR) در یک روند صعودی قرار دارد. خریداران در ۲۱ می قیمت را بالاتر از مقاومت ۲.۶۰ دلار قرار دادند، اما شدوی بلند روی کندل نشان می‌دهد که در سطوح بالاتری فروخته می‌شود. میانگین‌های متحرک شیب‌دار و RSI درست زیر ناحیه خرید بیش از حد، نشان می‌دهد که گاوها در فرمان هستند. خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای مرز روانی در ۳ دلار انجام خواهند داد. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز RNDR/USDT ممکن است تا ۳.۳۵ دلار افزایش یابد.

اولین حمایتی که در جهت نزولی مشاهده می‌شود، متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۱۰ دلار) است. اگر این سطح از بین برود، نشان می‌دهد که شکست بالای ۲.۶۰ دلار ممکن است یک تله گاو باشد. این جفت ارز پس از آن می‌تواند به SMA 50 روزه (۱.۸۷ دلار) سقوط کند.

گاوها در تلاش برای حفظ قیمت بالای مقاومت در ۲.۶۰ دلار هستند که به احتمال تله گاوی اشاره دارد. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت فوری در ۲۰-EMA، موقعیت خود را تقویت کنند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، ممکن است جفت ارز به ۵۰-SMA کاهش یابد. با این حال، افزایش میانگین‌های متحرک و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که احتمالا سطوح پایین‌تری خریداری می‌شود. اگر خریداران قیمت را بالای ۲.۶۰ دلار فشار دهند و حفظ کنند، این جفت ارز ممکن است تا ۳ دلار افزایش یابد.

واچ‌ لیست ارزدیجیتال 1خرداد1402

 

CFX/USDT

ارز Conflux (CFX) در داخل یک الگوی کانال نزولی معامله می‌شود. گاوها در ۱۲ مه نزول به خط حمایت را خریداری کردند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۹ دلار) کاهش یافته است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد فشار فروش کاهش یافته است. خریداران در ۱۶ می سعی کردند، مانع مقاومتی را در SMA 50 روزه (۰.۳۲ دلار) از بین ببرند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آن‌ها اجازه نداده‌اند، قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد. این سیگنال خرید در شیب است. گاوها احتمالاً یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت ارز CFX/USDT ممکن است به خط روند نزولی برسد که احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل می‌کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت در حال اصلاح رالی خود از ۰.۲۲ دلار به ۰.۳۳ دلار است. خریداران در تلاش هستند تا از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% یعنی ۰.۲۹ دلار دفاع کنند که یک علامت مثبت است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت نگه دارند، نشان می‌دهد که گاوها به صندلی راننده بازگشته‌اند. این جفت ارز ممکن است ابتدا تا ۰.۳۳ دلار و سپس به ۰.۳۷ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن به زیر ۰.۲۹ دلار می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را به سمت ۰.۲۸ دلار و سپس ۰.۲۷ آغاز کند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال 1 خرداد 1402

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا