موضع رئیس‌جمهور ونزوئلا درباره دلارزدایی

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد که ونزوئلا از استفاده از دلار آمریکا در تجارت خودداری می‌کند و تاکید کرد که روند دلارزدایی حتمی است. وی تصریح کرد این مسیر ونزوئلا و مسیر اقتصاد آزاد است که در آن از ارز برای مجازات کشورها و اعمال تحریم استفاده نمی‌شود.

 

دور شدن ونزوئلا از دلار در تجارت

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، در برنامه هفتگی Con Maduro + در اوایل این هفته گفت که ونزوئلا از استفاده از دلار آمریکا در تجارت خودداری خواهد کرد.

 

او با ستایش زیمبابوه به خاطر ابتکارش برای انتشار ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا، گفت:

بسیاری از ابتکارات جایگزین دلار در جهان در حال ظهور هستند. می‌توانیم بگوییم که ما شروع به تجربه یک روند تسریع شده مستمر دلارزدایی از دنیای تجاری کرده ایم.

 

وی افزود که برای ونزوئلا خوب است که این ابتکارات را مطالعه کند و تاکید کرد که روند دلارزدایی در سطح جهانی حتمی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا