اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

اکثریت قریب به اتفاق اوراق بهادار هستند!

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، فاش کرد که از کارکنان SEC خواسته است تا انطباق با توکن‌های رمزنگاری و واسطه‌ها را به دقت تنظیم کنند. او تاکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق توکن‌های رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند.

 

گری گنسلر، رئیس SEC در مورد مقررات رمزنگاری

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در کنفرانس SEC Speaks موسسه حقوقی Practicing در مورد مقررات و انطباق رمزارزها صحبت کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اصول اساسی اساسنامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تمامی بازارهای اوراق بهادار از جمله اوراق بهادار و واسطه‌ها در بازار ارز دیجیتال اعمال می‌شود، اظهار داشت:

از حدود ۱۰,۰۰۰ توکن موجود در بازار کریپتو، به اعتقاد من اکثریت قریب به اتفاق اوراق بهادار هستند. پیشنهادها و فروش این هزاران توکن امنیتی کریپتو تحت قوانین اوراق بهادار است.

 

گنسلر اعتراف کرد که برخی از توکن‌های رمزنگاری ممکن است با تعریف امنیت مطابقت نداشته باشند. او گفت:

اینها احتمالاً تعداد کمی از توکن‌ها را نشان می‌دهند، حتی اگر ممکن است بخش قابل توجهی از ارزش کل بازار کریپتو را نشان دهند.

 

به عنوان مثال، او قبلاً اشاره کرد که بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار، یک کالا است و در حوزه کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) قرار دارد.

 

رئیس SEC طی سخنرانی روز پنجشنبه خود بیت کوین را توضیح داد:

بیت کوین، اولین توکن رمزنگاری، توسط برخی به عنوان طلای دیجیتال نامیده می‌شود: تجارت مانند یک فلز گرانبها، یک ذخیره‌سازی سوداگرانه و کمیاب ارزش، در عین حال دیجیتال.

 

جنسلر اشاره کرد که برخی از افراد در صنعت کریپتو خواستار راهنمایی بیشتر در رابطه با دارایی‌های رمزنگاری شده‌اند. او تاکید کرد که در پنج سال گذشته، کمیسیون در اینجا با صدایی کاملاً واضح صحبت کرده است: از طریق گزارش DAO و ده‌ها اقدام اجرایی که همگی توسط کمیسیون رأی‌گیری شده‌اند.

 

رئیس SEC با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران گفت:

من از کارکنان SEC خواسته‌ام که مستقیماً با کارآفرینان کار کنند تا توکن‌های آنها در صورت لزوم به عنوان اوراق بهادار ثبت و تنظیم شوند. تعدادی از توکن‌های امنیتی رمزارز تحت رژیم موجود ثبت شده‌اند. با این وجود، با توجه به ماهیت سرمایه‌گذاری‌های کریپتو، ممکن است در اعمال الزامات افشای موجود انعطاف‌پذیر باشد.

 

درباره گری گنسلر بیشتر بدانید.

 

در مورد واسطه‌های کریپتو، گنسلر توضیح داد:

من از کارکنان خواسته‌ام که با واسطه‌ها کار کنند تا مطمئن شوند که هر یک از وظایف خود را ثبت می‌کنند، صرافی، کارگزاری، فروشنده، وظایف نگهداری و موارد مشابه.

 

او در پایان گفت:

من مشتاقانه منتظر همکاری با پروژه‌های رمزنگاری و واسطه‌هایی هستم که به دنبال مطابقت با قوانین هستند. من همچنین مشتاق همکاری با کنگره بر روی ابتکارات قانونی مختلف و در عین حال حفظ مقامات قوی که در حال حاضر داریم، هستم.

 

گنسلر فاش کرد:

من از کارکنان خواسته‌ام که از جعبه ابزار نظارتی ما برای تنظیم دقیق انطباق برای توکن‌های امنیتی کریپتو و واسطه‌ها استفاده کنند.

 

روز جمعه، SEC از برنامه خود برای راه‌اندازی یک دفتر اختصاصی برای بررسی پرونده‌های مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده پرده‌برداری کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا