اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

دارایی‌های مجازی در نامیبیا

بانک نامیبیا اخیراً اعلام کرد که دارایی‌های مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی را تحت چارچوب نظارتی نوآوری‌های فین‌تک خود قرار داده است و قصد دارد قوانین و مقررات قابل‌اجرا را اصلاح کند. به گفته رئیس کل بانک مرکزی، نبرد بین پول تنظیم‌شده و غیرقانونی از یک سو و پول حاکمیتی در مقابل غیرحاکمیتی از سوی دیگر ادامه دارد.

 

اصلاح قوانین لازم الاجرا

بانک نامیبیا (BON) اعلام کرده است در حالی که ارزهای رمزنگاری شده در این کشور وضعیت پولی قانونی ندارند، اکنون دارایی‌های مجازی (VA) و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) را تحت چارچوب نظارتی نوآوری‌های فین‌تک در یک رویکرد مرحله‌ای قرار داده است. از طریق مرکز نوآوری خود. بانک مرکزی افزود که در حال بررسی اصلاح قوانین و مقررات قابل اجرا با مشورت سایر مراجع ذیربط است.

 

در بیانیه‌ای که اخیراً منتشر شده، BON همچنین تصریح کرد که حتی اگر ارزهای دیجیتال صادر شده خصوصی هنوز از نظر قانونی به رسمیت شناخته نشده‌اند، بازرگانان و معامله‌گران می‌توانند پرداخت را به این شکل بپذیرند، مشروط بر اینکه مایل به شرکت در چنین مبادله یا تجارتی باشند.

 

به نظر می‌رسد موضع جدید این بانک در مورد ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که BON ممکن است در حال نرم شدن در برابر ارزهای دیجیتال باشد. بانک مرکزی در گذشته گفته است که در اختیار داشتن، استفاده و تجارت ارزهای دیجیتال توسط مردم را به رسمیت نمی‌شناسد، حمایت و توصیه نمی‌کند. این بانک همچنین به مردم نامیبیا هشدار داد که در صورت از دست دادن پول، هیچ راه حل قانونی وجود نخواهد داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا