Veritys Rigged به دروغ دولت‌ها می‌پردازد

بر اساس گزیده‌ای از کتابی به نام Rigged، بانک‌های مرکزی و سیاست‌گذاران جهانی به هماهنگ کردن رسوایی‌های تقلب در نرخ های Libor و Euribor در مقیاس وسیع کمک کردند. این کتاب که توسط اندی وریتی نوشته شده است، چگونگی اعمال فشار بانک‌های مرکزی و سیاستمداران مختلف بر بانک‌ها در طول بحران بزرگ مالی (GFC) را نشان می‌دهد. این تلاش هماهنگ ابعاد رسوایی و دخالت ادعایی نهادهای قدرتمند در دستکاری نرخ‌ها را روشن می‌کند.

 

Veritys Rigged جزئیات تکان‌دهنده‌ای را در مورد رسوایی‌های تقلب نرخ فاش می‌کند

تایمز در ۲۲ می ۲۰۲۳، با داستانی انحصاری از آخرین کتاب اندی وریتی، Rigged، بمب مالی را به نمایش گذاشت. در این مقاله توضیح داده شده است که چگونه بانک‌های مرکزی و دولت‌ها بر بانک‌ها برای دستکاری نرخ‌های بهره کلیدی در طول بحران مالی ۲۰۰۸ فشار آوردند. به طرز تکان دهنده‌ای، این اطلاعات زمانی که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و Serious Fraud Office انگلستان با نزدیک به ۴۰ معامله‌گر و دلال درگیر در رسوایی‌های Libor و Euribor، همانطور که توسط Zerohedge گزارش شده بود، مورد استفاده قرار نگرفت.

 

Zerohedge بر افشاگری‌های کتاب اندی وریتی، Rigged، که بی‌بی‌سی نیز در مقاله‌ای با عنوان شواهد تقلب نرخ بهره توسط بانک‌ها، در مورد آن گزارش می‌کند. بر اساس کتاب Verity، در طول بحران Lehman از بحران بزرگ مالی (GFC)، بازارهای سراسر جهان در وحشت تمام عیار بودند و قیمت سهام سقوط کرد. در پاسخ، Verity ادعا می‌کند که بانک‌های مرکزی تصمیم گرفتند با هم برای کاهش نرخ واقعی استقراض اقدام کنند.

 

رسوایی های Libor و Euribor از جمله مهم ترین کلاهبرداری‌های مالی بودند که از بحران بزرگ مالی (GFC) بیرون آمدند. این رسوایی‌ها شامل دستکاری دو معیار اصلی نرخ بهره بود: نرخ پیشنهادی بین بانکی لندن (Libor) و نرخ پیشنهادی بین بانکی یورو (Euribor). این رسوایی اولین بار در سال ۲۰۱۲ آشکار شد و رسوایی Euribor تقریباً در همان زمان آشکار شد. اعتقاد بر این است که انگیزه در پشت سرگذاشتن نرخ‌ها این بود که برخی بانک‌ها از نظر مالی با ثبات‌تر از آنچه که بودند به نظر برسند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا