متوسط

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا بسیار فراتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. این اتفاق می‌تواند کاهش چشمگیر دزدی آثار هنری را که همیشه این صنعت را آزار می‌داده است، را از بین ببرد. تجارت انواع هنر دیجیتال که در گذشته مبادله آن‌ها بسیار سخت بود با کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا میسر می‌شود. امروزه اپلیکیشن‌های بلاکچینی به دنیای هنر رسیده‌اند. این فناوری که بیت کوین و سایر ارزهای مجازی مبتنی بر آن هستند، می‌تواند در آثار خلاقانه برای محافظت در برابر بسیاری از دام‌هایی که امروزه هنرمندان با آن مواجه هستند، به کار رود.

مقاله کاربرد بلاکچین چیست؟ را بخوانید.

 

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

کاربردهای بلاکچین در امور مالی به خوبی شناخته شده است. این فناوری که در سال ۲۰۰۸ متولد شد، تراکنش‌های اینترنتی امنی مثل پرداخت‌های ارز دیجیتال و قراردادهای هوشمند را امکان‌پذیر می‌کند. تجزیه و تحلیل بازار بلاکچین در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که این بخش می‌تواند از ارزش ۴.۹ میلیارد دلار (در سال ۲۰۲۱) به ۶۷.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ رشد کند. کاربردهای بلاکچین در موسیقی، سینما، تئاتر و صنعت انتشارات می‌تواند به پیشرفت های انقلابی در آینده‌ای نه چندان دور منجر شود.

NFTها (توکن‌های غیرقابل تعویض)، که در گذشته بازار هنر سنتی را متحول کرده‌اند، در سال ۲۰۲۰ شروع به صحبت در مورد آن شد. این بیماری همه گیر باعث تغییر سیستماتیک در بازار هنر شده است و اینترنت به کانال اصلی فروش در جهان تبدیل شده است. به طور خاص، Art Basel و UBS رشد بازار NFTs را برجسته می‌کنند که ارقام آن در سال ۲۰۲۱ دو برابر شد و به ۲.۶ میلیارد دلار (حدود ۲ میلیارد یورو) رسید.

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

 

مزایای کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

کاهش واسطه ها

تعداد واسطه‌ها در معاملات فروش، دستیابی به مخاطبان هدف را برای نویسندگان بسیار دشوار می‌کند و کار آن‌ها را گران‌تر می‌کند. ابتکارات مبتنی بر برنامه‌های بلاکچین و قراردادهای هوشمند، کنترل آثار خود را به هنرمندان بازمی‌گرداند. به این ترتیب آن‌ها قادر خواهند بود آثار خود را در فضای سایبری امن و با قیمت‌های سودآور به خریداران بالقوه نشان دهند یا بفروشند.

Maecenas Fine Art، پیشگام حراج‌های هنری از طریق بلاکچین، از این فناوری استفاده می‌کند. در این پلتفرم، فروشندگان موجودی آثار خود را تهیه می‌کنند و سرمایه‌گذاران می‌توانند، آن‌ها را به صورت تکه تکه خریداری کنند و هزینه عملیات را کاهش دهند. هیچ واسطه‌ای وجود ندارد، چیزی که تنها با شفافیت، قابلیت ردیابی و سرعت بلاکچین امکان‌پذیر است.

کاربردبلاکچین در هنرهای زیبا

مالکیت معنوی دائم

بلاکچین همچنین می‌تواند برای نوآوری‌ها در زمینه کپی رایت به کار رود. به لطف بلاکچین، می‌توانیم مالکیت معنوی یک اثر را به‌طور دائم در فضای ابری ذخیره کنیم و آن را در هر کجا و هر زمان که بخواهیم مدیریت کنیم. این امر شفافیت را بهبود می‌بخشد و حق چاپ را در زمان حساس برای هنر اینترنتی تضمین می‌کند. ۱۳۲ میلیارد بازدید از سایت‌های دزدی در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ ثبت شده است که ۱۶ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ است.

کداک و بایدو دو شرکتی هستند که ابتکارات بلاکچینی برای محافظت و مدیریت مالکیت معنوی عکس‌های در حال پخش در وب دارند. کداک از یک ارز دیجیتال منحصر به فرد برای تسهیل خرید تصاویر در پلتفرم خود استفاده می‌کند. در حالی که بایدو از برنامه‌ای استفاده می‌کند که اطلاعات حق چاپ را روی آن در بلاکچین نوشته شده است.

قابلیت ردیابی محتوا

یکی دیگر از کاربردهای بلاکچین، بهبود قابلیت ردیابی آثار هنری است. از آن‌جایی که این یک فناوری رمزنگاری پیچیده است، می‌توانیم سفر کامل یک نقاشی، یک مجسمه یا هر شی ارزشمند را از زمان ایجاد تا مقصد نهایی آن ردیابی کنیم. بلاکچین اطلاعات مربوط به سوابق، فروش، مطالعات، تحلیل‌ها، گواهینامه‌ها، ارزیابی‌ها و… را در رابطه با یک اثر هنری ذخیره می‌کند. این امر باعث کاهش قاچاق غیرقانونی اموال فرهنگی و حل مشکل جعل می‌شود.

شکستن انحصار در صنعت هنر

بلاکچین به هنرمندان کارآفرین کوچک قدرت می‌دهد تا به سلطه خانه‌های حراج بزرگ و گالری‌های هنری پایان دهند.

حفظ ناشناس بودن گردآورنده

بلاکچین داده‌های عمومی در مورد آثار هنری را بدون افشای هویت مجموعه‌داران ارائه می‌دهد.

ارتباط هنرمندان با یکدیگر

بلاکچین یک بازار آنلاین به هم پیوسته ایجاد می‌کند که در آن سازندگان می‌توانند مواد و ابزار ارزان‌تری خریداری کنند.

تصدیق اموال کلکسیونر

در صورت سرقت، مفقود شدن یا از بین رفتن یک اثر هنری و اسناد قانونی آن، مالکان ممکن است، بتوانند حقوق مالکیت خود را به شرکت‌های بیمه اثبات کنند.

تسریع در خلق هنر دیجیتال

بلاکچین کار هنرمندانی را که برای خلق آثار هنری خود به الگوریتم‌های کامپیوتری یا عناصر دیجیتالی تکیه می‌کنند، آسان می‌کند.

تایید کیفیت فایل ها

بلاکچین تولید تصاویر اصلی یا با کیفیت بالا را در آثاری که روی صفحه نمایش داده می‌شود، نشان می‌دهد.

کار با ارزهای دیجیتال

خرید و فروش رمزارزها سرعت می‌گیرد و کارمزد بانکی در حواله‌ها از بین می‌رود.

دیجیتال سازی گالری ها

فضاهای فیزیکی به نفع یک بازار آنلاین غیرمتمرکز و مستقل که از طریق تماس‌های هوشمند عمل می‌کند، اهمیت خود را از دست خواهند داد.

کاربردبلاکچین‌در هنرهای زیبا

 

جهش موسیقی به اینترنت

جهش موسیقی به اینترنت باعث تغییر اساسی در این صنعت شد. از پخش‌کننده‌های سی‌دی، به پخش مداوم (استریم) و سرویس‌هایی که بر محتوای موسیقی در سطح جهانی غالب هستند؛ مانند Spotify با ۴۳۳ میلیون کاربر فعال در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲. با این تغییر، نوازندگان راه حلی را خواستند که به آن‌ها اجازه دهد تا صاحب آثار خود شوند و درصد عادلانه‌تری را دریافت کنند.

در میان برنامه‌های مختلف بلاکچین، پلتفرم‌هایی مثل Open Music Initiative، یک ابتکار غیرانتفاعی که به نویسندگان کنترل کارشان را پس می‌دهد، ظهور کرده‌اند. این ابتکار که توسط کالج موسیقی برکلی و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) رهبری می‌شود، می‌تواند کاربردهای یک قطعه موسیقی خاص، تعداد پخش‌ها و محل پخش آن را ردیابی کند.

همچنین می‌تواند قراردادهای هوشمندی تنظیم کند که به هنرمندان اجازه می‌دهد با امنیت و استقلال کامل، حقوق آهنگسازی خود را بفروشند. خدمات بلاکچین در بازار فروش بلیط برای کاهش کلاهبرداری و حدس و گمان ظاهر شده است. بلیط های هوشمند اجازه می‌دهد تا ثبت نام‌های منحصر به فردی از خریداران مجاز ایجاد شود تا مسئولین یک رویداد بتوانند بلیط های فروش مجدد را پیگیری کرده و مسدود کنند.

 

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

یک نقاشی اصلی پیکاسو معمولا میلیون‌ها دلار به فروش می‌رسد. نمی‌توانید یکی را بخرید؟ یاد بگیرید که چگونه می‌توانید یک شاهکار را با کسری از قیمت آن بخرید. این امکان یکی از کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا محسوب می‌شود. اگرچه اولین فناوری بلاکچین که به جریان اصلی رسید، بیت کوین بود که در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد؛ اما تا زمان توسعه اتریوم بود که فناوری بلاکچین کاربرد بیشتری فراتر از یک ارز دیجیتال پیدا کرد. رشد موفقیت آمیز برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و دارایی‌های دیجیتال که از آن زمان به بعد در بسیاری از بخش ها از جمله دنیای هنر مشهود است.

کاربردبلاکچین‌درهنرهای زیبا

در واقع، تنها سه سال پس از راه‌اندازی اتریوم، دو خانه حراج پیشرو در جهان یعنی کریستیز و ساتبی به بلاکچین جهش کردند. این مؤسسات که به ترتیب در سال‌های ۱۷۶۶ و ۱۷۴۴ تأسیس شدند؛ مورد بازدید ثروتمندترین سرمایه‌گذاران هنر جهان قرار می‌گیرند و به‌خاطر مجموعه‌های بلوچی خود از هنرهای زیبا، عتیقه‌جات و جواهرات از هر دوره‌ای در تاریخ و تمام نقاط جهان مشهور هستند. چیزی که پذیرش اولیه بلاکچین را قابل توجه می‌کند این است که کریستیز و ساتبی مدت‌ها به محافظه کاری ثابت شهرت داشتند. حرکت آن‌ها تایید محکمی برای فناوری بلاکچین بود.

مقاله کاربرد بلاکچین در تبلیغات را بخوانید.

 

ثبت اولین هنرهای زیبا در بلاکچین

قبل از پیاده‌سازی فناوری بلاکچین، ثبت، فروش مجدد و انتقال مالکیت آثار هنری یک فرآیند کاملا مبتنی بر کاغذ بود. هر موزه در جهان، همه خانه‌های حراج، گالری‌های هنری و بایگانی‌ها منشا را به صورت دستی انجام می‌دادند و هر کدام از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کردند. این امر فرآیندهای طولانی، پرهزینه و مستعد خطا را ایجاد کرد که خانه‌های حراج مشتاق بودند به سمت بلاکچین حرکت کنند.

در سال ۲۰۱۸، کریستیز نیویورک با فروش ۳۱۸ میلیون دلاری مجموعه بارنی‌ای یکی از دلخواه‌ترین مجموعه‌های هنر آمریکایی قرن بیستم در جهان، مجموعه Ebsworth که آثار هنرمندان برجسته آمریکایی ادوارد هاپر و جورجیا اوکیف و دیگران را به نمایش می‌گذارد. حراج زنده به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی انجام شد؛ اما تمام تراکنش‌های آن کاملا از طریق فناوری بلاکچین ثبت شد.

شریک فناوری کریستی در فروش، Artory بود، یک دفتر ثبت هنرهای زیبا مبتنی بر بلاکچین که فرآیند ثبت نام هر یک بیش از ۸۵ اثر هنری مجموعه را مدیریت می‌کرد. Artory و Christie’s از فناوری مبتنی بر هنر بلاکچین برای ایجاد دیجیتالی زنجیره نگهداری و اصالت آثار فروخته شده استفاده کردند، در حالی که از طریق رمزنگاری قابل تایید، یک رکورد تغییرناپذیر از تراکنش ایجاد کردند. مزایا و کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا و ثبت هنر بسیار متنوع است.

فناوری بلاکچین که توسط پلتفرم‌ها و تکرارهای مختلف ارائه می‌شود، می‌تواند برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی یا ناشناس ماندن بین خریداران، فروشندگان، عموم و سایر بازیگران صنعت استفاده شود. بازارهای هنر بلاکچین همچنین می‌توانند شفافیت و انصاف را در مراحل مناقصه و انتقال و در توانایی حسابرسی تراکنش‌ها به صورت عمومی ایجاد کنند. علاوه بر این، ماهیت تغییرناپذیر زنجیره‌های بلوکی که در آن داده‌های عمومی نمی‌توانند توسط هیچ طرفی تغییر داده شوند، می‌توانند برای حل و فصل اختلافات در مورد مالکیت یا خسارت‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

کاربردبلاکچین‌درهنرهای‌زیبا

کاربرد فناوری بلاکچین در دنیای هنر بسیار فراتر از فرآیند حراج گسترش می‌یابد و شامل موارد زیر است:

  • کاهش چشمگیر جعل هایی که همیشه این صنعت را درگیر کرده است.
  • تجارت انواع هنر دیجیتال که قبلا مبادله آن‌ها بسیار سخت بود.
  • هدایت فروش هنر دیجیتال از طریق کمبود دیجیتال قابل تایید.
  • دموکراتیک کردن دسترسی به سرمایه‌گذاری هنرهای زیبا

در حال حاضر، بیش از ۵۰ برنامه کاربردی خاص بلاکچین برای دنیای هنر به طور خاص وجود دارد و خانه‌های حراج در سراسر جهان در حال رقابت برای گنجاندن بلاکچین در فرآیندهای خود هستند. علاوه بر این، بخش کاملا جدیدی از هنر دیجیتال به شکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به وجود آمده است. NFTها توکن‌های دیجیتالی منحصربه‌فرد، قابل تایید و قابل انتقال هستند که می‌توانند هنر دیجیتال را نشان دهند یا در غیر این صورت بخشی از مالکیت یک قطعه از هنر فیزیکی را نشان دهند.

کاربرد بلاکچین‌درهنرهای‌زیبا

 

اولین هنرهای زیبا که در بلاکچین ثبت شد

قبل از پیاده سازی فناوری بلاکچین، ثبت، فروش مجدد و انتقال مالکیت آثار هنری یک فرآیند کاملا مبتنی بر کاغذ بود. هر موزه در جهان، همه خانه‌های حراج، گالری‌های هنری و بایگانی‌ها منشا را به صورت دستی انجام می‌دادند و هر کدام از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کردند. این امر فرآیندهای طولانی، پرهزینه و مستعد خطا را ایجاد کرد که خانه‌های حراج مشتاق بودند به سمت بلاکچین حرکت کنند.

مزایای ثبت هنر در بلاکچین بسیار متنوع است. فناوری بلاکچین که توسط پلتفرم‌های مختلف ارائه می‌شود، می‌تواند برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی یا ناشناس ماندن بین خریداران، فروشندگان، عموم و سایر بازیگران صنعت استفاده شود. بازارهای هنر بلاکچین همچنین می‌توانند شفافیت و انصاف را در مراحل مناقصه، انتقال و در توانایی حسابرسی تراکنش‌ها به صورت عمومی ایجاد کنند. علاوه بر این، ماهیت تغییرناپذیر زنجیره‌های بلوکی که در آن داده‌های عمومی نمی‌توانند، توسط هیچ طرفی تغییر داده شوند، می‌توانند برای حل و فصل اختلافات در مورد مالکیت یا خسارت‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

مقاله کاربرد بلاکچین در موسیقی را بخوانید.

 

توکن سازی بازارهای هنری و NFT

اولین اثر هنری زیبا که با فناوری بلاکچین توکن شد، نقاشی اندی وارهول با عنوان «۱۴ صندلی کوچک الکتریکی» به ارزش ۵.۶ میلیون دلار بود. در سال ۲۰۱۸، یک گالری دوست‌دار هنر رمزنگاری در بریتانیا و شریک فناوری آن، Maecenas حدود ۳۱ درصد از نقاشی وارهول را به حراج گذاشتند و ۱.۷ میلیون دلار از فروش آن به دست آوردند. حراج هنر بلاکچین به طور کامل بر روی اتریوم و با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند اجرا شد. خریداران می‌توانند بخش‌هایی از نقاشی وارهول را با بیت‌کوین (BTC)، اتر (ETH) خریداری کنند.

use of blockchain in fine arts 3

 

بلاکچین می‌تواند بازار را ایمن تر کند؟

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بازار هنر برای آثاری که هنرمند آن در قید حیات نیست، تایید صحت و منشا آن است. در گزارشی در سال ۲۰۱۴، موسسه متخصص هنرهای زیبا (FAEI) در ژنو اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد از آثار هنری که مورد بررسی قرار گرفته است یا جعلی بوده یا به هنرمند صحیح نسبت داده نشده است. بلاکچین می‌تواند این را تغییر دهد. به عنوان یک لیست عمومی و غیرمتمرکز از رکوردهایی که با استفاده از رمزنگاری به هم مرتبط و ایمن شده‌اند، ویژگی کلیدی بلاکچین ماهیت تکه تکه بودن آن است.

میزبان میلیون‌ها رایانه به طور همزمان، هیچ نسخه متمرکزی از اطلاعات برای دسترسی هکرها یا خراب کردن آن‌ها وجود ندارد. بنابراین اعتقاد بر این است که بلاکچین امن‌ترین راه برای انتقال داده‌های دیجیتال است. رابرت نورتون، مدیر عامل Verisart گفت: «در مورد فروش آثار هنری، دو چیز مهم است. «آیا اثر هنری واقعی است و آیا من این اختیار را دارم که آن را به شما بفروشم؟» ظرفیت بلاکچین برای ردیابی و تایید صحت از طریق مهرهای زمانی روی تراکنش‌ها و امضاهای رمزنگاری می‌تواند این مشکل را حل کند.

مقاله کاربرد بلاکچین در رسانه را بخوانید.

 

هنر جدید، کلکسیونرهای جدید

بلاکچین هم به عنوان موضوع و هم به عنوان رسانه به بخشی از تمرین هنرمندان تبدیل شده است. یک جنبش نوپای هنر، بلاکچین از هنر گرافیتی بیت کوین تا آثار هنری مانند آخرین شام بیت کوین اثر هنرمند فرانسوی Youl وجود دارد که در سال ۲۰۱۴ به قیمت تقریبی ۳۰۰۰ دلار در eBay فروخته شد. امثال سایمون دنی سال‌ها بلاکچین و ارزهای دیجیتال را به عنوان موضوعی مورد بررسی قرار داده‌اند.

نمونه‌های دیگر عبارتند از Plantoids گیاهان روباتیک مبتنی بر بلاکچین که با افرادی که از طریق بیت کوین و اتریوم کمک مالی می‌کنند و cryptokitties.co یک بازی مجازی که به بازیکنان امکان خرید، جمع آوری، پرورش و فروش انواع مختلف گربه‌های مجازی را می‌دهد. در طول حراج هنری Codex امسال، نسخه‌های انحصاری تا سقف ۱۴۰,۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شد و دسته جدیدی از کلکسیونرها را به خود جذب کرد. گروهی که شاید کمتر جذب اشکال متعارف هنر می‌شوند.

کاربرد بلاکچین‌ درهنرهای‌ زیبا

 

آیا همه چیز فقط در مورد پول است؟

اگرچه ارزش بلاکچین از نظر احراز هویت و حفظ ارزش غیرقابل شک به نظر می‌رسد، رویکرد کالا محوری که آن را مطرح کرده است، همچنان مشکل ساز است. سیمون دنی هنرمند می‌گوید: «به نظر می‌رسد که بسیاری از علاقه به هنر و بلاکچین از سوی افرادی نشات می‌گیرد که تا آن‌جا که من می‌توانم بگویم، علاقه چندانی به هنر ندارند.» «آن‌ها واقعا فقط به ایده یافتن راه دیگری برای پول درآوردن علاقه مند هستند.» این موضوع را نیز Kelani Nichole سازنده نمایشگاه، که به موضوع تبدیل شدن دنیای هنر به یک حوزه فزاینده مبتنی بر فناوری و دارایی اشاره کرد، تأکید کرد.

او گرایشی را در دنیای هنر تشخیص داد که «به صنعت دیگری نگاه می‌کند و سپس سعی می‌کند راه‌حلی فناوری را از آن صنعت در هنر اعمال کند.» در این‌جا، ارزش فرهنگی هنر از بین می‌رود. وقتی یک اثر هنری می‌خرید، برای خرید آن اثر کلیک نمی‌کنید، بلکه عاشق آن می‌شوید. این یک نوع معامله متفاوت است، بر اساس روابط است. دنیای هنر در مراحل اولیه استفاده از بلاکچین است. هم سیمون دنی و هم رابرت نورتون به گزارش Art Market 2.0 – Blockchain and the Financialization in Visual Arts اشاره دارند که چگونه وضعیت فعلی بلاکچین در دنیای هنر مشابه اینترنت در سال ۱۹۹۳ است.

 

کلام آخر کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا بود یکی از جذاب‌ترین کاربردها برای فناوری بلاکچین است. هنرهای زیبا از اوایل قرون وسطا مورد معامله و حدس و گمان قرار گرفته است. بسیار طولانی‌تر از سهام یا اوراق قرضه و به عنوان یک دارایی قانونی و قابل سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود که در دسته وسیعی از “جایگزین‌ها” در خدمات مالی قدیمی قرار می‌گیرد. این صنعت به سرعت فناوری بلاکچین را برای رسیدگی به مسائل شفافیت و منشا اتخاذ کرده است. با شروع توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و هنر رمزنگاری، ما شاهد پذیرش گسترده فناوری غیرمتمرکز در سراسر دنیای هنر سنتی هستیم.

کاربرد بلاکچین‌ در هنرهای‌ زیبا

 

سوالات متداول کاربرد بلاکچین در هنرهای زیبا

آیا بلاکچین آینده هنر است؟

بلاکچین آینده هنر است؛ زیرا هنرمندان از آن به عنوان یک رسانه و موضوع استفاده می‌کنند، بنابراین نحوه استفاده مجموعه داران از هنر را تغییر می‌دهند. همچنین هنرمندان را قادر می‌سازد تا فروش آثار خود را ردیابی کرده و مخاطبان نمایشگاه خود را کنترل کنند.

چگونه بلاکچین به کاهش هزینه آثار هنری کمک می‌کند؟

ذخیره هر گونه اطلاعات در مورد یک اثر هنری در بلاکچین یک دفتر کل غیرمتمرکز ایجاد می‌کند. این اطلاعات را می‌توان به طور دائم از طریق یک برچسب هوشمند، شبیه به اثر انگشت، به اثر هنری فیزیکی مرتبط کرد. این اقدام نه تنها می‌تواند از تقلب جلوگیری کند، بلکه می‌تواند قیمت یک اثر هنری را نیز کاهش دهد.

هنر بلاکچین چیست؟

این آثار هنری دیجیتالی کمیاب که گاهی اوقات به‌عنوان کلکسیون‌های رمزنگاری، هنر NFT، هنرهای زیبا، یا هنرهای رمزنگاری‌شده نامیده می‌شوند. با توکن‌های منحصربه‌فرد و قابل اثبات نادری نمایش داده می‌شوند. از آن‌جایی که آثار هنری NFT بومی بلاکچین هستند، می‌توانند با امنیت و صحت رمزنگاری خریداری، فروخته و مالکیت شوند.

آیا NFT می‌تواند جایگزین هنر شود؟

پاسخ کوتاه منفی است، اما شکی نیست که NFT ها دنیای هنر را به شدت تغییر داده‌اند. ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که NFT ها باقی بمانند و با استفاده از بسیاری از مزایا و ویژگی‌های آن‌ها در هماهنگی با هنرهای زیبای سنتی، به یکی از ویژگی های برجسته بازار هنر تبدیل شوند.

چگونه NFT ها صنعت هنر را تغییر خواهند داد؟

هنر NFT به سرعت در حال تغییر نحوه پرداخت به هنرمندان است و انقلابی در نحوه کار هنرمندان NFT، ایجاد پروژه های جدید و مالکیت هنر خود ایجاد می‌کند. NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، هنرمندان را قادر می‌سازد تا آثار خود را روی یک بلاکچین ثبت کنند، که یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

چگونه فناوری بلاکچین می‌تواند سود هنرمندان را افزایش دهد؟

با فعال کردن قراردادهای هوشمند. بلاکچین‌ها می‌توانند میزبان “قراردادهای هوشمند” باشند تا به هنرمندان در مدیریت حقوق دیجیتال و تخصیص سهم درآمد به مشارکت کنندگان در فرآیند خلاق کمک کنند.

چگونه بلاکچین می‌تواند تضمین کند که آثار هنری دیجیتال ارزشمند و کمیاب هستند؟

بلاکچین با معرفی ایده «کمبود دیجیتال» به حل این مشکل برای هنرمندان دیجیتال کمک می‌کند: انتشار تعداد محدودی از یک اثر هنری که هر کدام با یک توکن منحصر به فرد صادر شده در بلاکچین مرتبط است. این کمبود قابل اثبات همان مفهومی است که توکن هایی مانند بیت کوین و اتریوم را قادر می‌سازد تا به عنوان ارز عمل کنند.

بهترین دلیل استفاده هنرمندان از هنر مبتنی بر فناوری چیست؟

بدون آسیب رساندن به خلاقیت هنرمند، دردسر را کاهش می‌دهد. اساسا، فناوری به گسترش افق خلاقیت یک هنرمند کمک می‌کند و در عین حال مشکلاتی را که ممکن است با آن‌ها مواجه شود، محدود می‌کند.

تاثیر فناوری دیجیتال بر هنر و هنرمندان چیست؟

تکنولوژی تاثیر زیادی بر هنر گذاشته است. فرصت‌های زیادی را برای هنرمندان باز کرده است و تعداد تکنیک‌هایی را که هنرمندان می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند را افزایش داده است. هنرمندان اکنون می‌توانند به همان خوبی که می‌توانند روی بوم با قلم مو و رنگ آمیزی روی آی پد «نقاشی» کنند.

آیا هنر زیبا یک NFT است؟

NFT های هنرهای زیبا به سادگی یک توکن غیر قابل تعویض هستند که نشان دهنده مالکیت یک قطعه هنری دیجیتالی است، این می‌تواند یک اثر هنری دیجیتال یا یک اثر هنری فیزیکی باشد که به فرمت دیجیتال تبدیل شده است.

کدام فناوری در هنر دیجیتال استفاده می‌شود؟

هنر دیجیتال کاری است که با فناوری دیجیتال ساخته شده یا بر روی فناوری دیجیتال ارائه شده است. این شامل تصاویری است که به طور کامل بر روی رایانه انجام شده یا تصاویری که با دست طراحی شده‌اند، در رایانه اسکن شده و با استفاده از یک برنامه نرم افزاری مثل Adobe Illustrator به پایان رسیده‌اند.

مهم‌ترین عناصر سازنده در هنر چیست؟

خط، شکل، فرم، بافت، ارزش، فضا و رنگ. این‌ها اجزای سازنده همه هنرها هستند و مکان خوبی برای شروع در هنگام ساخت، تماشا یا تجزیه و تحلیل آثار هنری هستند.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا