نسخه ۴ صرافی Uniswap رونمایی شد

در ۱۳ ژوئن، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز (dex) از نظر حجم تجارت جهانی، Uniswap، خلاصه‌ای از نسخه ۴ پلتفرم dex و اجرای اولیه کد را منتشر کرد. Uniswap بیان می‌کند که نسخه dex ویژگی‌های جدیدی را ارائه می‌کند، از جمله روشی برای سفارشی‌سازی استخرهای نقدینگی با قابلیتی به نام قلاب (Hook).

 

سفارشی‌سازی با Uniswap نسخه ۴ در مرکز قرار می‌گیرد

Uniswap از به‌روزرسانی نسخه ۴ (v4) dex این پروژه رونمایی کرده است و یک پست در مورد دیدگاه تیم برای نسخه جدید و کد اولیه به اشتراک گذاشته است.

 

این تیم روز سه‌شنبه خاطرنشان کرد:

ما Uniswap را به‌عنوان زیرساخت مالی اصلی می‌بینیم و فکر می‌کنیم که باید در فضای عمومی با فضایی برای بازخورد و مشارکت جامعه ساخته شود. در حالی که نسخه ۴ تغییرات زیادی را به همراه خواهد داشت، برجسته‌ترین ویژگی، نقدینگی قابل تنظیم است.

 

پست Uniswap درباره جزئیات موضوع گفت Hookها افزونه‌هایی برای سفارشی کردن نحوه تعامل استخرها، مبادله‌ها، هزینه‌ها و موقعیت‌های LP هستند. توسعه‌دهندگان می‌توانند علاوه بر نقدینگی و امنیت پروتکل Uniswap نوآوری کنند تا از طریق Hookهایی که با قراردادهای هوشمند v4 ادغام می‌شوند، استخرهای AMM سفارشی ایجاد کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا