نظر بنیانگذار Wakweli درباره توکن کردن دارایی‌ها

در حالی که به طور کلی اعتقاد بر این است که توکن‌های غیرمثلی (NFT) پیوند بین مالک و دارایی را نشان می‌دهند، بدون پلتفرم‌هایی که به‌عنوان دفتر اسناد رسمی عمل می‌کنند، هیچ راه مؤثری برای متوقف کردن کلاهبرداران از ضرب و فروش آثار سرقت‌شده وجود ندارد، Shaban Shaame، یکی از بنیانگذاران پروتکل Wakweli این را استدلال کرده است.

 

توکن کردن دارایی‌های دنیای واقعی

به گفته Shaame، سهولتی که هر کسی از جمله کلاهبرداران قادر به تولید گواهی اصالت برای یک NFT است، تنها اهمیت داشتن چنین موجودیت احراز هویتی را بیشتر برجسته می‌کند.

 

علاوه بر استفاده از ابزارهایی مانند دفاتر اسناد رسمی دیجیتال، یکی از بنیانگذاران Wakweli، یک پروتکل Layer-1 که گواهی‌های اصالت را برای NFTها و دارایی‌های دنیای واقعی صادر می‌کند، گفت که کاربران NFT باید بیاموزند که تحقیقات خود را انجام دهند. Shaame اضافه کرد که معامله‌گران NFT همیشه باید تراکنش‌هایی را که امضا می‌کنند یا پروژه‌هایی که به آنها ملحق می‌شوند، سه بار چک کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا