اکوسیستم کریپتوی ونزوئلا همچنان مشکل دارد

اکوسیستم ارزهای دیجیتال ونزوئلا چهار ماه پس از مداخله ناظر ملی ارزهای دیجیتال Sunacrip و دستگیری رئیس آن، Joselit Ramirez، به دلیل مشارکت ادعایی در یک رسوایی فساد ۲۰ میلیارد دلاری مربوط به فروش اعلام نشده نفت خام برای کریپتو، همچنان متزلزل است. هیچ به‌روزرسانی رسمی از هیئت تجدید ساختار Sunacrip وجود ندارد، اما فعالیت‌های استخراج بیت کوین طبق گزارش‌های منابع محلی همچنان متوقف شده است.

 

پس از مداخله Sunacrip، اکوسیستم کریپتوی ونزوئلا همچنان تحت تأثیر قرار گرفته است

وضعیت اکوسیستم ارزهای دیجیتال ونزوئلا و وضعیت فعلی دارایی رسمی ارز دیجیتال آن، پترو، پس از چهار ماه از مداخله Sunacrip، ناظر ارزهای دیجیتال ونزوئلا، هنوز نامشخص است. هیئت تجدید ساختار هیچ اظهارنظر رسمی در مورد فرآیندهایی که در حال توسعه است ارائه نکرده است و در حال حاضر مشخص نیست که آیا نهاد نظارتی حتی زنده خواهد ماند یا خیر.

 

دولت نیکلاس مادورو در ۱۷ مارس پس از دستگیری رئیس آن ژوزلیت رامیرز که متهم به واسطه‌گری پرداخت ۳ میلیارد دلار در فروش اعلام نشده نفت خام به اشخاص ثالث بود، دستوری اجرایی برای مداخله در نظارت صادر کرد. حفره مالی در این پرونده، که معمولاً به عنوان طرح PDVSA-Crypto شناخته می‌شود، بعداً پس از کشف فروش‌های اعلام نشده و پرداخت نشده بیشتر مرتبط با پرداخت‌های ارزهای دیجیتال توسط رویترز، گسترش یافت تا نشان‌دهنده ضرر احتمالی ۲۰ میلیارد دلاری برای کشور باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا