آموزش کیف‌ پول

پلتفرم ولت کانکت + آموزش استفاده از WalletConnect

معرفی WalletConnect

پلتفرم ولت کانکت پروتکلی است که توسط بسیاری از کیف پول های رمزنگاری استفاده می شود که به شما امکان می دهد به راحتی با بسیاری از برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارتباط برقرار کنید. DApps (برنامه‌های غیرمتمرکز) فرصت‌های بسیار خوبی را برای انجام کارهای بیشتر با رمزارز شما به جای HODLing فراهم می‌کنند.

امور مالی، بازی‌ها و بازارهای غیرمتمرکز فقط مجموعه کوچکی از مواردی هستند که برای کاوش ارائه می‌شوند. برای تعامل موفقیت آمیز با DApp، باید کیف پول خود را متصل کنید و به DApp اجازه انجام تراکنش های امضا شده را بدهید. یک روش برای انجام این کار با ولت کانکت است. به سادگی DApp را که می خواهید با آن تعامل داشته باشید پیدا کنید، با یک کد QR یا پیوند عمیق وصل شوید، و شما آماده هستید. همیشه به خاطر داشته باشید که در پایان هر جلسه برای حداکثر امنیت، اتصال را قطع کنید.

 

WalletConnect چیست؟

WalletConnect یک پروتکل منبع باز است که به کیف پول شما اجازه می دهد به DApps و سایر کیف پول ها متصل شود و با آن تعامل داشته باشد. با اسکن یک کد QR یا کلیک کردن روی یک پیوند، WalletConnect یک اتصال رمزگذاری شده بین کیف پول شما و DApp برقرار می کند. این پروتکل همچنین دارای قابلیت push notification برای اطلاع رسانی به کاربران از تراکنش های دریافتی است. ممکن است WalletConnect را در کیف پول های موبایل اندروید یا iOS مانند Trust Wallet و MetaMask دیده باشید.

 

نحوه اتصال به DApps به ولت کانکت

فرآیند استفاده از WalletConnect برای اتصال به DApp در مرورگرهای موبایل و دسکتاپ متفاوت است. با این حال، انجام هر دو ساده است و نباید زمان زیادی را صرف کند. اگر مشکلی در اتصال دارید، که گاهی اوقات اتفاق می افتد، به ابتدا برگردید و همه مراحل را دوباره امتحان کنید. قبل از امتحان کردن دستورالعمل‌ها، مطمئن شوید که کیف پول شما از WalletConnect پشتیبانی می‌کند.

۱. DApp را که می خواهید به آن متصل شوید باز کنید. برای مثال، از PancakeSwap استفاده می کنیم. در گوشه سمت راست بالای اکثر برنامه‌های کاربردی، باید دکمه [Connect] را برای کلیک کردن ببینید.

 

نحوه اتصال به DApps با WalletConnect

 

۲. اگر از مرورگر دسکتاپ برای دسترسی به وب سایت استفاده می کنید، روی دکمه [Connect] کلیک کنید. اکنون یک پاپ آپ مشاهده خواهید کرد که گزینه های مختلفی را برای اتصال کیف پول شما ارائه می دهد. برای نمایش یک کد QR روی [WalletConnect] کلیک کنید.

 

اکنون یک پاپ آپ مشاهده خواهید کرد

 

۳. ما از این کد QR برای اسکن با کیف پول تلفن همراه فعال WalletConnect شما استفاده خواهیم کرد. در مثال ما، با استفاده از Trust Wallet وصل می‌شویم.

 

کیف پول تلفن همراه

 

۴. در Trust Wallet، به [Setting] و سپس [WalletConnect] بروید. این انتخاب دوربین شما را برای شما نمایش می دهد تا سپس کد QR را اسکن کنید.

 

دوربین شما را برای شما نمایش می دهد

 

۵. هنگامی که کد QR را اسکن کردید، یک پاپ آپ در کیف پول شما ظاهر می شود. روی [Connect] ضربه بزنید تا به DApp اجازه دهید با کیف پول شما تعامل داشته باشد. اکنون با موفقیت متصل خواهید شد و در صورت نیاز می توانید با ضربه زدن روی [Cancel] در گوشه بالا سمت چپ، اتصال را قطع کنید.

 

هنگامی که کد QR را اسکن کردید

 

۶. همچنین ممکن است بخواهید به یک DApp در مرورگر دستگاه تلفن همراه خود متصل شوید. در این مورد مراحل ۱ و ۲ را طبق معمول دنبال کنید. با این حال، به جای دیدن یک کد QR، لیستی از کیف پول ها را برای انتخاب پیدا خواهید کرد. کیف پول خود را انتخاب کنید، در مورد ما گزینه Trust Wallet را انتخاب کنید و به مرحله ۵ باز می گردید.

 

یک DApp در مرورگر دستگاه تلفن

 

۷. بیایید همچنین نگاهی به نحوه تأیید تراکنش ها در زمانی که با WalletConnect متصل هستید، بیاندازیم. در اینجا من یک مبادله ساده از BNB به BUSD را در PancakeSwap شروع کرده ام. پس از تأیید جزئیات، روی دکمه [Confirm Swap] کلیک می کنم.

 

یک مبادله ساده از BNB به BUSD

 

۸. در کیف پول شما، یک پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد تراکنش خود را تایید کنید. مطمئن شوید که تراکنش شما درست است و دکمه تایید خود را فشار دهید.

 

پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد

 

با WalletConnect ایمن بمانید

همیشه تمرین خوبی است که وقتی کارتان تمام شد مطمئن شوید که کیف پول خود را از DApp جدا کرده اید. همچنین، همیشه ارزش این را دارد که بررسی کنید که برنامه DApp که به آن متصل می شوید قابل اعتماد است و آیا با URL صحیح به آن دسترسی داشته اید. در نهایت، راه‌اندازی مجدد برنامه و به روز رسانی مرورگر به بهبود امنیت شما در هنگام اتصال به DApp کمک می کند.

 

کلام آخر

WalletConnect یک ابزار محبوب در سراسر جهان DeFi DApp است. این چیزی است که یادگیری نحوه استفاده از آن فقط چند دقیقه طول می کشد، اما به شما امکان می دهد به انواع خدمات مختلف دسترسی داشته باشید. با افزایش تلفن همراه کیف‌های ارز دیجیتال، WalletConnect ابزار مفیدی برای دسترسی به DApps در حال حرکت است.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا