متوسط

کاربرد بلاکچین در بازی

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

کاربرد بلاکچین در بازی، صنعت گیم را متحول کرده است. امروزه بازی‌ها با تغییراتی که رخ داده است، به سمت واقعی‌تر شدن رفته و تشخیص بازی یا واقعیت در میان بازی‌های مطرح بسیار سخت شده است. صنعت بازی یک بازار پرسود با فرصت‌های فراوان برای کشف است. کارشناسان پیش بینی می‌کنند که بازی اولین روند بلاکچینی واقعی است که صنعت بازی را متحول می‌کند و آن را جذاب‌تر از همیشه خواهد کرد. صنعت بازی در نهایت به نمونه‌ای برای سایر صنایع تبدیل خواهد شد که به دنبال پذیرش گسترده بلاکچین هستند.

بازی‌ها سریع‌تر از همیشه در حال گسترش هستند و صنعت بازی ۱۷۳ میلیارد دلار ارزش دارد که نشانه‌های مثبت آن نشان می‌دهد، در پنج سال آینده از ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد گذشت. این به دلیل افزایش تعداد بازیکنان جدید، به ویژه در دستگاه‌های تلفن همراه است که باعث می‌شود، بازی برای ۲.۶ میلیارد گیمر در جهان یک تجربه بازی راحت‌تر و در دسترس‌تر باشد.

مقاله کاربرد بلاکچین چیست؟ را بخوانید.

 

بلاکچین در بازی چیست؟

بازی‌های بلاکچینی نوعی بازی ویدیویی با ویژگی‌هایی هستند که از فناوری بلاکچین مبتنی بر رمزنگاری استفاده می‌کنند. در این توابع بلاکچین معمولا در این نوع بازی‌ها به منظور عرضه ارزهای دیجیتال که به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) نیز شناخته می‌شوند، استفاده می‌شود که بازیکنان می‌توانند آن را خریداری، بفروشند و معامله کنند.

به مالک بازی بخشی از هر تراکنش را به عنوان راهی برای کسب درآمد در بازی‌هایی که از بلاکچین استفاده می‌کنند، به عنوان بازی‌های «بازی برای کسب درآمد» شناخته می‌شوند که بازیکنان با بازی کردن، پول کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود را کسب می‌کنند.

کاربرد بلاکچین در بازی

 

کاربرد بلاکچین در بازی

فناوری بلاکچین، از جمله NFT‌ها و ارزهای دیجیتال، می‌توانند گزینه‌های کسب درآمد در بازی‌های ویدیویی باشند. بسیاری از بازی‌های سرویس زنده امکان سفارشی‌سازی درون بازی را فراهم می‌کنند، از جمله آیکون‌های شخصیت یا سایر اشیا درون بازی که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را خریداری کرده و با سایر بازیکنان از طریق ارز بازی معامله کنند.

برخی از بازی‌های مبتنی بر بلاکچین امکان تجارت اقلام مجازی را با پول واقعی فراهم می‌کنند. با این وجود، ممکن است در کشورهای خاصی که بازی‌های ویدیویی به عنوان قمار در نظر گرفته می‌شوند، غیرقانونی باشد. این منجر به مشکلات بازار خاکستری مثل قمار شده است و ناشران عموما تمایلی به کسب درآمد واقعی بازیکنان از طریق بازی ندارند. بازی‌های بلاکچینی معمولا به بازیکنان اجازه می‌دهند تا اقلام بازی را در ازای ارزهای دیجیتال معامله کنند. این می‌تواند بعدا با پول نقد مبادله شود که می‌تواند برخی از مشکلات مرتبط با بازار ثانویه را به دلیل شفافیت بلاکچین حل کند.

 

بازی بلاکچینی چگونه محبوب شد؟

بازی‌های مبتنی بر بلاکچین از سال ۲۰۱۷ وجود داشته‌اند. با این وجود، آن‌ها تنها در سال ۲۰۲۱ پس از ابراز علاقه چند توسعه‌دهنده AAA برای بررسی امکانات خود و همچنین زمانی که توسعه‌دهندگان، گیمرها و کسب‌وکارها از آن‌ها ابراز علاقه کردند، مورد توجه صنعت بازی‌های ویدیویی قرار گرفتند. صنعت بازی از پتانسیل آن‌ها انتقاد کرد. ظهور توسعه بازی‌های مبتنی بر بلاکچین، قوانین دنیای بازی‌ها را تغییر داده و بازیکنان را به جای توسعه‌دهندگان، تصمیم‌گیرندگان اصلی مالی کرده است.

 

بلاکچین و سرمایه گذاری در بازی

بازی برای کسب درآمد (P2E) با ارز دیجیتال روندی است که نباید آن را از دست داد. تعداد بازی‌های انجام شده در بلاکچین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ۲۲۰۰۰ درصد افزایش یافته است. این معادل ۵۲ درصد از کل فعالیت‌های بلاکچین بر اساس آخرین گزارش DappRadar x BGA Games است. بازی‌های مبتنی بر بلاکچین در پایان مارس سال جاری ۱.۲۲ میلیون کیف پول با وضعیت فعال منحصر به فرد (UAW) جذب کردند.

افزایش محبوبیت بازی‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) که در زنجیره اتریوم بازی می‌شوند، عامل مهمی در رشد این پلتفرم در پلتفرم‌هایی مثل Crazy Defense Heroes، Pegaxy، Arc8 است. A Tamagotchi که منجر به افزایش ۲۱ درصدی فعالیت بازی در Polygon در ابتدای سال ۲۰۲۲ شده است. برعکس، فعالیت‌های شرکت‌هایی مثل BSC و Ronin از پایان سال کاهش یافته است؛ چون مصرف‌کنندگان به دنبال محدود کردن ریسک مرتبط با زنجیره‌های فرار بیشتر هستند.

در کل این صنعت، مجموعا ۲.۵ میلیارد دلار بودجه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ جمع‌آوری شد که نسبت به سه ماهه قبل ۱۵۰ درصد افزایش داشت. Animoca Brands یکی از آن‌هایی بود که سرمایه‌گذاری کرد و ۳۶۰ میلیون دلار را با ارزش‌گذاری ۵ میلیارد دلاری را تضمین کرد.

کاربرد‌بلاکچین‌در بازی

 

شرایط توسعه بازی های بلاکچینی

عناوینی که باید از توسعه بازی‌های بلاکچینی بدانید را در ادامه مقاله برای شما آورده‌ایم:

بازی برای کسب درآمد Play 2 Earn

در اکثر بازی‌های بلاکچین، مفهوم بازی برای کسب درآمد به کار می‌رود که به بازیکنان امکان می‌دهد، برای بازی کردن پول کسب کنند و همچنین در اقتصادهای مبتنی بر بازی شرکت کنند که به گیمرها امکان خرید و فروش آیتم‌های مرتبط با بازی را می‌دهد. برخلاف ایده‌های سنتی بازی مثل بازی‌های رایگان با خرید بازی یا بازی‌های پرداختی، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین به بازیکنان توانایی کنترل دارایی‌های آنلاین خود را در کل ارائه می‌دهند. در جریان مثبت سیستم، به بازیکنان جوایزی مثل اسلحه، پوسته و آیتم‌های مرتبط با بازی تعلق می‌گیرد.

پرداخت برای کسب درآمد Pay 2 Earn

بازیکنان باید یک خرید اولیه از دارایی را انجام دهند؛ معمولا یک NFT یک استراتژی پرداختی برای کسب درآمد است. در واقع شبیه به بازی برای کسب درآمد است. روش بازی برای یادگیری، آیتم در طول مدت زمان و امکان سود به عنوان انگیزه‌ای برای ماندن، ارزش پیدا می‌کند.

کاربرد‌بلاکچین‌در‌بازی

GameFi

مدل‌های Pay-to-Earn و Play-to-Earn معمولا به عنوان GameFi شناخته می‌شوند و GameFi اصطلاحی است که پتانسیل کسب درآمد از بازی را نشان می‌دهد. یک بازی موفق مبتنی بر بلاکچین به یک پایه محکم برای فناوری بلاکچین نیاز دارد که نرخ تراکنش بالا و کارمزد پایین داشته باشد. مصرف‌کنندگان هنگام خرید یا فروش اقلام مبالغ هنگفتی را در معاملات پرداخت نمی‌کنند.

 

مالکیت دارایی در بازی

گیمرها در مورد پرداخت برای دارایی‌های بازی که قابل حمل نیستند و توسط توسعه‌دهنده بازی کنترل می‌شوند، محتاط هستند. وقتی که یک وب سایت بازی آنلاین بسته می‌شود، گیمرها همه چیزهایی را که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند از دست می‌دهند. توکن کردن دارایی‌های بازی اساسا ایجاد NFT است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به طور کامل دارایی‌ها را در اختیار داشته باشند.

کاربرد‌بلاکچین‌ در‌بازی

 

بلاکچین چگونه صنعت بازی را تغییر می دهد؟

فناوری بلاکچین به دلیل انعطاف‌پذیری ذاتی آن می‌تواند در خدمات توسعه بازی مورد استفاده قرار گیرد. این بازی را ایمن‌تر می‌کند. مجرمان سایبری به دلیل عدم وجود سرورها و تکنیک‌های موثر رمزگذاری داده‌ها، نمی‌توانند یک شبکه غیرمتمرکز را از بین ببرند. این اجازه می‌دهد تا مالکیت واقعی دارایی‌های درون بازی را داشته باشید.

خدمات بلاکچین به دارایی‌های بازی اجازه می‌دهد تا در خارج از بازی‌ها نیز به روش ایمن و شفاف نگهداری شوند. مالکیت دیجیتال به شکل اصلی یکی از اصول اساسی بازی است که توسط بلاکچین پشتیبانی می‌شود؛ چون به گیمرها اجازه می‌دهد کالاهای ارزشمند را مبادله کنند و از موفقیت‌های خود سود ببرند.

این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بازی‌های مورد علاقه خود را کنترل کنند. اکثر بازی‌هایی که حول زنجیره‌های بلوکی می‌چرخند، تحت کنترل جامعه و غیرمتمرکز هستند. یعنی که کاربران آن‌هایی هستند که ارتقا، ویژگی‌ها و جهت کلی برنامه را تعیین می‌کنند. این به بازیکنان اجازه می‌دهد هنگام بازی امتیاز کسب کنند. بازی‌های مبتنی بر بلاکچین اولین بازی‌هایی در این زمینه هستند که به بازیکنان اجازه می‌دهند بدون نیاز به شخص ثالث از پیشرفت بازی خود و سایر موارد کسب درآمد کنند.

 

نقش NFT ها در صنعت بازی

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ایده‌ای نسبتا جدید در صنعت بازی هستند. با این حال، تاثیر و پتانسیل آن‌ها غیرقابل تردید است. NFT‌ها نشان دهنده ارزهای دیجیتالی هستند که منحصر به فرد و متمایز از سایر NFT‌ها هستند. چیزی که آن‌ها را از سایر توکن‌هایی که قابل تعویض هستند، متمایز می‌کند. این واقعیت است که آن‌ها به روشی خاص متمایز هستند. درک تفاوت‌ها به آن‌ها کمک می‌کند، ارزش خود را در طول دوره حفظ کنند.

مزیت اصلی توکن‌های غیرقابل تعویض، ظرفیت آن‌ها برای ردیابی و تایید توسط فناوری بلاکچین است. NFT‌ها می‌توانند به عنوان ابرداده برای بلاکچین اتریوم استفاده شوند و هر توکن از طریق یکی از قراردادهای هوشمند ERC721 قابل ردیابی است. این یعنی که اشیایی مثل کلکسیون‌ها و بلیط‌های رویدادها می‌توانند بدون محدودیت در بازارهایشان معامله شوند، بدون دخالت فروشنده‌های شخص ثالث متمرکز.

کاربرد‌بلاکچین در بازی

 

مزایای استفاده از بلاکچین در صنعت بازی

استفاده کردن از بلاکچین در صنعت بازی مزایای زیادی دارد که در ادامه این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم:

اضافه کردن ارزش

صرف نظر از آن‌چه که گیمرها فکر می‌کنند، NFT‌ها هیچ ریزتراکنشی نیستند. بازیکنانی که NFT را کنترل می‌کنند، تنها مالک برخی از ویژگی‌های بازی هستند. از آن‌جایی که NFT‌ها توسط اثبات مالکیت حمایت می‌شوند؛ یک فرد می‌تواند معامله کند. گیمرها می‌توانند برای مدتی طولانی از طریق بازی کسب درآمد کنند؛ اما NFT‌ها اطمینان بیشتری را ارائه می‌دهند و در عین حال انعطاف‌پذیرتر هستند. این می‌تواند یک بازار آنلاین برای بازی‌های دست دوم و اقلام دیجیتال ایجاد کند.

مالکیت

برخلاف تراکنش‌های خرد، NFTها دارای ارزشی هستند که به بازیکنان مالکیت می‌دهد. با بلاکچین در بازی، بازیکنان می‌توانند هر زمان که بخواهند NFT را بفروشند و حتی از فروش محصولات سود ببرند. ناکافی بودن خرید NFT از سوابق رکوردهای تغییرناپذیر که بخشی از شبکه بلاکچین است که برای ایجاد آن استفاده می‌شود، مشهود است. این منحصر به فرد بودن هر NFT را ثابت می‌کند که توسط گیمرهایی که تمایل به اصالت و نادر بودن دارند، قدردانی می‌شود.

کاربرد‌ بلاکچین‌‌در‌ صنعت بازی

طبیعت تعامل پذیر

Interoperable Nature NFT یک دارایی مبتنی بر بلاکچین است و می‌تواند بین بازی‌هایی که همان بلاکچین را به اشتراک می‌گذارند منتقل شود. از آن‌جا که پوسته‌های خریداری شده توسط کاربر اکنون متعلق به بازیکن است و نه یک شرکت بازی، آن‌ها می‌توانند دارایی‌ها را در بین بازی‌های بعدی منتقل کنند. این می‌تواند یک مزیت باشد، به خصوص اگر یک شرکت تصمیم بگیرد بازی را به طور کامل به پایان برساند، مثلا، بازی می‌تواند یک آیتم کلکسیونی باشد.

مقاله کاربرد بلاکچین در تبلیغات را بخوانید.

مزایای فیزیکی

NFT‌ها همچنین می‌توانند رابطی بین دنیای فیزیکی و مجازی باشند. وقتی که رویدادهای واقعی برای تبلیغ وجود دارد، NFT‌هایی که دارای یک کارت یا پیراهن NFT با ارزش هستند، می‌توانند منجر به داشتن نمایندگی فیزیکی واقعی کالا شوند. صنعت بازی بر سر نحوه ادامه NFT‌ها دوپاره شده است؛ ما باید صبور باشیم و ببینیم که آیا شرکت‌های بزرگ بازی از NFT استفاده می‌کنند یا خیر. اما، خدمات توسعه بازی NFT برای بازی‌های آینده ما بسیار مهم است.

این به دلیل این واقعیت است که آن‌ها اجازه مالکیت مجازی دارایی‌های بازی از جمله کارت‌های کلکسیونی و آیتم‌های جادویی از دنیای فانتزی تا لباس و تجهیزات شخصیت‌های خاص را می‌دهند. NFT‌ها نحوه تعامل گیمرها با یکدیگر را تغییر می‌دهند و به آن‌ها امکان می‌دهند، دارایی‌های بازی‌های خود را به صورت ایمن و سریع در یک بلاکچین معامله کنند.

کاربرد‌بلاکچین‌‌در‌ صنعت بازی

 

برترین بازی‌ های بلاکچینی

در ادامه این مقاله به برترین بازی‌های بلاکچینی می‌پردازیم و آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

گالا – Gala

توکن GALA از زمان لیست شدن ناگهانی بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. تنها در یک هفته، ارزش آن بین ۰.۰۲ دلار به ۰.۱۲ دلار افزایش یافت که بالاترین قیمت ثبت شده گالا است. گالا گیمز به تازگی در توسعه بازی‌های خود، به ویژه تاون استار و تانک‌های عنکبوتی سرعت بخشیده است و ارز رمزنگاری شده خود را تاون کوین در پروژه اولیه خود معرفی کرده بودند.

برای Spider Tanks اکنون وارد تست بتا بسته شده است که بازیکنان آن را تحسین کرده‌اند. به لطف این توابع، تاون استار در بین بازیکنان بلاکچین بسیار محبوب بوده است. اگر شما هم می‌خواهید همین بازی را توسعه دهید، شراکت با بهترین خدمات توسعه بلاکچین برای شما مفید خواهد بود.

اکسی اینفینیتی – Axie Infinity

Axie Infinity برندی است که در دنیای بازی‌های بلاکچین یا ارزهای دیجیتال دیده‌اید. بازی اکسی اینفینیتی یکی از پربازدیدترین بازی‌های ارز دیجیتال است که انجام می‌شود. در بازی Axie Infinity بازیکنان با شرکت در این بازی قادر به کسب $SLP هستند. علاوه بر این، AXS نشانه حاکمیتی است و بیشتر شبیه مالکیت سهام در یک شرکت است. دارندگان AXS می‌توانند به Axie Infinity رای دهند و تغییراتی در آن ایجاد کنند.

دسنترالند – Decentraland

این یکی دیگر از بازی‌های جذاب بلاکچین است که فکر می‌کنیم به زودی در بین بازی‌های انجام شده روی پلتفرم قرار خواهد گرفت. Decentraland یک نرم‌افزار مبتنی بر اتریوم است که برای ایجاد یک شبکه بین‌المللی از کاربران برای کنترل دنیای مجازی به عنوان یک کل طراحی شده است. کاربران بازی Decentraland قادر به کاوش، تعامل و حتی بازی در دنیای مجازی در حین خرید و فروش دارایی دیجیتال خود هستند. به دلیل توسعه پلتفرم، این پلتفرم اکنون به اپلیکیشن‌های تعاملی، پرداخت‌های آنی و همچنین ارتباطات همتا به همتا اجازه می‌دهد.

سندباکس – SAND

Sandbox یک پلتفرم بازی و متاورس مبتنی بر اتریوم است که به کاربران امکان توسعه، توزیع و سود از دارایی‌های درون جهان و همچنین تجربه‌های بازی را می‌دهد. کاربران بازی The Sandbox کنترل کاملی بر آثار جهانی خود دارند؛ چون Sandbox برای تغییرات اساسی صنعت بازی فعلی طراحی شده است. پلتفرم‌ها محتوای تولید شده توسط کاربر را کنترل و مدیریت می‌کنند و حقوق گیمرها و هنرمندان خفه شده است.

Sandbox مکانی است که هر کسی می‌تواند در آن بازی کند. در Sandbox، هر کسی می‌تواند یک بازی توسعه دهد، شخصیت‌های شیک بسازد و برای به دست آوردن توکن‌های SAND تلاش‌ها را انجام دهد. هر فردی در Sandbox در اکوسیستم بازی شرکت می‌کند که به این معنی است که همه برنده می‌شوند. این یک مدل کسب و کار واقعی است که پرداخت به بازی انجام می‌شود.

عصر پوسیدن – Age of Rust

یک بازی جدید به نام Age of Rust به شما امکان می‌دهد با حل پازل چالشی جستجوی ۲۴ بیت کوین مخفی را انجام دهید. Age of Rust یک بازی رمزنگاری تعاملی بر اساس داستانی با استفاده از پروتکل ENJIN است. این شما را به دنیای پسا آخرالزمانی می‌برد، جایی که بازیکنان برای برنده شدن توکن‌ها باید پازل‌ها را حل کنند. داستان در آینده‌ای تاریک می‌گذرد که در آن هوش مصنوعی جهان را فرا گرفته است. The Age of Rust یک بازی منحصر به فرد است که مطمئنا ارزش وقت گذاشتن برای بازی کردن را دارد.

زد ران – ZED RUN

اگر از طرفداران اسب سواری هستید، بازی ZED RUN، از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند که در آن NFT‌ها نشان دهنده اسب‌ها هستند. از آن‌جایی که هر اسبی نقاط قوت خود را دارد، در نهایت به اسب نر با بهترین ویژگی‌ها ختم شود یا اسب شما برای تبدیل شدن به یک اسب‌نر مناسب‌تر باشد. چهار بازی که بر نسل بعدی بازی‌های بلاکچین تاثیر می‌گذارند و شما باید به دنبال معامله این توکن‌ها در صرافی ما باشید.

دنیای بیگانه – Alien Worlds

این بازی یک دنیای بیگانه مبتنی بر بلاکچین می‌باشد، که یکی از جذاب‌ترین بازی‌های رمزنگاری شده برای کسب درآمد در دنیای متاورس است. برای انجام بازی دنیای بیگانه لازم است؛ NFT‌ها را با استفاده از کوین Trillium (TLM) استخراج کنید.

استپ ان – STEPN

بازی STEPN یک برنامه سبک زندگی Web3 با اجزای Gamefi و SocialFi یکپارچه است که شامل مکانیسم‌های حرکت برای کسب درآمد است که راه رفتن، دویدن و دویدن را تشویق می‌کند. برای شروع، بازیکنان باید کفش‌های ورزشی NFT را از STEPN از طریق توکن‌های GMT خریداری کنند که توکن مدیریت این بازی است. بازیکنان می‌توانند توکن‌های بازی GST را دریافت کنند. این توکن بازی است که می‌توان با تمرین به مقدار نامحدود از آن استفاده کرد. هدف STEPN از طریق بازی‌ها این است که میلیون‌ها کاربر سلامتی بهتری داشته باشند و به افراد در Web3 متصل شوند.

ستاره اطلس – Star Atlas

Star Atlas یک متاورس بازی مجازی است که از بلاکچین Solana استفاده می‌کند. بازیکنان در بازی ستاره اطلس می‌توانند یک فضاپیما برای ایفای نقش یک فضانورد بخرند. همچنین می‌توانید تجهیزات دیگری را خریداری کنید و حتی برای یافتن سیارات دیگر فرود بیایید یا در یک بازی آنلاین با بازیکنان دیگر مبارزه کنید. این بازی از دو نوع توکن استفاده می‌کند، از جمله ATLAS نشان حکومت و POLIS نشان بازی.

کاربرد‌بلاکچین‌‌در‌ صنعت‌بازی

 

کلام آخر کاربرد بلاکچین در بازی

کاربرد بلاکچین در بازی این صنعت را متحول خواهد کرد. بازار جهانی توسعه بازی بسیار بزرگ است؛ درآمد حاصل از بازی‌های مجازی تا سال ۲۰۲۲ به ۲۵۳ میلیارد دلار خواهد رسید. صنعت بازی از بازی‌های بلاکچینی استقبال می‌کنند. اگر قصد دارید بازی بعدی خود را بسازید که در حال پخش شدن است؛ به مزایای فناوری بلاکچین برای توزیع بازی‌ها و همکاری با شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه بلاکچین و مزایای دیگر فکر کنید. اگر برای ساختن بازی مبتنی بر بلاکچین به استخدام توسعه‌دهندگان بلاکچینی ماهر نیاز دارید؛ Quytech.com به عنوان یک شرکت سازنده بازی مبتنی بر بلاکچین می‌تواند به شما کمک کند.

 

سوالات متداول کاربرد بلاکچین در بازی

آیا بلاکچین برای صنعت بازی مفید است؟

بلاکچین در صنعت بازی بسیار مفید است. بازی‌های رمزنگاری به طور بالقوه می‌توانند برای ایمن کردن داده‌ها در فرآیندهای موجود، از جمله نوشتن برندگان و بازنده‌ها یا نام افرادی که روی بازی‌ها معامله کرده‌اند، در یک دفتر کل غیرقابل تغییر استفاده شوند. از طرف دیگر، می‌توان از آن برای ایجاد سیستم‌های بازی غیرمتمرکز استفاده کرد که در آن هیچ شرکتی نتواند سیستم بازی را کنترل کند.

چگونه می‌توان از بلاکچین در بازی استفاده کرد؟

بلاکچین در بازی، پروفایل‌های قابل تعامل بازیکنان را فعال می‌کند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران رمزارز دارای آدرس عمومی هستند که می‌توانند از آن برای تراکنش‌ها در شبکه‌های مختلف بلاکچین استفاده کنند. اگر بازی‌های خود را بر روی بلاکچین ایجاد کنید، بازیکنان شما می‌توانند آدرس‌های عمومی منحصر به فرد خود را از یک بازی به بازی دیگر ببرند.

فناوری بلاکچین چه مزایایی می‌تواند برای صنعت بازی داشته باشد؟

اول، می‌تواند به کاهش تقلب کمک کند. با استفاده از بلاکچین، توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند محیط امن‌تری را برای گیمرها ایجاد کنند؛ چون تمام داده‌ها در یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره می‌شوند. این کار را برای هکرها برای دستکاری داده‌های بازی یا ایجاد حساب‌های جعلی دشوارتر می‌کند.

بازی‌های بلاکچینی چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

وقتی که یک بازیکن برای بازی در یک پلتفرم بازی رمزنگاری ثبت نام می‌کند؛ باید برای خرید ارز دیجیتال درون بازی، هزینه تراکنش بپردازد. در وهله اول، توسعه‌دهندگان بازی از این طریق درآمد کسب می‌کنند. وقتی بازیکنان بیشتری توکن بومی را خریداری می‌کنند، ارزش آن افزایش می‌یابد و در نتیجه هم به نفع بازیکنان و هم توسعه‌دهندگان می‌شود.
امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا