بازی Wanaka Farm، تجربه زندگی یک کشاورز

Wanaka Farm چیست؟

Wanaka Farm یک بازی جذاب مبتنی بر بلاکچین است که نام آن از یک جزیره در جنوب نیوزلند الهام گرفته‌اند، در این بازی بازیکنان با کشاورزی و کشت زمین های زراعی، پرورش حیوانات اهلی و تزئین زمین های کشاورزی خود در نقش یک کشاورز ظاهر خواهند شد و تمام این ها در زمین هایی که در بازی وجود دارد انجام می‌شود. به لطف NFT، هر آیتم درون بازی و هر شخصیت منحصر به فرد خواهد بود، هر آیتم در بازی یک دارایی دیجیتال بوده و ارزشمند است که میتوانید آنها را معامله کنید.

این بازی به نحوی طراحی شده است که برای تمام کاربران فارغ از جنسیت و سن، جذاب باشد، در هر زمان میتوانید این بازی را انجام دهید، پشت ترافیک، قبل از خواب و در هنگام حرکت زیرا انجام این بازی بسیار ساده است، در این بازی به صورت کامل تجربه کشاورزی و زندگی در آن محیط را تجربه خواهید کرد و زندگی خود را به عنوان یک کشاورز میگذرانید. علاوه بر این موارد میتوانید در کنار سرگرم شدن از این بازی کسب درآمد کنید. در ادامه به بررسی دقیق این بازی و موارد مربوط به آن میپردازیم پس تا پایان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

شروع بازی Wanaka Farm

برای شروع این بازی هر کشاورز نیاز است یک حساب کاربری جدید ایجاد کند و برای شروع یک آواتار به کاربر داده میشود، حساب نیاز است که به یک کیف پول متصل شود تا تائید تراکنش ها و نگهداری آیتم های درون بازی انجام شود.هر کاربر یک کشاورز درون بازی خواهد بود و توسط آواتار درون بازی نشان داده میشود.

بازیکنان میتوانند در داخل بازی از طریق اواتار ها با یکدیگر تعامل داشته باشند همچنین امکان تغییر آواتار ها وجود دارد. برای شروع بازی نیاز است که یک زمین در داخل بازی خریداری کنید، زمین ها را میتوانید از طریق بازار داخل بازی خریداری کنید یا از Binance NFT و Mochi.market استفاده کنید.

زمین ها عرضه محدود دارند و هر زمین یک اثر NFT میباشد. میتوانید زمین خود را به صورت دلخواه و با آیتم های مختلف درون بازی مانند خانه، دریاچه، تزئینات، حیوانات خانگی و سایرر موارد موجود تزئین و پر کنند که همه این آیتم ها از طریق مارکت درون بازی قابل خریداری است.

روش دیگر برای شروع بازیداجاره زمین است، اگر نمیخواهید زمین برای خود بخرید میتوانید انراه اجاره کنید، اجاره زمین از طریق قرار داد هوشمند برای مدت مشخص انجام میشود و از این طریق فرد اجاره کننده نمیتواند زمین را بدون اطلاع صاحب اصلی ب فروش برساند یا مدت زمان بیشتری از آن استفاده کند و پس از اتما قرار داد، زمین به صاحب اصلی بازگردانده خواهد شد.

واناکا فارم 1

 

حالت های بازی Wanaka Farm

در مراحل اولیه توسعه بازی Wanaka Farm کاربران میتوانند از نسخه های دسکتاپ و موبایل برای انجام بازی استفاده کنند، نسخه دسکتاپ و موبایل به صورت دو بعدی است که بیشتر نسخه دسکتاپ برای انجام بازی توصیه میشود. در حالت استاندارد، بدون VR/AR امکان انجام بازی وجود دارد و در آینده این بازی برای سازگاری با VR/AR توسعه داده خواهد شد

 

زمین یا Land در بازی Wanaka Farm

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این زمین های این بازی را میتوان از طریق بازار درون بازی خریداری کرد همچنین میتوانید از طریق بازار های ثانویهه از جمله Mochi.market یا Binance NFT برای خرید اقدام کرد. عرضه زمین ها به صورت محدود میباشد و هر زمین با ویژگی های مربوط به خود منحصر به فرد است و ویژگی های زمین ها به صورتی تصادفی انتخاب میشود که Rare بودن آن را مشخص میکند.

واناکا فارم 2

۴ نوع زمین وجود دارد. Basic Lands، Lake، Forest و Sea که در Event اول شما فقط میتوانید برای Basic land در این ایونت اقدام کنید. انواع زمین های دیگر پس از فروش Basic land در دسترس خواهد بود، زمین ها به ۶ دسته مختلف تقسیم بندی میشوند که شامل Common، Uncommon، Rare، Legendary، Mythic و Immortal خواهد بود. هر زمین بر روی میزان سرعت کشاورزی و پیشرفت تاثیر گذار خواهد بود.

واناکا فارم 3

 

فصل یا Season در بازی Wanaka Farm

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم نام این بازی از نام یک جزیره در نیوزیلند الهام گرفته شده است، همانند نیوزیلند این بازی دارای چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان میباشد اما به دلیل منحصر به فرد شدن، تمام زمین ها چهار فصل نخواهد بود و تعداد فصل هایی که به هر زمین نسبت داده میشود به صورت تصادفی خواهد بود.

هر محصول را فقط در فصل خاصی میتوان پرورش داد و برای حداکثر رساندن بازده برای یک زمین معین، بازیکنان میتوانند اقلامی برای رشد بهتر محصول در بازار این بازی پیدا کنند. بازیکنان در داخل بازی برای کشاورزی های بهتر میتوانند تجربه خود را به اشتراک بگذارند و برای بهتر شدن با بازیکنان دیگر تعامل داشته باشند، کاربران میتوانند اقتصاد درون بازی را گسترش دهند همانطور که کشاورزان در دنیای واقعی به افزایش تولید ناخالص یک کشور کمک میکنند.

 

آیتم های داخل بازی Wanaka Farm

دارایی های داخل بازی شامل زمین (Land)، بذر (Seed items)، اقلام قابل رشد (Growing items)، اقلام برداشت شده (Harvested items)، محصولات (Product iitems) و آیتم های مربوط به ساخت (Building items) میباشد که در بالا به بررسی برخی از آنها پرداختیم و در ادامه به بررسی باقی موارد خواهیم پرداخت.

بذر یا Seed items

اقلام بذر دارایی هایی هستند که کاربران برای شروع کشاورزی و رشد محصولات به آن نیاز دارند، پس از شروع بازی بازیکنان میتوانند از فروشگاه این اقلام را خریداری کنند، بذر یا دانه ها میتوانند طبیعی یا اصلاح شده باشند، بازیکنان با قرار دادن اقلام برداشت شده در خانه پرورش یا Breeding House میتوانند دانه ها را اصلاح ژنتیکی کنند.

اقلام قابل رشد یا Growing items

اقلام قابل رش شامل گیاهان و حیوانات خانگی میشود که در مرحله رشد هستند و برداشت نمیشوند، هر آیتم در حال رشد شامل سه مرحله میشود و رشد آن از مرحله ۱ تا ۳ است، این آیتم ها نیز امکان معامله در بازار بازی را دارند.

واناکا فارم 4

اقلام برداشت شده یا Harvested items

اقلام برداشت شده اقلامی هستند که گاهی اوقات برای دریافت جوایز و تکمیل ماموریت ها ضروری هستند و برای بهینه مزارع میتوان از آنها استفاده کرد.

واناکا فارم 5

محصولات یا Product itemsd

محصولات اقلامی هستند که از اقلام برداشت شده به دست می آیند، محصولات در بازار قابل معامله هستند و برای تکمیل برخی ماموریت ها در بازی نیز بسیار مفید هستند.

واناکا فارم 6

اقلام ساخت یا Building items

اقلام ساخت شامل مواردی مانند دارایی های تزئینی و نرده ها، جاده ها و از این قبیل مصالخح میباشند، برخی از این موارد نیز دارای مدت زمان محدود تری هستند برای مثال درخت کریسمس، ولنتیان و از این قبیلب دارایی ها، تمام این موارد در بازار بازی قابل معامله هستند و آزادانه میتوانید در بازار بازی آنها را خرید و فروش کنید.

 

انرژی و سطح در بازی Wanaka Farm

به هر بازیکن در طول روز انرژی محدودی داده میشود، برای بالاتر بردن میزان بهره وری خودئ در بازی میتوانید از بازیکنانی که انرژی بیشتری دارند انرژی بخرید یا از کسانی که زمینی برای کشاورزی ندارند انرژی دریافت کنید.

تجربیات با کشاورزی و دامداری به دست می آید و هر چه بازیکن زمان بیشتری را صرف کشاورزی کند سطح بالاتری از بازی را خواهد داشت، هر چه سطح شما بالاتر باشد میتواند آیتم های بیشتری برای کشاورزی در دسترس داشته باشید و قفل اقلام بیشتری برای شما باز خواهد شد. برای افزایش سطح یا Level زمین میتوانید درخت بکارید، درختان را آبیاری کنید، حیوانات خانگی را پرورش و تغذیه کنید و محصولات خود را برداشت کنید. این موارد باعث میشود سطح شما بالاتر برود.

 

Breeding house و Producction house

Production house به معنی خانه تولید میباشد، در این قسمت کاربران میتوانند از ترکیب اقلام برداشت شده برای به دست آوردن محصولات استفاده کنند. بخش دیگر Breeding house یا خانه پرورش است، همانطور که در بالا اشاره کردیم در این بخش کاربران میتوانند دانه یا Seed خود را اصلاح ژنتیکی کنند اما باید در نظر داشت هیچ نرخ موفقیت تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد و این مسئله در طول فرآیند رشد آن دانه تاثیر گذار خواهد بود.

با مشاهده تصویر زیر میتوانید به درک بهتری از پروسه انواع آیتم های مختلف برسید.

واناکا فارم 7

 

فعالیت های درون بازی

در این بازی فعالیت های مختلفی برای بازیکنان وجود دارد، همانند یک کشاورز در دنیای واقعی، در این بازی نیز میتوانید انتخاب کنید که بذر یا حیوانات خریداری کنید و یا نسبت به محیط مزرعه خود میتوانید هر دو را تهیه کنید و به مراقبت از آنها بپردازید.

اقلامی برداشت شده از مزرعه در قالب NFT در اختیار بازیکنان خواهد بود و از این اقلام میتوان برای تولید محصولات دیگر استفاده کرد که برای این امر میتوانید از خانه تولید یا Production house استفاده کنید، همچنین میتوانید از ترکیب محصولات برداشت شده در Breeding house میتوانید حیوانات یا دانه های جدیدی ایجاد کنید و یک ژن جدید را خلق کنید.

برای ایجاد دانه یا بذر جدید نیاز است مه ۲ اقلام برداشت شده را ترکیب کنید اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم همه ترکیباتی که شما در خانه پرورش انجام میدهید ژن جدید تولید نمیکند و ایجاد ژن جدید به صورت شانسی است. فعالیت مهم دیگر خرید و فروش آیتم ها در بازار بازی است، شما میتوانید تمام آیتم ها و اقلام ذکر شده را در بازار بازی معامله کنید.

 

Wanatrade و Wana shop

wanatrade یک بازار درون بازی است که بازیکنان میتوانند باا استفاده از توکن WANA به معامله تمام آیتم های ذکر شده در بالا بپردازند، Wana shop فروشگاه رسمی بازی است که بازیکنان میتوانند اقلام خریداری کنند، فروشگاه مخصوص بازی آیتم های مربوط به ساخت و بذر را برای فروش قرار داده است.

واناکا فارم 8

 

کسب درآمد از بازی Wanaka Farm

بازی Wanaka Farm یک بازی Play to Earn میباشد و از طریق این بازی شما میتوانید علاوه بر سرگرمی به کسب درآمد نیز بپردازید، Wanaka Farm دارای یک اقتصاد درون بازی است و کاربران میتوانند با انجام فعالیت های درون بازی، به دست آوردن آیتم های درون بازی، انجام ماموریت ها، استیک کردن ارز دیجیتال WANA، رای دادن در DAO مربوط به بازی و مشارکت در ایونت ها و راقبت ها به کسب درآمد در بازی بپردازند.

این بازی علاوه بر ایجاد اهداف پیشرفت و اهداف کسب درآمد در داخل بازی، سرگرمی بلند مدتی برای کاربران ایجاد میکند و همچنین کاربران میتوانند همانند دنیای واقعی اقلام تولیدی و پرورشی خود را به بازار بازی ببرند و از طریق خرید و فروش آنها به کسب درآمد بپردازند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله Play to Earn یا بازی کن پول در بیار چیست؟ بازدید نمائید.

 

بلاکچین بازی Wanaka Farm

این بازی و آثار NFT مربوط به آن بر بستر بلاکچین بایننس راه‌اندازی شده است، بلاکچین بایننس هزینه های بسیار کم برای تراکنش دارد و از محبوبیت بالایی در میان کاربران ارز دیجیتال برخوردار است، NFT های موجود در بازی بر بستر بلاکچین بایننس هستند و طبق اخبار اعلام شده توسط تیم، بلاکچین های دیگری که برای NFT قوی هستند به زودی اضافه خواهند شد.

هدف این بازی این است که همانند بلاکچین و ارز های دیجیتال، دارای ماهیت غیر متمرکز باشد و ماندگاری طولانی مدتی داشته باشد. این بازی توسط کاربران کنترل میشود و هر بازیکن مسئول توسعه مزرعه درون بازی خود است.

 

سیستم مورد نیاز برای بازی Wanaka Farm

بازی Wanaka Farm در نسخه های موبایل و PC ارائه شده است، امکان دانلود این بازی برای نسخه های اندروید و IOS وجود دارد همچنین برای نسخه ویندوز و مک نیز قابل دسترس است، برای انجام این بازی نیاز به یک سیستم خاص نمیباشد و شما با داشتم یک کامپیوتر معمولی و اتصال به اینترنت یا موبایل خود میتوانید به انجام این بازی بپردازید. شما میتوانید از طریق وبسایت Wanakafarm.com که وبسایت اصلی این بازی است نسخه های مختلف را دانلود کنید.

واناکا فارم 9

 

ارز WANA

توکن WANA ارز دیجیتال حکومتی مربوط به این بازی میباشدف این ارز بر بستر بلاکچین بایننس راه اندازی شده است و دارای تعداد کل قابل عرضه ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد میباشد که در زمان نوشتن این مقاله تعداد ۹۳,۵۲۰,۰۰۰ واحد از آن در حال گردش است.

بالاترین قیمت در طول تاریخ این ارز دیجیتال (ATH) برابر با ۶.۱۸$ بوده و پایین ترین قیمت در طول تاریخ این ارز دیجیتال (ATL) برابر با ۰.۰۰۸۷$ است. WANA را میتوان در داخل بازی استیک کرد و از این طریق به کسب درآمد پرداخت همچنین برای انجام معاملات درون بازی نیاز به این ارز دیجیتال خواهید داشت.

 

ارز WAI

ارز WAI به عنوان یک ارز ثانویه در اکوسیستم بازی است، این ارز دیجیتال برای اهداف خاصی در درون بازی در نظر گرفته شده است و با انجام دادن برخی ماموریت ها به دست می آید. با استیک کردن WANA میتوانید ارز WAI به دست بیاورید، همچنین با رای دادن در قسمت DAO مربوط به بازی و تکمیل ماموریت های درون بازی میتوانید این ارز دیجیتال را به دست آورید. این ارز همچنین به عنوان هزینه های خانه پرورش، خانه تولید و ارتقا زمین ها کاربرد دارد و میتوانید برای بازگشت انرژی خود از آن استفاده کنید. عرضه کل این ارز نامحدود میباشد و تعدا مشخصی نخواهد داشت.

 

جمع‌بندی

بازی Wanaka Farm یک بازی شبیه ساز یک کشاورز است که در ان میتوانید همانند زندگی واقعی به کشاورزی و دامداری بپردازید و مزرعه خود را گسترش دهید، در این بازی میتوانید از طریق انجام ماموریت ها و بهبود شرایط خود در بازی درآمد کسب کنید و مزرعه خود را گسترش دهید، برای انجام این بازی در ابتدا نیاز به مقداری هزینه برای خرید زمین و برخی اقلام خواهید داشت، در صورتی که برای شروع بازی نمیخواهید زمین تهیه کنید میتوانید آنرا اجاره کنید و برای مدت مشخصی آن زمین را در اختیار داشته باشید. در بالا به بررسی موارد مربوط به بازی Wanaka Farm پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا