بازی NFTآموزش متاورس

بازی Vulcanverse + آموزش کامل بازی

به ولکان ورس خوش آمدید

بازی VulcanVerse یک بازی نقش آفرینی آنلاین چندنفره عظیم جهان باز (MMORPG) است. در داخل این بازی، بازیکنان می‌توانند دارایی‌ هایی را در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) داشته باشند و خرید و فروش کنند.

ماموریت‌ها و ماجراجویی‌های خود را بسازید، به جستجوی NFT بپردازید و با دیگر ولکانیت‌ ها مبارزه کنید.

PYR توکن بومی بازی VulcanVerse می باشد. آنها توکن‌های PYR و همچنین اقتصاد و درآمد غیرفعال خود را دارند. با شرکت در اقتصاد بازی، کاربران آنها می توانند از توکن های PYR استفاده کرده و درآمد کسب کنند.

 

vulcanverse10

 

معرفی VulcanVerse

VulcanVerse یکی از بازی هایی است که توسط استودیو بازی سازی VulcanForged ساخته شده است.

بازی به طور رسمی در نسخه بتا است اما در حال حاضر قابل بازی است. این بازی بر اساس اساطیر یونانی ساخته شده است و یک بازی در سبک MMORPG (بازی نقش آفرینی آنلاین انبوه چند نفره) است مانند World of Warcraft و Runescape.

در این بازی شما صاحب دارایی های خود هستید. شما تنها مالک وسایل خود هستید و حتی بهتر از آن، شما می توانید آنها را به صورت رایگان فقط در حین بازی کسب کنید. این امکان وجود دارد که اقلام خود را به صورت آنلاین با پول واقعی بفروشید.

استودیو بازی از NFT برای ایجاد دارایی هایی استفاده می کند که می توانید مالک آن باشید. در حین بازی در VulcanVerse از NFT هایی که خریداری یا جمع‌آوری کرده اید استفاده می کنید و این اتفاق تجربه بازی منحصر به فردی را به شما می دهد.

در این بازی می توانید خانه یا عمارت یا قلعه بسازید. یک باغ بزرگ ایجاد کنید و یا یک جاده پر پیچ و خم درست کنید. هر چیزی که واقعاً بتوانید تصور کنید امکان‌پذیر است. شما حتی امکان راه‌اندازی یک فروشگاه در داخل بازی و فروش وسایلی را دارید.

 

vulcanverse5

 

آموزش ساخت اکانت VulcanForged

شما برای بازی و استفاده از ولکان ورس در ابتدا باید اکانتی در سایت VulcanForged بسازید، تا بتوانید به این دنیای متاورس بزرگ دسترسی داشته باشید. ثبت نام و ساخت اکانت در این سایت خیلی راحت میباشد و شما فقط به یک ایمیل نیاز دارید.

 

اجزای تشکیل دهنده بازی ولکان ورس

جهان بازی VulcanVerse

جهان این بازی از حدود ۱۰۰۰۰ قطعه زمین تشکیل شده است. شما می توانید یک یا چند مورد از آن زمین ها را به عنوان مالک انحصاری داشته باشید. تنها شما مجاز به ساخت و ساز در این زمین ها هستید. همینطور شما می توانید زمین ها را در بازار آنلاین خرید و فروش کنید.

 

vulcanverse 2

 

ولکانیت ها در VulcanVerse

این موجودات حیوانات خانگی شما در بازی هستند. ولکانیت ها جانوران متنوعی هستند که در VulcanVerse زندگی می کنند. از مینوتورها تا حوری های جنگلی، شیاطین تا ببرهای تیز دندان و ماموت ها، افسانه VulcanVerse داستان این موجودات را روایت می کند.

 

vulcanverse 4

 

هرکدام از ولکانیت ها برای شما نبرد خواهند کرد، اشیاء و مصنوعات کمیاب و جالب را پیدا می کنند. آنها به امید فتح سرزمین های جدید برای شما به جاسوسی میپردازند و همچنین از سرزمین شما در برابر دیگر ولکانیت ها دفاع خواهند کرد.

آنها همچنین می توانند در سایر بازی های اکوسیستم Vulcan Forged و dApps مانند Forge Arena و Berserk استفاده شوند.

 

ولکانیت ها در VulcanVerse

 

خدایان در بازی VulcanVerse

خدایان در بازی توانایی های ویژه ای دارند. از آنجایی که بازی بر اساس اساطیر یونانی ساخته شده است، شما خدایانی مانند زئوس، کرونوس، هدس، پوزیدون و بسیاری از خدایان دیگر را خواهید دید.

در حال حاضر بازی از ۲ نوع خدای مختلف تشکیل شده است:

  • تایتان ها
  • خدایان المپیا

همه آنها توانایی های ویژه ای دارند و به شما امکان دسترسی به سایر نقاط مختلف جهان را می دهند. آنها گران هستند و به سختی به دست می آیند. اما زندگی آنلاین شما را بسیار آسان تر خواهند کرد.

 

vulcanverse 8

 

مواد اولیه در بازی VulcanVerse

شما می توانید انواع مختلفی از مواد اولیه را در VulcanVerse جستجو کنید. برخی از نمونه ها عبارتند از چوب، مس، نقره، طلا، الماس و بسیاری از چیزهای دیگر، شما برای ساختن خانه خود یا هر چیزی که می خواهید بسازید به آن ها نیاز دارید.

در این بازی ساخت‌های از پیش تعریف‌شده زیادی وجود دارد، ولی می‌توان آن‌ها را طراحی کرد و آنها را برای استفاده در Verse آپلود کرد. مانند بازی ماینکرفت شما میتوانید ساخته های خود را ببینید و از هنر خود لذت ببرید.

 

vulcanverse 3

 

داستان بازی VulcanVerse

جایی در شن‌های صحرا، سه ابوالهول در آرامش ابدی به خواب می‌روند و در انتظار عصر بعدی خدایان هستند. دنیای زیرین زمانی توسط عموی ولکان، هدس اداره می‌شد اما او در مقبره جاودانه‌اش میخوابد، نادیده گرفته شده و در اثر قرن‌ ها غفلت ضعیف شده است.

سکوت بر گذرگاه‌های باغ پر از علف‌ های هرز آرکادیا حاکم است، جایی که ریشه‌ ها از زمین بلند می‌شوند تا مجسمه‌ها و فواره‌ها را واژگون کنند. در جای دیگر، چهار کوه وجود دارد که از فلات خارج می شوند، جدا از کوه هایی که در لبه ها هستند.

کوه هلیکون، کوه آتوس، کوه اوتری و کوه نیسا، جایی که خدای کوهستان، فرمانروایان بوریاس، در اعصار دیده نشده‌اند و هر چهار ربع در نا امیدی هستند.

vulcanverse7

 

چگونه Vulcan می تواند این سرزمین باشکوه را به شکوه سابق خود بازگرداند؟ او به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد، او به کمک فانی ها نیاز دارد، آن انسان هایی که زمانی ضعیف بودند که بر عقل و منطق تسلط داشتند و فناوری هایی را ایجاد کردند که برای ذهن خدایان قابل تصور نبود.

برای خدایان باستان، هنر بشر مانند نوع جدیدی از جادو است که آنها را به روشی که خدایان قدیمی هرگز تصور نمی‌کردند، قدرتمند کرده است. فقط فانی ها می توانند کوه های سفید پوش Boreas را جوان کنند، ابوالهول های نوتوس را کشف کنند، تالارهای مقبره هدس را بازسازی کنند و زندگی را به زمین های کشاورزی آرکادیا بازگردانند.

 

vulcanverse4

 

خدای ولکان انتخاب کرده است تا برکات خود را بر بشریت عطا کند. این بدان معناست که شما، می توانید قطعه زمینی را در المپوس جدید او بدست آورید. VulcanVerse به چهار بخش منحصر به فرد تقسیم شده است که شهر Vulcan را احاطه کرده است.

هر محله دارای زمین، ولکانیت، فرهنگ و ماجراجویی خاص خود است. بازیکنان می توانند بر روی زمین خود ساختمان هایی را اضافه کنند که عملکردهای جدیدی را ارائه می دهند، کالاها را تولید می کنند، با بازیکنان دیگر و Vulcan City تجارت می کنند، بازی ها، قصرها، اشیا، هنر و غیره خود را ایجاد می کنند.

Vulcanites توانایی شرکت در ماجراجویی های تعاملی با دیگر بازیکنان را از طریق نبرد، جستجوی غذا و جاسوسی فراهم می کند. VulcanVerse به پنج منطقه تقسیم می شود، شهر مرکزی Vulcan که توسط چهار ربع احاطه شده است و هر ربع دارای نشانه های خاص خود است.

 

تایتان ها یا المپیکی ها

Titanomachy نه تنها در اساطیر یونان، بلکه در دنیای VulcanVerse نیز نقش مهمی ایفا می کند. این جنگ ها در تسالی اتفاق افتاد و به آن نبرد خدایان نیز می گفتند. این جنگ‌ها بین تایتان‌ها، خدایان قدیمی‌تر و المپیان‌ها، نسل جدیدتر خدایان بود.

تایتان ها بر کوه اوتری حکومت می کردند و المپیایی ها بر کوه المپ حکومت می کردند. تایتان‌ ها و المپیکی‌ ها برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی بر جهان حکمرانی می‌کند، مبارزه کردند. کدام گروه از خدایان در VulcanVerse برتر است، طرف چه کسی را انتخاب خواهید کرد و چه قلمروهای پنهانی در انتظار شماست؟

 

vulcanverse gods3

 

قبل از شروع جنگ، تایتان ها در قدرت بودند و اورانوس مسئول جهان بود. اورانوس همسرش گایا را عصبانی کرد زیرا او برخی از فرزندانش را زندانی کرد. این کودکان سیکلوپ و هکاتونچیرس بودند. او آنها را در تارتاروس که زندانی در اعماق زمین بود، حبس کرد.

گایا از اینکه اورانوس فرزندانش را حبس کرده بود بسیار عصبانی بود، بنابراین برای آنها یک سلاح غول پیکر ساخت و به آنها گفت که پدرشان را اخته کنند. کرونوس تنها فرزندی بود که طبق گفته مادرش عمل کرد. بنابراین کرونوس و مادرش نقشه ای برای سرنگونی اورانوس ریختند. این نقشه عملی شد و وقتی اورانوس اخته شد، خون او به زمین و در دریا افتاد.

از این خون چند دسته بچه به دنیا آمدند. غول‌ها، ارینی‌ها و ملیه‌ها همگی از خون اورانوس که به زمین افتاد ساخته شده‌اند و آفرودیت از خون اورانوس که به دریا افتاد متولد شد.

 

vulcanverse gods2

 

کرونوس با کمک مادرش پدرش اورانوس را سرنگون کرد. با این حال اورانوس پیش بینی خیره کننده ای کرد. کرونوس توسط پسرانش سرنگون خواهد شد.

از آنجایی که کرونوس می ترسید پادشاهی را از دست بدهد، همان اشتباهات پدرش را مرتکب شد و تبدیل به یک پادشاه وحشتناک و عصبانی شد و کارهای وحشتناک زیادی برای ماندن در قدرت انجام داد. او برادرانش را دوباره به زندان انداخت و فرزندانش را خورد تا از سرنگونی او جلوگیری کند.

اما رئا، همسرش، توانست کرونوس را فریب دهد و یکی از فرزندانش را ایمن نگه دارد. این کودک زئوس نام داشت.

 

vulcanverse gods1

 

آیا زئوس المپیکی ها را علیه پدرش به سوی پیروزی هدایت می کند و به سمت بهشت Elysium حرکت می کند و قهرمانانی را ارائه می دهد که خدایان به آنها جاودانگی اعطا کرده اند؟

 

vulcanverse gods 1

 

جهان بازی ولکان ورس

ولکان، خدای آتش و کوره صحبت می کند: سخنان مرا بشنو ای مهربان فانی! اسطوره های قدیمی در حال مرگ هستند. ما خدایان از جهان محو می‌شویم، زیرا بشر به سمت ماشین‌هایشان، علم جادوگرشان، دنیای مجازی‌شان، پر از خدایان و هیولاهای جدید، روی می‌آورد. آنها معتقدند که دیگر به ما نیازی ندارند و ما فراموش شده ایم. اسطوره های قدیمی در حال مرگ هستند.

ما میخوابیم. ما خواب میبینیم. ما در ابدیت محو می شویم.

 

vulcanverse8

 

اما ولکان میگوید: من از علم شما برای ایجاد دنیای مجازی زاده شده از یک خدا استفاده خواهم کرد، جهانی فراتر از رویاهای بی ثبات و زودگذر بشر.

در آن روز خدایان فرو افتاده را زنده خواهم کرد و قبرهایی را که در آن خوابیده‌اند باز خواهم کرد و خرابه‌ها را برمی‌خیزم و المپوس را مانند روزگاران قدیم می‌سازم. برای اینکه آنها بقایای هایپریون و همه انسانهای فانی را که به نام من خوانده می شوند در اختیار داشته باشند، می گوید که ولکان است که این کار را انجام می دهد.

 

جهان بازی ولکان ورس

 

بازی از ۴ جهان تشکیل شده است

کوه های بوریاس – Mountains of Boreas

Boreas خدای باد شمالی و زمستان است و این محله مملو از کوه‌های یخی، قلعه‌های صخره‌ای، شهرهای بالای تپه، فروچاله‌ها و معادن است.

 

vulcanverse9

 

مرزهای بوره رشته‌کوهی است، کوه‌های بلند، یال‌های سفید و خاکستری تخته‌ای که تا آسمان‌ها می‌رسد. گم شدن در گذرگاه‌های هزارتویی که از میان کوه‌ها می‌گذرد آسان است و شاید بهتر باشد یکی از گردنه‌های مرتفع را انتخاب کنید.

در این محیط یخی و بادخیز، تنها چند موجود زنده مانند مینوتورهای قدرتمند، کوبولای های بدجنس، هارپی ها، سیکلوپ ها و یک ببر دندان تیز وحشتناک زنده خواهند ماند.

 

vulcanverse2

 

باغ های آرکادیا – Gardens of Arcadia

باغ های VulcanVerse و خدایان المپ. این ربع سرسبز و زیبا با مکان‌هایی مانند جنگل عمیق، معبد دروید، جنگل‌های آمبروسیا و شراب‌خانه‌های شهد خدایان است.

 

vulcanverse3

 

اینجا وطن موجوداتی مانند قنطورس، گوزن و مورچه های غول پیکر است.

 

vulcanverse1

 

دنیای زیرین هدس – Underworld of Hades

سمت تاریک VulcanVerse که به عنوان دنیای اموات شناخته می شد که زمانی توسط هدس اداره می شد. دارای موجودات اهریمنی و مکان های دیدنی وحشتناکی مانند The Necropolis، The Plains of Howling Darkness یا قصر مردگان است. آسمان تاریک می شود، رودخانه ها از باران های خون قرمز رنگ می شوند و زمین با خاکستر آتشفشان پوشیده می شود.

 

vulcanverse 7

 

صحرای نوتوس – Desert of Notus

معروف به کویر نوتوس، گرم و خشک با مقدار بی نهایت شن. مقبره های سه اهرم در شن های صحرا پنهان شده اند و منتظر کشف هستند. ابوالهول ها از ورودی مقبره ها محافظت می کنند و منتظر ورود شما هستند.

 

vulcanverse6

 

علاوه بر Dunes of Doom، آب مروارید Oceanus، Cataract of Tethys و شهر قدرتمند اسکندریا را خواهید دید. موجودات خطرناکی مانند شیرها، عنکبوت ها و عقرب ها در اینجا زندگی می کنند و آماده دفاع از قلمرو خود هستند.

 

vulcanverse 5

 

ارز PYR توکن بازی VulcanVerse

رمزارز دیجیتال بومی که اقتصاد VulcanVerse را تقویت می کند PYR است. توکن PYR را می توان در بلاکچین Polygon پیدا کرد. اگر گیمرها بخواهند به این توکن ها دست پیدا کنند، باید به وب سایت VulcanVerse رفته و با کارت اعتباری خرید کنند. آنها همچنین می توانند از Metamask برای مبادله توکن در QuickSwap استفاده کنند. قیمت این کوین در زمان نگارش این مقاله ۱۰ دلار میباشد.

 

vulcanverse 6

 

کسب درآمد در VulcanVerse

PYR به کاربران بازی VulcanVerse اجازه می دهد تا از تلاش های خود درآمد کسب کنند و تعامل کاربران را در این اکوسیستم پویا به طور کامل افزایش دهند. یکی از سودآورترین فرصت‌های بازی برای کسب درآمد، قرار دادن PYR در دارایی‌های مختلف درون بازی است.

این فرآیند اساساً توکن‌ها را به‌منظور افزایش قابلیت‌های گیم‌ پلی و امتیازات ویژه قفل می‌کند.

همینطور در زمین خود، صاحبان زمین آزادی کامل دارند. با افزایش سطح زمین، آنها می توانند به ویژگی های بیشتری دسترسی داشته باشند. PYR در این سناریو وارد بازی می شود. زمین در VulcanVerse همچنین می تواند برای ایجاد درآمد غیرفعال استفاده شود.

کاربران باید زمین را از بازار Vulcan خریداری کنند تا PYR به عنوان درآمد غیرفعال به دست آورند. یک قطعه زمین حداقل ۱۱۵۰ FIRE قیمت دارد که در زمان نگارش همان PYR است و با نرخ های امروزی، قیمت آن ۲۳۰۰ دلار خواهد بود.

علاوه بر این، بازیکنان باید برای تغییر زمین خود یک بار هزینه پرداخت کنند. قبل از اینکه مالکان ملک خود را بازسازی کنند، باید ۲۰ روز صبر کنند. مالکان باید توکن های PYR را در زمین خود به منظور ارتقاء قرار دهند. سطح زمین با حذف PYR پائین می‌آید. گیمرها می‌توانند با شرکت در بازی‌های مختلف اکوسیستم Vulcan Forged، توکن‌های LAVA کسب کنند.

هر ماه، گیمر در صورت برنده شدن مسابقات در بازی کارتی Berserk یا فعال بودن در VulcanVerse، توکن های LAVA را دریافت می کند. با استیک کردن PYR نیز، کاربر LAVA پاداش می گیرد.

 

vulcanverse 9

 

استیکینگ در ولکان ورس

۳ روش رایج برای استیک PYR:

  1. بالا بردن سطح زمین (که در آن هر قطعه دارای ۷ سطح است)
  2. برنامه های سهام PYR برای تامین نقدینگی (در صورت وجود)
  3. برداشت دانه ها در ازای اقلام ویژه از Vulcan’s Vault.

به عنوان پاداش برای این اقدامات، کاربران حق دریافت سود PYR را از استخر Staking (پاداش) دارند.

 

vulcanverse 10

 

چگونه سرزمین خود را ارتقا دهم

دو مرحله برای تسطیح زمین از طریق استیکینگ وجود دارد:

  1. اول، زمین باید برای کاشت آماده شود. این فقط یک بار مورد نیاز است. زمین را می توان قابل کاشت کرد و فروخت تا خریدار بتواند قبل از اینکه هزینه آن را پرداخت کند، آن را نادیده بگیرد. هنگامی که زمین قابل کاشت شد، هرگز وضعیت کاشت را از دست نخواهد داد.
  2. ثانیاً، یک دوره ۲۰ روزه قبل از باز شدن آن برای ارتقاء سطح وجود دارد. برای ارتقاء زمین، باید PYR مورد نیاز را در داخل آن قرار دهید. اگر PYR حذف شود، زمین شما به سطح های پایین تر میرود.

 

کلام آخر

در حال حاظر بازی ولکان ورس با وجود اینکه در فاز بتاست جزو بازیهای برتر دنیای متاورس و NFT میباشد و کوین آن ارزشی به قیمت ۱۰ دلار دارد، که نشان دهنده پر طرفدار بودن این بازی در حال حاظر است.

بهرحال اگر میخواهید برای یک بازی متاورسی هزینه کنید و زمین بخرید، بهتر است قبل از هزینه های سنگین تمام موارد رو بررسی کنید و بعد در این نوع بازیها سرمایه گذاری کنید.

اگر به این دسته از بازی ها علاقه مند هستید برای دیدن بازی های بیشتر، با همین لینک به صفحه ی”بازی NFT” مراجعه کنید.

امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا