به درخواست بریکس نه نمی‌گوییم

در اواسط ماه می، چندین گزارش حاکی از آن بود که بنگلادش و هند در حال انجام معاملات ارزی با استفاده از ارزهای مربوط خود هستند تا به چالش‌های نقدینگی دلار آمریکا رسیدگی کنند. منابع اخیر اکنون نشان می‌دهند که بنگلادش از دعوت رسمی برای پیوستن به بلوک بریکس استقبال می‌کند. عبدالمومن، وزیر امور خارجه بنگلادش، روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با ابراز اطمینان از مشارکت آنها، اظهار داشت پس از دعوت از ما حتما به آن خواهیم پیوست.

 

وزیر امور خارجه بنگلادش در مورد بریکس: ما مطمئناً زمانی که ما را دعوت کنند به آن خواهیم پیوست

در حالی که جامعه جهانی مشتاقانه منتظر این رویداد مهم است، همه نگاه‌ها به نشست مورد انتظار بریکس خواهد بود که قرار است در اوت در آفریقای جنوبی برگزار شود. بلوک بریکس متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، نماینده ائتلاف قدرتمندی از اقتصادهای منطقه است. در حال حاضر، تعداد زیادی از کشورها وجود دارند که یا به طور رسمی درخواست داده اند یا ابراز علاقه کرده اند که بخشی از این گروه تأثیرگذار باشند.

 

مجموعه ای از ۲۹ کشور، از جمله الجزایر، آرژانتین، بحرین، بنگلادش، بلاروس، کومور، کوبا، جمهوری دموکراتیک کنگو، مصر، گابن، گینه بیسائو، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، نیکاراگوئه، نیجریه، پاکستان، عربستان سعودی، سنگال، سودان، سوریه، تایلند، تونس، ترکیه، امارات متحده عربی، اروگوئه، ونزوئلا و زیمبابوه در حال حاضر برای عضویت در بریکس رقابت می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا