متوسط

کاربرد بلاکچین در تولید محتوا

کاربرد بلاکچین در تولید محتوا می‌تواند صنعت تولید محتوا را متحول کند. طی سال‌های اخیر، صنعت محتوای دیجیتال واقعا منفجر شده است. پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب، اسپاتیفای و اینستاگرام باعث ایجاد صنعت کاملی از تولیدکنندگان محتوا شده است که محتوای ارزشمند و باکیفیت را برای مخاطبان خود تولید می‌کنند.

با وجود پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری محتوا، مردم بیش از هر زمان دیگری برای تولید محتوا، هزینه و تلاش می‌کنند. امروزه بیشتر داستان‌های اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی را می‌شنویم که از انتشار محتوای خود در شبکه‌های اجتماعی امرار معاش می‌کنند. یوتیوب‌برهایی مثل PewDiePie به نام‌های معروفی تبدیل شده‌اند و توانسته‌اند میلیون‌ها دلار از علاقه و استعداد خود درآمد داشته باشند.

بلاکچین فناوری انقلابی با ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین آغاز شد؛ اما از آن زمان فراتر از دنیای مالی و بانکی گسترش یافته است. با انبوهی از مشاغل و برنامه‌های کاربردی جدید که بر اساس این فناوری ساخته شده‌اند؛ این صنایع اکنون نشان دهنده تمرکززدایی انبوه است که به زودی بر کل جهان تاثیر خواهد گذاشت. بلاکچین کمک می‌کند تا هزینه اجرای یک پلتفرم بین شرکت‌کنندگان مختلف آن توزیع شود؛ اما به همان اندازه به آن‌ها پاداش می‌دهد.

مقاله کاربرد بلاکچین چیست؟ را بخوانید.

 

کاربرد بلاکچین در تولید محتوا چیست؟

بلاکچین یک دفتر کل دیجیتال و غیرمتمرکز است که تراکنش‌ها را پیگیری می‌کند. این راهی است برای ذخیره داده‌ها در یک مکان و انتقال آن‌ها مثل روشی که ممکن است از PayPal یا Venmo استفاده کنید. بلاکچین همچنین به شما این امکان را می‌دهد که مشروعیت داده‌های به اشتراک گذاشته شده را تایید کنید که می‌تواند به ویژه در تولید و توزیع محتوا مهم باشد.

از آن‌جایی که فناوری بلاکچین برای پشتیبانی از اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین ایجاد شده است؛ بسیاری از مردم بلاکچین را با ارز دیجیتال مرتبط می‌دانند. انجام این کار نیز اشتباه نیست؛ چون تکنولوژی ابزاری را به صدها نفر که می‌خواهند ارز دیجیتال بخرند، داده است. اکنون بسیاری از شرکت‌ها در حال بررسی چگونگی استفاده از این فناوری نوآورانه فراتر از امور مالی هستند. IBM در زمینه ردیابی ایمنی مواد غذایی با والمارت همکاری کرده است. فیلیپس لایتینگ با Ambrosus (یک استارت آپ سوئیسی) برای «راه حل‌های ایمنی مواد غذایی شهر هوشمند» همکاری کرده است.

دیزنی از یک شبکه خصوصی اتریوم برای تست امنیتی و پیشگیری استفاده می‌کند. ویزا پلتفرمی به نام B2B Connect ایجاد کرده است که به بانک‌ها کمک می‌کند، اطلاعات مشتریان خود را به اشتراک بگذارند. آمازون از Hyperledger Fabric و همچنین محیط‌های توسعه Ethereum Solidity پشتیبانی می‌کند.

کاربرد بلاکچین در تولید محتوا

 

کاربرد بلاکچین در تولید محتوا

به گفته بسیاری از کارشناسان، بسیاری از رشد فعلی که ارز دیجیتال تجربه می‌کند و استفاده مداوم از بلاکچین را می‌توان مستقیما به رسانه‌های اجتماعی نسبت داد. در واقع، رسانه‌های اجتماعی و بلاکچین تقریبا در تمام طول عمر خود، رابطه بسیار نزدیکی داشته‌اند.

در روزهای اولیه تولید محتوا و رسانه‌های اجتماعی، تنها با آگاهی از این‌که چه چیزی خلق کرده‌اید؛ چند وقت یک‌بار آن را می‌سازید. در مدت زمان نسبتا کوتاهی می‌توان درآمد زیادی به دست آورد. در حال حاضر، محتوای موجود در رسانه‌های اجتماعی واقعا به خود پلتفرم بیشتر از افرادی که آن را ایجاد می‌کنند، سود می‌رساند. با این وجود، تعدادی از شرکت‌ها استفاده از بلاکچین را برای توسعه راه‌حل‌های طراحی‌شده برای رسیدگی به این مشکل آغاز کرده‌اند.

WildSpark تنها یک نمونه است که از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند تا به سازندگان محتوا اجازه دهد تا برای تلاش‌های خود مستقیما از کاربران خود پول دریافت کنند. بنابراین وقتی با ابزاری مثل Visme یک نظرسنجی می‌سازید و سپس آن را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید. در واقع، راه حلی مثل WildSpark برای سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مثل یوتیوب است؛ همان‌طور که خود ارز دیجیتال برای یک بانک متمرکز است. به جای این‌که شبکه اجتماعی تمام پول را به دست آورد و سپس سهم بسیار کمتری را به تولیدکنندگان محتوا تحویل دهد، این واسطه به طور کامل حذف شده است.

بلاکچین به تولیدکنندگان محتوا در سرتاسر اینترنت کمک می‌کند و مطمئن می‌شود که برای همه کارهای سختی که روزانه انجام می‌دهند، این نه تنها راهی برای تضمین مالکیت ۱۰۰٪ آن‌ها، بلکه به آن‌ها اطلاعات بهتری را در مورد تصمیمات قیمت‌گذاری و سایر عناصر توزیع در همان زمان می‌دهد. رسانه‌های اجتماعی با هدف توانمندسازی افراد ایجاد شده‌اند و بلاکچین تنها این مفاهیم را یک قدم جلوتر می‌برد. در هر صورت این نشان‌دهنده یک تغییر عمده در میدان بازی است؛ از نظر این‌که چه کسی تمام قدرت اینترنت را در اختیار دارد. تغییری که به طور مطلق به ایجاد اختلال در تولیدکنندگان محتوا و مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند.

 

اشتراک گذاری محتوا با بلاکچین

یک بلاکچین می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن محتوا با یک کارمند یا شخصی که روی پروژه شما کار می‌کند، استفاده شود. مزیت استفاده از بلاکچین برای این نوع اطلاعات این است که رمزگذاری شده و در چندین مکان ذخیره می‌شود. این یعنی اگر مشکلی با یک کپی از داده‌ها وجود داشته باشد، موارد دیگری نیز وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که هیچ اطلاعات ارزشمندی را از دست نمی‌دهید. راه بعدی برای استفاده از بلاکچین این است که اطلاعات را مستقیما با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. این می‌تواند شامل هر چیزی از خبرنامه، به روز رسانی محصول، یا حتی اطلاعات فروش باشد.

یکی از مواردی که در مورد استفاده از بلاکچین برای ارتباط با مشتری وجود دارد، این است که دسترسی به آن‌ها آسان است. فقط با استفاده از یک برنامه در تلفن یا رایانه خود (یا هر دو)، مشتریان دقیقا می‌دانند که برای دریافت به روز رسانی از شرکت‌هایی که قبلا بسیار دوست دارند، باید چه کاری انجام دهند. در واقع ارتباط بین تولید کننده و مخاطب بسیار آسان خواهد بود.

کاربردبلاکچین در تولید محتوا

 

از بین رفتن واسطه در تولید محتوا

اگر یک بلاکچین برای به اشتراک‌گذاری محتوا ساخته شده باشد؛ یعنی هیچ واسطه‌ای وجود ندارد. دیگر هیچ کارمزد، محدودیت یا تاخیری وجود ندارد. این مهم است؛ چون به واسطه نقش خود به عنوان “دروازه‌بان” به طور سنتی کنترل بر توزیع محتوا اعطا می‌شود. به عبارت دیگر، آن‌ها کنترل می‌کنند که چه کسی به چه چیزی و چه زمانی دسترسی پیدا می‌کند. برای مثال: اگر می‌خواهید هر چیزی را در HBO یا Showtime تماشا کنید، به اشتراک کابلی نیاز دارید و این خدمات ارزان نیستند. شرکت‌های کابلی همچنین کانال‌ها را با هم ترکیب می‌کنند تا مشتریان چه آن‌ها را تماشا کنند یا نکنند، باید هزینه آن‌ها را بپردازند.

همین امر در مورد سرویس‌های پخش مثل Netflix و Hulu نیز صدق می‌کند. بسیاری از فیلم‌های این پلتفرم‌ها فقط برای تماشای آن‌ها، اگر قبلا مشترک آن‌ها نشده‌ باشید، به هزینه اضافی نیاز دارند.

مقاله شبکه‌ مجازی بلاکچین هایو را بخوانید.

 

توزیع آسان و مستقیم تولید محتوا

بلاکچین با حذف واسطه‌ها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی ایجاد می‌کند. در واقع شما مجبور نیستید به اشخاص ثالث مثل شبکه‌های تبلیغاتی، آژانس‌های بازاریابی، شرکت‌های روابط عمومی و وکلا هزینه بپردازید. حتی  امکان دارد، بتوانید با خدمات حسابداری هزینه‌ها را کاهش دهید. اگر شرکت شما به تعداد زیادی از مترجمان آزاد یا پیمانکاران متکی است؛ بلاکچین می‌تواند آن‌ها را آسان‌تر کند تا مستقیما برای شما فاکتور بگیرند و فاکتورهای خود را در یک دفترکل غیرقابل تغییر ذخیره کنند که می‌توانید آن را از طریق بلاکچین ردیابی کنید.

کاربردبلاکچین درتولید محتوا

 

ارتباط موثر با مخاطب

به عنوان یک تولید کننده محتوا، قصد ارتباط هرچه بهتر با مخاطبان خود را دارید؟ شما قصد دارید با هر آن‌چه که آن‌ها علاقه‌ دارند، آشنا شوید و همان محتوا را به اشتراک بگذارید. در دنیای دیجیتال امروزی، چندین راه برای انجام این کار وجود دارد:

  • دکمه‌های اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی را اضافه کنید تا خوانندگان بتوانند به راحتی محتوای شما را در پلتفرم‌هایی که بیشتر بازدید می‌کنند به اشتراک بگذارند.
  • از افرادی که در مورد پست‌ها یا صفحات نظر می‌دهند، دعوت کنید تا به لیست پستی بپیوندند تا به روز رسانی‌های بعدی شما را از دست ندهند.
  • یک فرم انتخاب در بالای سایت خود را در نظر بگیرید که از بازدیدکنندگان می‌پرسد: آیا مایلند هر از گاهی ایمیل دریافت کنند؟
  • با فناوری بلاکچین، گزینه دیگری وجود دارد: ایجاد انگیزه در تعامل با پاداش دادن به کاربران برای تعامل آن‌ها با محتوای شما.

کنترل بر دارایی های خود

  • می‌توانید از فناوری بلاکچین برای توزیع محتوای خود به گونه‌ای استفاده کنید که کنترل بیشتری بر توزیع آن به شما بدهد.
  • می‌توانید از این توزیع سود ببرید.
  • می‌توانید مالکیت آن را حفظ کنید.
  • می‌توانید آن را با هر کسی که می‌خواهید (یا حتی هیچکس) به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از بلاکچین برای توزیع محتوا و سود

نحوه استفاده از بلاکچین برای توزیع محتوای خود به این شکل است که این فناوری به شما این امکان را می‌دهد تا یک سیستم غیرمتمرکز ایجاد کنید که در آن می‌توانید کار خود را به اشتراک بگذارید و مستقیما توسط مخاطبان حقوق دریافت کنید. این به لطف قراردادهای هوشمند امکان پذیر است که توافق نامه‌های از پیش برنامه ریزی شده‌ای هستند که پس از برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار اجرا می‌شوند. شما این قراردادها را با استفاده از توکن اتر (ETH) تنظیم می‌کنید که به عنوان گس برای تراکنش‌های شبکه آن نیز استفاده می‌شود. یعنی سوخت مورد نیاز برای اجرای برنامه بلاکچین را فراهم می‌کند.

نحوه استفاده از بلاکچین برای سود بردن از توزیع محتوا به این شکل است که هر بار شخصی محتوای شما را از طریق مدل اشتراک یا تبلیغات مشاهده می‌کند یا با آن تعامل می‌کند، ETH را در یک قرارداد هوشمند پرداخت می‌کند. پرداخت را بین شما و سایر مشارکت کنندگانی که در ایجاد یا تبلیغ آن دخیل هستند توزیع می‌کند. این برنامه میزان بدهی را در هر زمان مشخص می‌کند؛ بنابراین هیچ سردرگمی در مورد میزان پرداختی که هر فرد از روز اول دریافت می‌کند، وجود ندارد.

علاوه بر این، اگر کسی چیزی بیش از حق مشاهده نمی‌خواهد؛ اما همچنان می‌خواهد دسترسی داشته باشد، می‌تواند ابتدا توکن‌هایی به نام «توکن‌های بیننده» را از یک صرافی بخرد که به او امکان دسترسی بدون داشتن هیچ‌گونه سهمی در تولید چیزی را می‌دهد؛ اما اگر کسی بخواهد کنترل بیشتری بر آن‌چه در این اکوسیستم اتفاق می‌افتد داشته باشد، می‌تواند به جای آن توکن دیگری به نام «توکن‌های مشارکت‌کننده» خریداری کند.

کاربردبلاکچین درتولیدمحتوا

 

مشکل برنامه های متمرکز تولید محتوا

روش‌های کسب درآمد از محتوا به‌عنوان راهی برای پاداش دادن به تلاشی که سازندگان در تعامل با کاربران و آوردن کاربران جدید به پلتفرم‌های مربوطه انجام می‌دهند، معرفی شدند؛ اما مسئولیت‌پذیری ناشی از یک ساختار متمرکز همیشه باعث از دست دادن اعتماد و خشم مردم می‌شود؛ چون ممکن است، آن‌ها احساس نکنند که ارزش واقعی خود را جبران می‌کنند.

با گذشت زمان، پلتفرم‌های درآمدزایی مستقیم مثل Patreon در صحنه دیجیتال ظاهر شدند، با استفاده از محتوا به عنوان یک روش تامین مالی جمعی، مستقیما به سازندگان انگیزه می‌دادند و دسترسی فوری به درآمدی را که برای پروژه نهایی درخواست می‌کردند، ارائه می‌دادند. اما اعتماد Patreon شروع به کاهش کرد؛ چون متهم به “سوگیری سیاسی” شد و چندین حساب متعلق به کاربران محافظه کار را ممنوع کرد، از جمله پادکست سام هریس.

از آن‌جایی که دنیای ما در حال بازتر شدن و آزادی‌طلب شدن است، تولیدکنندگان محتوا به دلیل دستور کار پنهانی که ممکن است شرکت‌های توزیع محتوا داشته باشند، به خوبی قوانین، سانسور و مقررات را تحمل نمی‌کنند.

مقاله کاربرد بلاکچین در موسیقی را بخوانید.

 

تمرکززدایی پلتفرم های محتوا با استفاده از فناوری بلاکچین

تولید محتوا توسط سانسورچی ها کنترل می‌شود و آزادی بیان آنلاین مانع بزرگی محسوب می‌شود. از آن‌جایی که این اتفاق می‌افتد، کسب درآمد همیشه یک واسطه خواهد داشت و سازندگان به جستجوی راه‌های جایگزین برای دریافت پاداش برای کار خود ادامه می‌دهند. تمرکززدایی می‌تواند انتخاب هوشمندانه آن‌ها باشد. به خصوص پلتفرم‌های بلاکچین که شبکه‌های همتا به همتا را تشویق می‌کنند.

پلتفرم‌های غیرمتمرکز اساسا سیستم‌های دیجیتالی هستند که بر مشارکت برابر هر یک از اعضا در ساختن ساختار متکی هستند. به دلیل اقتصاد توکن، فناوری بلاکچین را می‌توان برای ساخت برنامه‌های کاربردی تحویل محتوا استفاده کرد که در آن سازندگان و متصدیان آن‌ها (مخاطبان) می‌توانند از طریق مکانیزم پاداش که به هر دو صورت کار می‌کند، به یکدیگر کمک کنند.

این به طرفداران سهمی در رشد سازنده محتوای مورد علاقه‌شان می‌دهد و مشوق بهبود خود محتوا است. این جوایز را می‌توان برای مصرف محتوا ارائه کرد و در عین حال موفقیت سازنده را در شبکه افزایش داد. اساسا، سیستم به ایجاد و مصرف محتوا پاداش می‌دهد، حمایت جامعه مثل یک مکانیسم پاداش عمل می‌کند و به سازندگان کمک می‌کند تا با تولید محتوای بیشتر رشد کنند.

کاربردبلاکچین‌درتولیدمحتوا

 

کسب درآمد محتوا از طریق شبکه های همتا به همتا در بلاکچین

کسب درآمد از محتوا به شدت با فناوری موجود مرتبط است که به سازندگان اجازه می‌دهد مهارت‌ها و استعدادهای خود را در عمل به کار گیرند. هرچه بیشتر بسازند، بیشتر به یک سیستم قابل اعتماد نیاز خواهند داشت تا نیازهای درآمدزایی، رشد مخاطبان و نیاز به احساس آزادی در انجام کار خود را برآورده کند. از آن‌جایی که تعداد سازندگان هر روز افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود که از فناوری جدید متناسب با نیازهای درآمدزایی آن‌ها استفاده کنیم.

سازندگان می‌توانند محتوا را با ابرداده‌های خاص برچسب‌گذاری کنند؛ تا علاوه بر این‌که به عنوان اطلاعات حق نسخه‌برداری اضافی عمل می‌کند؛ می‌تواند قابلیت کشف و اشتراک‌گذاری آن قطعه از محتوا را بهبود بخشد و دری را برای سایر سازندگان بگشاید. آن کار برای موسیقی، یک سازنده می‌تواند آهنگی را با انواع فراداده‌هایی که معمولا در پایگاه‌های داده دیگر یافت نمی‌شوند، برچسب‌گذاری کند.

مثل ابزارهای مورد استفاده برای آهنگ، سبک یا فرهنگی خاصی که آهنگ تحت تاثیر آن قرار گرفته است، اطلاعاتی در مورد همکاران، مهندسان صدا، و ترانه‌سرا و… امکانات بی‌پایان است. سپس سایر شرکت کنندگان در بلاکچین می‌توانند آهنگ‌ها را بر اساس این ابرداده جستجو کنند. این سطح دقیق از قابلیت کشف محتوا می‌تواند هنرمندان و ژانرهای هنری مختلف را وسوسه تولید محتوا کند.

مقاله کاربرد بلاکچین در رسانه را بخوانید.

 

جهانی با توزیع غیرمتمرکز

در حال حاضر، بیشتر تولیدکنندگان محتوا برای خدمات خود پول کافی دریافت نمی‌کنند. برای استفاده از یک مثال واقعی، یوتیوبر محبوب Pewdiepie در سال منتهی به اول ژوئن ۲۰۱۹، ۱۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد. قطعا این مبلغ قابل توجهی است؛ اما با توجه به این‌که او بیش از ۱۰۳ میلیون مشترک در کانال خود دارد، کم است. این تقریبا یک سوم کل جمعیت ایالات متحده است. اگر هرکدام مایل بودند فقط یک دلار در سال بپردازند تا هر اندازه که دوست دارند از بازی‌های احمقانه معروف Pewdiepie دیدن کنند، میزان دریافت سالانه او تقریبا ده برابر می‌شود.

متاسفانه، این استاندارد برای بسیاری از صنایع است. در هالیوود و صحنه موسیقی، بازیگران و نوازندگان برای استعدادهای خود دستمزد هنگفتی می‌گیرند؛ اما این توزیع کنندگان هستند که بیشترین سود را می‌برند. اجرای زیبای یک بازیگر محبوب، امکان دارد به یک دستمزد میلیون دلاری منجر شود؛ اما صدها میلیون از فروش بلیط در سراسر جهان برای استودیو به ارمغان خواهد آورد. با فراگیرتر شدن فناوری بلاکچین، کسانی که زمانی از مدیریت هاب‌های محتوای متمرکز سود می‌بردند، دیگر نمی‌توانند همان میزان کنترل را بر سیستم اعمال کنند.

کاربرد بلاکچین‌درتولیدمحتوا

 

کلام آخر کاربرد بلاکچین در تولید محتوا

در آینده نزدیک، بینندگان از پرداخت اشتراک پلتفرم‌ها صرف نظر می‌کنند و در عوض مستقیما به ارائه‌دهندگان محتوای مورد علاقه خود هزینه پرداخت می‌کنند. بنابراین سازندگان سهم بیشتری از سود را دریافت خواهند کرد. با اجازه دادن به بلاکچین برای استفاده از رایانه خود برای پشتیبانی از شبکه، هزینه‌هایی که یوتیوب از میزبانی میلیاردها ویدیو و مخاطبان جهانی متحمل می‌شود به طور مساوی توزیع می‌شود و همه از پرداخت هزینه آن خوشحال خواهند شد.

با اتخاذ این نوع سیستم، مزایای حذف واسطه‌ها آشکارتر می‌شود. تهیه‌کننده‌ای که زمانی مردد بود که خود را به عنوان یک “ستاره یوتیوب” معرفی کند، می‌تواند به تنهایی مشهور شود. مصرف‌کنندگان نیز به نوبه خود می‌توانند هزینه کمتری برای آن‌چه می‌خواهند تماشا کنند و حتی یک سنت برای محتوای نامربوط پرداخت نکنند. این فرآیند ممکن است یک شبه اتفاق نیفتد؛ اما کسانی که از نزدیک تماشا می‌کنند، در حال حاضر شاهد یک انقلاب در حال شکل‌گیری هستند.

به هرحال کاربرد بلاکچین در تولید محتوا برای کسی که به دنبال فناوری است، اجتناب ناپذیر خواهد بود و باقی کسانی که به بلاکچین ایمان ندارند، نیز به مرور زمان و با کشف کاربرد بلاکچین در تولید محتوا می‌توانند خود را در این جریان قرار دهند. به زودی در دنیای دیجیتال هر محتوایی در بلاکچین با توزیع عادلانه درآمد مواجه خواهد شد و دنیا شاهد تغییرات شگرفی در زمینه کاربرد بلاکچین در تولید محتوا خواهد بود.

 

سوالات متداول کاربرد بلاکچین در تولید محتوا

به عنوان یک تولید کننده محتوا از کجا باید شروع کنم؟

مخاطبان خود را شناسایی کنید – یک پلتفرم را انتخاب کنید – طرح محتوا را طراحی کنید – صدای کسب و کار/برند را ایجاد کنید – روی ابزارهای شخص ثالث سرمایه‌گذاری کنید – یک نمونه کار بسازید – افزایش فالوور در شبکه‌های اجتماعی.

آیا تقاضا برای تولید محتوا وجود دارد؟

تولیدکنندگان محتوا، چه آزاد و چه داخلی، تقاضای زیادی دارند و هیچ نشانه‌ای از کاهش آن تقاضا وجود ندارد.

چگونه تولیدکنندگان محتوا این‌قدر ثروتمند هستند؟

سازندگان محتوا می‌توانند پس از جمع آوری ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت زمان تماشا به برنامه شریک YouTube بپیوندند. این به سازندگان امکان دسترسی به ویژگی‌های درآمدزایی مثل تبلیغات، تامین مالی طرفداران و فروش کالا را می‌دهد. ستارگان برتر یوتیوب سالانه نزدیک به ۲۰ میلیون دلار درآمد دارند.

یک تولید کننده محتوا چه کاری را نباید انجام دهد؟

درک نکردن مخاطبان – نداشتن صفحه درباره – عدم تبلیغ محتوای خود در شبکه‌های اجتماعی – به اشتراک گذاشتن داستان‌های شخصی یا ارجاع به خود – داشتن غلط املایی زیاد – سبک یا صدای خود را توسعه نمی‌دهید – شامل عکس‌های کافی نیست – به ترافیک و تجزیه و تحلیل شما نگاه نمی‌کنید.

آیا می‌توانم یک تولید کننده محتوا بدون تجربه باشم؟

برای تبدیل شدن به یک سازنده محتوا نیز نیازی به داشتن هیچ نوع تجربه‌ای ندارید؛ اما پس از مدتی، در مواردی مثل ویرایش عکس یا ویدیو بهتر خواهید شد. سپس تجربه شما به شما کمک می‌کند کارآمدتر شوید و محتوای بهتری ایجاد کنید تا برای مخاطبان شما سرگرم کننده‌تر یا مفیدتر باشد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا