اخبار بلاکچیناخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار متاورس

وب۳ و متاورس ۷۴۸ میلیون دلار جمع‌آوری کردند

شرکت‌هایی مانند Temasek ،Xterio و سایرین از ابتدای ماه اوت حدود ۷۵۰ میلیون دلار به بازی‌های بلاکچین و استارت‌آپ‌های Metaverse اختصاص دادند. بر اساس گزارشی از شرکت تحلیل و جمع‌آوری داده‌ها DappRadar، بازی‌های مبتنی بر وب۳ و پروژه‌های Metaverse از ۱ اوت ۲۰۲۲ تاکنون ۷۴۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند. ماه گذشته، به طور متوسط، روزانه ۸۴۷,۰۰۰ کیف‌پول فعال منحصر به فرد (UAW) با بازی‌های بلاکچین تعامل داشتند. یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در این زمینه Axie Infinity از ۴ میلیارد دلار فروش NFT فراتر رفت، در حالی که تقریباً ۳۶,۰۰۰ نفر دیگر به عنوان بازیکن روزانه در سه ماه گذشته به آن ملحق شدند.

 

بازی‌های بلاکچین هنوز بازار خود را از دست نداده اند

علیرغم رکود مداوم بازار، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین همچنان مورد توجه قرار می‌گیرند. DappRadar فاش کرد که شرکت‌های این حوزه و پروژه‌های Metaverse حدود ۷۵۰ میلیون دلار از ابتدای ماه اوت جمع‌آوری کرده‌اند. این افزایش ۱۳۵ درصدی نسبت به ماه ژوئیه است، اما همچنان ۱۶ درصد کاهش نسبت به ارقام ژوئن دارد.

 

یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها، ۲۰۰ میلیون دلار توسط گابریل لیدون بنیانگذار Machine Zone انجام شد. استودیوی بازی‌های موبایلی او پشت سر Game of War و Mobile Strike است. شرکت سرمایه‌گذاری سنگاپوری Temasek، آخرین دور سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را برای برندهای Animoca با هدف افزایش بیشتر قرار گرفتن در این بخش رهبری کرد.

 

پلتفرم مقیاس‌پذیری NFT استرالیا، Immutable که در ماه ژوئن ۵۰۰ میلیون دلار برای حمایت از توسعه‌دهندگانی که بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و استارت‌آپ‌های NFT می‌سازند جمع‌آوری کرد، معتقد است خدمات Web3 به یک ویژگی پیشرو در صنعت دارایی دیجیتال آینده تبدیل خواهد شد.

 

به نوبه خود، یکی دیگر از شرکت های محبوب در این زمینه، Axie Infinity، از ۴ میلیارد دلار فروش تمام دوران NFT فراتر رفت، در حالی که Xterio جمع‌آوری کمک مالی ۴۰ میلیون دلاری را تضمین کرد که در بازی‌های Web3 موبایل سرمایه‌گذاری خواهد شد.

 

کل سرمایه‌گذاری در بازی‌های بلاکچین در سال ۲۰۲۱ معادل ۴ میلیارد دلار بوده است. این رقم قبلاً در سال ۲۰۲۲ پیشی گرفته است زیرا سرمایه‌گذاری در حال حاضر به حدود ۷ میلیارد دلار می‌رسد. اگر این سرعت ادامه یابد، انتظار می‌رود که این رقم تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۱۰.۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

 

DappRadar اظهار داشت:

میزان سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که با وجود شرایط چالش برانگیز و نامطمئن در بازارهای دارایی دیجیتال، نهادهای سرمایه‌گذاری عمده در صنعت GameFi صعودی باقی می‌مانند.

 

متعاقباً، شرکت تجزیه و تحلیل استدلال کرد که بازی‌های بلاکچین هنوز یک بخش جوان با پتانسیل بسیار است. این منطقه به طور مداوم در حال توسعه و اختراع است و کسانی که بخشی از آن هستند این پیشرفت‌ها را مشاهده می‌کنند. بازی‌های بلاکچین، جدیدترین افزوده به یک بخش هنوز جوان، هنوز بازار خود را از دست نداده است. بسیاری هنوز از اهمیت آن بی اطلاع هستند و اکوسیستم بازی که همیشه در حال تغییر است کمک چندانی نمی‌کند.

 

مطالعه قبلی DappRadar

در پایان ژوئیه امسال، این شرکت تشخیص داد که بازی‌های بلاکچین و پروژه‌های Metaverse به نظر می‌رسد بهتر از سایر بخش‌های صنعت با زمستان کریپتو کنار می‌آیند.

 

Skirmantas Januskas، مدیرعامل DappRadar در آن زمان اظهار نظر کرد:

ما فکر می کنیم که بازی‌های بلاکچین در دو یا سه سال آینده کلید خواهد خورد و حداقل ۱۰۰ میلیون کاربر جدید را به ارزهای دیجیتال وارد می‌کند به یک دلیل ساده، آن‌ها NFTها و DeFi را به هم متصل می‌کنند. با ترکیب هر سه، بازی‌های بلاکچین، NFT و DeFi، چیزی واقعاً جدید و هیجان‌انگیز را خواهید دید.

 

این گزارش حاکی از آن است که کیف پول‌های فعال منحصربفرد (UAW) در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول ۷ درصد کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که افراد به تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز بلاکچین تقریباً با همان سرعت قبل از فروپاشی Terra ادامه می‌دهند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا