رگولاتور دبی مجوز Bitoasis را غیرعملیاتی تشخیص داد

مجوز صرافی ارز دیجیتال Bitoasis توسط رگولاتور دارایی‌های دیجیتال دبی، سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی، غیر عملیاتی تلقی شده است. به گفته رگولاتور، VARA پس از اینکه Bitoasis نتوانست شرایط اجباری را در بازه‌های زمانی مقرر برآورده کند، گامی قاطع را برداشت.

 

اقدامات اصلاحی با اجبار VARA

رگولاتور دارایی‌های دیجیتال دبی، سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی (VARA)، در ۹ ژوئیه اعلام کرد که مجوز صرافی ارز دیجیتال Bitoasis برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش نهادی و واجد شرایط را غیر عملیاتی می‌داند. رگولاتور گفت مجوز تا زمانی که Bitoasis به طور کامل به نگرانی‌های تنظیم کننده رسیدگی نکند، در این وضعیت باقی خواهد ماند.

 

VARA در آخرین اطلاعیه بازار خود توضیح داد که چرا این تصمیم را تنها چند ماه پس از صدور مجوز برای صرافی کریپتو اتخاذ کرد.

 

Bitoasis یک مجوز MVP مشروط در تاریخ ۱۲ آپریل ۲۰۲۳ صادر شد که به عملیات بازار در صورت تحقق شرایط کلیدی واحد تجاری در بازه‌های زمانی ۳۰ تا ۶۰ روزه اجازه می‌دهد. به دلیل عدم رعایت این شرایط الزامی Bitoasis در بازه‌های زمانی تعیین‌شده، VARA اقدامات قانونی را علیه این نهاد آغاز کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا