اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار دیفای (DEFI)

UST اکنون سومین استیبل کوین بزرگ است!

استیبل کوین الگوریتمی شبکه Terra (LUNA) با ۱۷.۵۴ میلیارد دلار به سومین توکن استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شده است. از امروز، ارزش بازار UST بیش از ۶۷ میلیون دلار از استیبل کوین BUSD مبتنی بر BSC پیشی گرفته است.

 

استیبل کوین Terrausd از ارزش بازار BUSD پیشی گرفت

یک رهبر جدید در دنیای استیبل کوین‌ها وجود دارد، زیرا ارز دیجیتال الگوریتمی Terra اکنون سومین جایگاه استیبل‌کوین بزرگ را از نظر ارزش‌گذاری کلی بازار در اختیار دارد. آمارها نشان می دهد که انتشار terrausd (UST) در ماه گذشته ۱۴.۹ درصد افزایش یافته است و در حال حاضر ارزش بازار استیبل کوین حدود ۱۷.۵۴ میلیارد دلار است. استیبل کوین توانسته است از BUSD که در حال حاضر دارای ارزش بازاری حدود ۱۷.۴۷ میلیارد دلار در روز دوشنبه ۱۸ آپریل ۲۰۲۲ است، پیشی بگیرد.

 

این نقطه عطف همچنین به این معنی است که UST بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز تحت دو غول استیبل کوین متمرکز است. به خوبی شناخته شده است که تتر استیبل کوین متمرکز (USDT) بزرگترین استیبل کوین امروزی است که ارزش بازار آن حدود ۸۲.۶ میلیارد دلار است. دومین ارزش بازار استیبل کوین توسط usdcoin (USDC) است که در زمان نگارش این مقاله دارای ارزش ۴۹.۸ میلیارد دلاری است.

 

در حالی که UST Terra سومین رتبه بزرگ است، تنها ۲۱.۲۳٪ از ارزش کلی USDT را نشان می دهد. با این حال، UST Terra 35.22٪ از ارزش بازار USDC را امروز نشان می دهد. از نظر اندازه بازار امروز، UST بیش از ۶۷ میلیون دلار بالاتر از BUSD است که همچنین یک استیبل کوین متمرکز است. دارایی های ذخیره BUSD توسط شرکت ارز دیجیتال Paxos نگهداری می شود، در حالی که استیبل کوین الگوریتمی UST از طریق فرآیند سوزاندن با استفاده از شبکه Terra ایجاد می شود.

UST اساساً با سوزاندن ترا به ارزش یک دلار آمریکا (LUNA)، دارایی رمزنگاری بومی شبکه Terra ایجاد می‌شود. انواع دیگر پروژه‌های استیبل‌کوین غیرمتمرکز مانند DAI Makerdao از یک فرآیند وثیقه‌ای بیش از حد برای ثابت نگه داشتن توکن به ارزش یک دلار استفاده می‌کنند. استیبل کوین UST Terra در ۵۰۹ روز یا ۱۶ ماه گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است. در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰، UST دارای ۱۳.۲ میلیون سکه در گردش بود و از آن زمان، عرضه UST 132504٪ افزایش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا