استفاده از ارزهای ملی در تسویه‌حساب‌های تجاری

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، فاش کرد که روسیه در حال بحث درباره استفاده از ارزهای ملی در تسویه‌حساب‌های تجاری با ۱۰ کشور آسیای جنوب شرقی است. این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که کشورهای بیشتری در سراسر جهان به دنبال دلارزدایی هستند.

 

روسیه و ۱۰ کشور آسیای جنوب شرقی میزان استفاده از پول ملی در تجارت را بررسی می‌کنند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه ملی اندونزی، کومپاس، از تلاش‌های کشورش برای حل و فصل تجارت با ۱۰ کشور آسیای جنوب شرقی به ارزهای ملی خبر داد. این مصاحبه روز چهارشنبه با کمک هوش مصنوعی Microsoft Azure Open و Google Translation AI به زبان انگلیسی منتشر شد. اعضای ASEAN شامل برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام هستند.

 

لاوروف توضیح داد که روسیه وضعیت بین‌المللی کنونی را جنگ سرد جدید نمی‌داند. وی با تاکید بر اینکه کشور بر توسعه نظم جهانی چندقطبی متمرکز است، خاطرنشان کرد غرب به رهبری آمریکا فعالانه در تلاش است تا این روند را کند و معکوس کند. هدف آنها تقویت امنیت جهانی و مشارکت در توسعه متقابل نیست، بلکه تنها حفظ هژمونی خود در امور جهانی و اجرای برنامه‌های استعمار نو است. خلاصه هیچ چیز تغییر نکرده است، طبق معمول مشکلات خود را به هزینه دیگران حل می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا