اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

استفاده از بلاکچین در بوئنوس آیرس

داریو نیتو، یک قانونگذار در شهر بوئنوس آیرس، لایحه‌ای را ارائه کرده است که از سیستم‌های بلاکچین برای پرداخت کمک‌های اجتماعی استفاده می‌کند تا این فعالیت‌ها شفاف‌سازی شود. نیتو از واسطه‌های مختلفی که از این کمپین‌های اجتماعی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند و اینکه چگونه معرفی بلاکچین ممکن است این فعالیت‌ها را حذف کند، صحبت کرده است.

 

قانون بلاکچین کمک‌های اجتماعی در بوئنوس آیرس معرفی شد

بسیاری از سیستم‌ها به دلیل قابلیت ردیابی که این فناوری ممکن است برای هر پیاده‌سازی به ارمغان بیاورد، از بلاکچین استفاده می‌کنند. سناتور داریو نیتو، قانونگذار شهر بوئنوس آیرس، استفاده از بلاکچین را به عنوان بخشی اساسی از یک سیستم برای مدیریت پرداخت‌های کمک‌های اجتماعی پیشنهاد می‌کند. وی برای این منظور لایحه‌ای را ارائه کرد که بسیاری از فعالیت‌های حاصل از این برنامه‌ها را به پایان می‌رساند.

 

به نظر او، پرداخت‌های حاصل از برنامه‌های کمک‌های اجتماعی به طور مرتب توسط واسطه‌های مختلف برای کسب درآمد یا مجبور کردن دریافت‌کنندگان به شرکت در فعالیت‌های سیاسی استفاده می‌شود. نیتو در این باره اظهار داشت:

مدیریت طرح‌های اجتماعی به یک دستگاه عظیم برای انجام سیاست تبدیل شده است که با آن رهبران جنبش‌های اجتماعی با اعمال توهین آمیز از مردم اخاذی می‌کنند، مانند درخواست بازگشت پول، درصدی از طرح، رفتن به راهپیمایی و بستن خیابان‌ها.

 

 

به گفته نیتو، فناوری بلاکچین ممکن است در این زمینه کمک کند و هر پرداختی را قابل ردیابی کند و واسطه‌ها را از معادله خارج کند. او توضیح داد:

با بلاکچین، وزارت توسعه اجتماعی پول را مستقیماً به ذینفع واگذار می‌کند، بدون درخواست کمک‌های داوطلبانه، بدون محبت‌هایی مانند کنترل حضور در تجمعات یا راهپیمایی‌ها.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا