اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاری ۱۴.۲ میلیارد دلاری VCها در کریپتو!

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در نیمه اول سال ۲۰۲۲، ۱۴.۲ میلیارد دلار را در ۷۲۵ معامله به ارزهای دیجیتال سرازیر کردند، اما چهار شرکت بزرگ حسابداری KPMG پیش‌بینی می‌کنند که سرمایه‌گذاری‌ها احتمالاً برای باقیمانده سال کاهش خواهد یافت. KPMG خاطرنشان کرد که علیرغم افت مورد انتظار، ارقام سرمایه‌گذاری در مقایسه با ارقام قبل از سال ۲۰۲۱ در موقعیت خوبی باقی مانده است که نشان دهنده بلوغ رو به رشد بازار است.

 

VCها در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ۱۴.۲ میلیارد دلار به ارزهای دیجیتال وارد می‌کنند!

بر اساس گزارش تازه منتشر شده KPMG در روز سه شنبه، بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در نیمه اول سال ۲۰۲۲ از پلتفرم تجارت کریپتو مستقر در آلمان، Trade Republic (۱.۱ میلیارد دلار)، پلتفرم نگهداری دارایی دیجیتال Fireblocks (۵۵۰ میلیون دلار)، صرافی ارز دیجیتال FTX (۵۰۰ میلیون دلار) و شرکت نرم افزاری اتریوم ConsenSys (۴۵۰ میلیون دلار) صورت گرفت.

 

نویسندگان این گزارش، از جمله رهبر جهانی فین‌تک KPMG، آنتون رودنکلاو، خاطرنشان کردند که ارقام سرمایه‌گذاری تنها برای نیمه اول سال ۲۰۲۲ در تمام سال‌های قبل از سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر بوده است، که بلوغ فزاینده فضای فناوری‌ها و راه‌حل‌های جذب سرمایه‌گذاری و وسعت فضا را برجسته می‌کند. با این حال، رودنکلاو گفت که سرمایه‌گذاری بیش از حد در طول رکوردشکنی ۲۰۲۱ و نیمه اول ۲۰۲۲، همراه با رکود بالقوه، افزایش تورم، نرخ بهره و درگیری روسیه و اوکراین، باعث کاهش سرمایه‌گذاری در سال جاری خواهد شد.

 

طبق تحقیقات، به نظر می‌رسد پیش‌بینی KPMG برای رکود سرمایه‌گذاری در کریپتو در حال حاضر در داده های ژوئیه تایید شده است، به طوری که طبق تحقیقات، ورودی ماهانه به بازار سرمایه خطرپذیر بلاکچین در ماه، ۴۳ درصد کاهش یافته است. رودنکلاو انتظار دارد که کاهش علاقه و سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو به ویژه در شرکت‌های خرده فروشی که کوین، توکن و توکن‌های غیرمثلی (NFT) ارائه می‌دهند، احساس شود.

 

الکساندر استاچچنکو، مدیر بلاکچین و دارایی‌های رمزنگاری KPMG فرانسه، در این گزارش اظهار داشت که شرکت‌های رمزنگاری خوب مدیریت شده با سیاست‌های مدیریت ریسک سالم، چشم‌انداز بلندمدت و رویکرد مدیریت هزینه و ریسک قوی به بهترین وجه خود را برای بقا در این بازار خرسی آماده کرده اند.

 

وی گفت:

البته برخی از رمزارزها از بین خواهند رفت، به ویژه آنهایی که گزاره های ارزشی واضح و قوی ندارند. این در واقع می‌تواند از نقطه نظر اکوسیستم کاملاً سالم باشد زیرا بخشی از آشفتگی ایجاد شده در سرخوشی یک بازار گاوی را از بین می‌برد. بهترین شرکت‌ها آنهایی هستند که زنده بمانند.

 

Stachtchenko افزود که مؤسسات مالی به طور فزاینده‌ای به راه‌حل‌های زیرساختی بلاکچین و استیبل‌کوین‌ها علاقه‌مند شده‌اند تا از مزایای عملیاتی فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا