متوسط

کاربرد بلاکچین در خودرو

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

کاربرد بلاکچین در خودرو امکانی را فراهم می‌کند که خودروها بتوانند اطلاعات مربوط به فعالیت‌های روزانه خود مثل استفاده روزانه، مسیرهای تکمیل شده، نقص فنی و سایر مشکلات را ثبت کنند و با بلاکچین، چنین پلتفرم‌هایی را می‌توان متناسب با نیازهای ناوگان تجاری و خصوصی ساخت. با قراردادهای هوشمند بلاکچین و سیستم‌های خبره توسعه‌یافته برای فروش خودرو، صنعت خودرو به امنیت بی‌رقیب، امنیت تراکنش، کاهش هزینه از طریق حذف واسطه‌های انسانی و دسترسی بی‌درنگ به سوابق تراکنش دست می‌یابد.

مقاله کاربرد بلاکچین چیست؟ را بخوانید.

 

کاربرد بلاکچین در خودرو

فناوری بلاکچین از زمانی که حدود ۱۰ سال پیش در جهان معرفی شد، مسیر طولانی را طی کرده است. بلاکچین که در ابتدا به عنوان ستون فقرات نوع جدیدی از سیستم نقدی الکترونیکی معرفی شد؛ به چیزی بیشتر از آن‌چه فکرش را می‌کردیم، تبدیل شده است. امروزه، این فناوری به عنوان یکی از سنگ بنای اقتصاد دیجیتالی آینده در نظر گرفته می‌شود که پتانسیل ایجاد اختلال در بسیاری از صنایع را دارد. صنعت خودرو یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند بیشترین سود را از انقلاب بلاکچین ببرد.

اتومبیل‌های آینده مدت‌هاست که از تصورات ما به دنیای واقعی نقل مکان کرده‌اند. موفقیت‌ها و شکست‌های مطرح بحثی دو قطبی در مورد چشم‌انداز این صنعت ایجاد کرده است؛ اما هیچ نتیجه‌ای به دست نیامده است. همان‌طور که بیشتر خودروسازان به سمت و سوی صنعت فکر می‌کنند، هنوز سوالات بی‌پاسخ زیادی وجود دارد. برای مثال، شرکت‌ها همچنان به طور انحصاری بر روی خودروهای خود تمرکز می‌کنند و نه بر روی اکوسیستمی که در آن رانندگی می‌کنند.

عنصر کلیدی در استقرار موفقیت‌آمیز وسیله نقلیه، ایجاد محیط‌هایی است که ارتباط دو طرفه بین خودروها و زیرساخت‌های پشتیبانی کننده آن‌ها را تقویت می‌کند. در حالی که اینترنت اشیا (IoT) و شهرهای هوشمند این امر را در جهت مثبتی پیش گرفته‌اند، کاربرد بلاکچین در خودرو می‌تواند آینده رانندگی را متحول کند.

کاربرد بلاکچین در خودرو

 

بلاکچین چیست؟

صفحه‌گسترده‌ای را تصویر کنید که هزاران بار در شبکه‌ای از رایانه‌ها کپی شده است. سپس تصور کنید که این شبکه برای به روز رسانی منظم این صفحه گسترده طراحی شده است و شما درک اولیه‌ای از بلاکچین دارید. زنجیره بلوکی اساسا سیستمی است که بر اساس این ایده ساخته شده است که همه شرکت‌کنندگان توافق می‌کنند، در تبادل مساوی اطلاعات خاص با یکدیگر همکاری کنند.

به هر بلوک از اطلاعات یک اثر انگشت دیجیتال منحصر به فرد به نام هش داده می‌شود و هر بلوک حاوی هش بلوک قبلی در زنجیره است. سیستم غیرمتمرکز است؛ بنابراین هیچ سرور مرکزی برای هک وجود ندارد و زنجیره به این معنی است که اگر کسی بخواهد اطلاعات یک بلوک قدیمی‌تر از داده را تغییر دهد، باعث هشدار می‌شود؛ چون محتوای یک بلوک و هش آن دیگر مطابقت ندارند. بنابراین، بلاکچین‌ها به طور ذاتی با طراحی ایمن هستند.

کاربرد بلاکچین درخودرو

 

بلاکچین چگونه کار می کند؟

بلاکچین یک پایگاه داده توزیع شده است، به این معنی که دستگاه‌های ذخیره‌سازی پایگاه داده به یک پردازنده مشترک متصل نیستند. در عوض، فهرست رو به رشدی از رکوردهای مرتب شده به نام بلوک را حفظ می‌کند. هر بلوک دارای یک مهر زمانی و یک پیوند به بلوک قبلی است که امکان تغییر یک بلوک را بدون تغییر بقیه بلوک‌های پشت آن غیرممکن می‌کند. کاربران می‌توانند با در اختیار داشتن کلیدهای خصوصی لازم برای نوشتن در فایل، بخش‌هایی از بلاکچین را که «مالک» آن هستند، ویرایش کنند.

بلاکچین‌ها از نظر طراحی پایگاه‌های داده ایمن هستند و آن‌ها را به چشم‌اندازهای عالی برای ثبت مواردی مثل سوابق پزشکی، تراکنش‌های مالی، مدیریت هویت و اثبات منشا تبدیل می‌کند. بلاکچین پتانسیل حذف واسطه در تجارت و پردازش معاملات را ارائه می‌دهد.

 

مشکلات امروز صنعت خودرو

با توجه به مقیاس و پیچیدگی صنعت خودروسازی مدرن، جای تعجب نیست که این بخش با طیف وسیعی از چالش‌ها مواجه است. زنجیره‌های تامین پیچیده، فرآیند تولید چند مرحله‌ای، انطباق با مقررات، شبکه‌های نمایندگی خودرو، خدمات پس از فروش؛ این‌ها برخی از جنبه‌هایی هستند که برای جلوگیری از خرابی‌های احتمالی نیازمند اقدامات و راه‌حل‌های قوی هستند.

پیچیدگی این بخش با روندهای نوظهور مثل خودروهای الکتریکی و خودران که شروع به تغییر شکل چشم‌انداز خودرو کرده‌اند، تشدید می‌شود. در بلاکچین، خودروسازان ابزار جدید قدرتمندی دارند که می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، بهینه‌سازی فرآیندها، بهبود مدیریت زنجیره تامین و مسئولیت‌پذیری کمک کند.

کاربرد بلاکچین‌درخودرو

 

چگونه بلاکچین می تواند به صنعت خودرو کمک کند؟

ویژگی‌های اصلی بلاکچین‌ها، مثل ماهیت غیرمتمرکز، شفافیت و تغییرناپذیری آن‌ها، آن‌ها را برای رسیدگی به مسائل پیچیده‌ای که خودروسازان روزانه با آن مواجه هستند، مناسب می‌کند. با این حال، راه‌حل‌های مبتنی بر بلاکچین می‌توانند، مزایای ملموسی را برای کاربر نهایی ایجاد کنند؛ چون آن‌ها را قادر می‌سازد تا تاریخچه کامل یک وسیله نقلیه را ردیابی کنند و راه‌های مناسب برای برقراری ارتباط با ارائه‌دهندگان خدمات پس از فروش را معرفی کنند. کاربردهای بالقوه بلاکچین در خودرو بسیار زیاد است.

 

تقویت مدیریت زنجیره تامین

زنجیره‌های تامین خودرو بسیار پیچیده هستند و شامل چندین لایه از تامین‌کنندگان مثل مواد خام، قطعات، اجزا و سیستم‌ها می‌شود. وجود تعداد زیادی “قطعات متحرک” به ناچار منجر به ناکارآمدی می‌شود و آسیب پذیری‌هایی را ایجاد می‌کند که در آن قطعات تقلبی می‌توانند به زنجیره وارد شوند.

در این‌جا شفافیت و تغییرناپذیری سوابق ارائه شده توسط فناوری بلاکچین می‌تواند کمک کند. راه‌حل‌های مبتنی بر بلاکچین می‌توانند، تضمین کنند که زنجیره تامین یکسان بین همه شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته می‌شود و خطر درج قطعات تقلبی را به حداقل می‌رساند. این فناوری همچنین می‌تواند برای توسعه روش‌های کارآمد برای جمع آوری، ثبت و به اشتراک‌گذاری داده‌ها در طول مراحل مختلف مدیریت زنجیره تامین (SCM) مورد استفاده قرار گیرد.

تحویل و پرداخت‌ها را می‌توان از طریق قراردادهای هوشمند انجام داد و به طور موثر احتمال شکست ناشی از خطای انسانی یا نیت مخرب را از بین می‌برد. اسناد مربوط به فرآیندهای مختلف درگیر در عملیات زنجیره تامین خودرو را می‌توان به راحتی در یک بلاکچین تولید و ذخیره کرد. به‌علاوه، این فناوری می‌تواند به ردیابی منشا مواد خام مختلف مورد استفاده برای ساخت قطعات و سایر اجزا کمک کند، بنابراین از منابع اخلاقی و مطابقت با مقررات مربوطه اطمینان حاصل می‌کند.

کاربرد بلاکچین‌ در خودروسازی

 

کاهش هزینه های خودروساز

ساده‌سازی زنجیره تامین و تقویت مسئولیت‌پذیری در سراسر شبکه تامین‌کنندگان، تاثیر مثبتی بر سایر جنبه‌های عملیات خودروساز خواهد داشت و فرصت‌های کاهش هزینه را در کل کسب‌وکار آن ایجاد می‌کند. یک زنجیره تامین کارآمدتر همچنین فرآیند تولید و ظرفیت تولید را با امکان استفاده کارآمدتر از منابع افزایش می‌دهد. بهبود فرآیندهای راستی‌آزمایی و قابلیت ردیابی، انطباق با مقررات را افزایش می‌دهد، در حالی که نیاز به مداخله و کنترل انسانی را کاهش می‌دهد. انطباق بهتر به نوبه خود منجر به حداقل رساندن خطر جریمه‌ها و سایر مجازات‌های اعمال شده توسط تنظیم کننده خواهد شد.

 

بهبود تجربه مصرف کننده

در حالی که فناوری بلاکچین این پتانسیل را دارد که تاثیری دگرگون کننده بر جنبه تجاری صنعت داشته باشد، به طور بالقوه می‌تواند به مزایای مهم‌تری برای مصرف کنندگان منجر شود. به طور غیرمستقیم، فرآیند تولید کارآمدتر و شفاف‌تر، منجر به تولید محصولات بهتر با هزینه کمتر برای مصرف کننده می‌شود. از سوی دیگر، برنامه‌های بلاکچین مستقیم می‌توانند راه‌های جدیدی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد کنند تا تاریخچه خودرو، انتقال یا مالکیت را به اشتراک بگذارند، سواری‌ها را به اشتراک بگذارند، ادعاهای بیمه را ارسال کنند و هزینه خدمات را در حال حرکت پرداخت کنند.

کاربردبلاکچین‌در خودرو

 

اکوسیستمی از خودروهای الکتریکی و خودران

خودروهای الکتریکی و خودران دو روند نوظهور هستند که نویدبخش تحول صنعت خودرو و حمل و نقل هستند. اگرچه این روندها بدون مخالف نیستند؛ اما شاهد توجه روزافزون خودروسازان بزرگ هستند. با این حال، چنین تغییر پارادایم چالش‌های خود را معرفی می‌کند که مهمترین آن‌ها نیاز به ایجاد زیرساخت‌های جدید است.

راه‌حل‌های فناوری بلاکچین می‌توانند به دستیابی به آن کمک کنند، به خصوص اگر در ترکیب با سایر فناوری‌های نوظهور مثل اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی و داده‌های بزرگ استفاده شوند. بلاکچین در خودرو می‌تواند توسعه موارد زیر را امکان‌پذیر کند: راه حل‌هایی که به صاحبان خودروهای الکتریکی کمک می‌کند تا راحت‌تر وسایل نقلیه خود را شارژ کنند.

روش‌های کارآمد برای وسایل نقلیه خودران برای جمع‌آوری، ذخیره، سازمان‌دهی و اشتراک‌گذاری داده‌ها که به نوبه خود به آن‌ها کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه بهتر در هر محیطی حرکت کنند. پلتفرم‌هایی برای ردیابی و مدیریت ناوگان جهانی یا محلی وسایل نقلیه خودران و…

مقاله کاربرد بلاکچین در تبلیغات را بخوانید.

 

مزایای کاربرد بلاکچین در خودرو

در ادامه مقاله مزایای کاربرد بلاکچین در خودرو را بررسی می‌کنیم. تا متوجه شویم، چگونه فناوری بلاکچین می‌تواند برای خودرو سودمند باشد:

کاربردبلاکچین‌ در خودرو

 

تضمین منابع مواد خام

بهبود سیستم‌ها و کنترل‌های SCM می‌تواند یکی از برنامه‌های اصلی بلاکچین در صنعت خودرو باشد. یکی از جنبه‌های مهم این امر اطمینان از این است که مواد خام مورد استفاده در فرآیند تولید از نظر اخلاقی تولید شده و از منابع ایمن و قابل اعتماد تهیه می‌شوند. ایجاد راه‌حل‌های قوی برای تامین‌کننده‌های شما برای این ردیف از زنجیره تامین اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چون نظارت بر تامین‌کنندگان مواد خام اغلب دشوار است. مهر و موم کردن محموله‌ها با بارکد و مهر و موم برخی از روش‌های سنتی است که برای شناسایی این‌که یک ماده خاص از یک منبع قابل اعتماد تهیه شده است، استفاده می‌شود.

تکنیک دیگری که به سرعت در سراسر صنعت مورد توجه قرار می‌گیرد، افزودن ردیاب‌های شیمیایی به دسته‌ای از مواد است. کاربرد بلاکچین در خودرو می‌تواند برای اطمینان از این‌که هر مرحله از زنجیره تامین مستند است و اسناد حاصل به‌طور ایمن ذخیره می‌شوند، ضد جعل و به راحتی برای بازرسی در دسترس هستند، استفاده شود. خودروساز آلمانی bmw.com چنین پروژه‌های آزمایشی مبتنی بر بلاکچین را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای ردیابی آسان مسیر مواد اولیه دنبال می‌کند.

مقاله کاربرد بلاکچین در موسیقی را بخوانید.

 

گذرنامه دیجیتال برای وسایل نقلیه

وقتی صحبت از فروش مجدد یک وسیله نقلیه به میان می‌آید؛ خریدار هرگز نمی‌تواند مطمئن باشد که سوابق خودروی مورد نظر او جعل نشده باشد. با این وجود، با ذخیره تاریخچه کامل یک وسیله نقلیه در یک بلاکچین، این مشکل به راحتی قابل حل است. این به کاربر یک روش قابل اعتماد برای تایید تاریخچه یک وسیله نقلیه خاص و همچنین به اشتراک‌گذاری اطلاعات مرتبط در مورد یک وسیله نقلیه با اشخاص ثالث، برای مثال شرکت‌های بیمه می‌دهد.

کاربردبلاکچین‌ درخودرو

 

برنامه‌های اشتراک گذاری سواری و ماشین

یکی از ویژگی‌های قابل توجه بلاکچین در خودرو که از ماهیت توزیع‌شده و غیرمتمرکز آن ناشی می‌شود؛ این است که به‌ویژه برای حمایت از اکوسیستم‌های خودگردان با دامنه و مقیاس وسیع مناسب است. فناوری بلاکچین می‌تواند نوع جدیدی از خدمات اشتراک‌گذاری سواری را فعال کند که در شبکه‌های همتا به همتا بدون نیاز به یک مرجع مرکزی، برای مثال اوبر، به عنوان یک واسطه اجرا شوند. با تراکنش‌های بین شرکت‌کنندگان در شبکه که توسط قراردادهای هوشمند کنترل می‌شود، زمانی که مسافران به مقصدشان تحویل داده شدند، به رانندگان پول پرداخت می‌شود.

از این فناوری می‌توان برای مدیریت اشتراک‌گذاری خودرو در میان اعضای یک سازمان یا یک جامعه استفاده کرد. در آینده، این می‌تواند منجر به طرح‌های مالکیت مشترک شود که در آن اعضای جامعه بر اساس استفاده روزانه/هفتگی/ماهانه خود از وسایل نقلیه در اجاره ناوگان مشترک مشارکت می‌کنند.

مقاله کاربرد بلاکچین در رسانه را بخوانید.

 

کلام آخر کاربرد بلاکچین در خودرو

صنعت خودرو همیشه در خط مقدم نوآوری‌های فنی بوده است و خودروسازان دائما به دنبال راه‌های جدیدی برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته به نفع خود هستند. با بررسی تعدادی از موارد استفاده بالقوه برای این فناوری، واضح است که کاربرد بلاکچین در خودرو با بهبود فرآیندهای زنجیره تامین، معرفی ثبت سوابق ضد دستکاری، ساده‌سازی تولید و حمایت از سایر فناوری‌های نوآورانه، می‌تواند مزایای قابل توجهی را برای صنعت به ارمغان آورد.

این ویژگی مشترک همه فناوری‌های تحول‌آفرین است. ظهور و بلوغ بعدی اینترنت تاثیر عمیقی بر صنعت خودرو داشت و امکان توسعه انواع خدمات جدیدی مثل برنامه‌های سواری مثل Uber و Lyft را فراهم کرد. فناوری بلاکچین می‌تواند تکامل صنعت خودرو را حتی بیشتر از این پیش ببرد. کاربرد بلاکچین در خودرو پتانسیل بسیار زیادی را ارائه می‌کند. این فناوری می‌تواند یک کاتالیزور انقلابی برای یک تجربه مستقل‌تر باشد. با کشف بیشتر خودروسازان و کسب‌وکارهای زیرساختی راه‌های جدیدی برای ادغام بلاکچین، مصرف‌کنندگان به زودی شاهد تحولات حمل‌ونقل ناشی از فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) خواهند بود.

کاربردبلاکچین‌درخودرو

 

سوالات متداول کاربرد بلاکچین در خودرو

چگونه می‌توان از بلاکچین در خودروها استفاده کرد؟

همانطور که یک خودروی خودران در سراسر جهان سفر می‌کند، از فناوری بلاکچین می‌توان برای پیگیری جزئیات سفر استفاده کرد. این داده‌های محلی‌سازی ممکن است شامل هر چیزی از جزئیات جاده و تأسیسات گرفته تا شرایط آب و هوایی و ترافیک باشد.

چگونه از اینترنت اشیا در خودروها استفاده می‌شود؟

راه حل‌های اینترنت اشیا به طور مداوم وضعیت خودرو را برای پیش بینی مشکلات احتمالی نظارت می‌کنند. سنسورهای اینترنت اشیا داده‌های بلادرنگ مصرف سوخت، دمای موتور، سطح مایعات، زمان اجرا و غیره را جمع‌آوری می‌کنند. سپس این داده‌ها برای شناسایی شرایط پیش از خرابی و هشدار دادن به راننده از قبل تجزیه و تحلیل می‌شوند.

آیا BMW از بلاکچین استفاده می‌کند؟

پس از نمایش نمونه اولیه خود برای رهبری و شرکای تامین‌کننده‌مان، گروه BMW این فرصت تجاری واضح را دید و در گسترش کار بلاکچین به تامین‌کنندگان بیشتر سرمایه‌گذاری کرد.

آیا تویوتا از بلاکچین استفاده می کند؟

در آینده، آزمایشگاه بلاکچین تویوتا همکاری‌های خود را با شرکت‌های شریک مختلف گسترش می‌دهد، امکانات فناوری بلاکچین را بیشتر دنبال می‌کند و ابتکارات برای پیاده‌سازی تجاری را تسریع می‌بخشد.

تسلا چگونه از بلاکچین استفاده می‌کند؟

تسلا از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که مواد خام برای تولید باتری از منابع پایدار به دست می‌آید. راه حل‌های بلاکچین کبالت را از جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و نیکل را از BHP در استرالیا ردیابی می‌کنند.

آیا اوبر از بلاکچین استفاده می‌کند؟

اوبر بلاکچین می‌تواند رانندگان را مستقیماً از طریق پروتکل P2P فوری به سواران متصل کند.

آیا بلاکچین می‌تواند جایگزین اوبر شود؟

امنیت داده‌های شبکه پیشرفته بلاکچین می‌تواند امنیت داده‌های اشتراک گذاری و حریم خصوصی را از هکرهای داده تضمین کند. شبکه حاصل می‌تواند به عنوان جایگزین‌های Uber یا Lyft که داده‌ها را روی یک پایگاه داده غیرمتمرکز نگهداری می‌کند، کار کند.

آلفارومئو از چه بلاکچینی استفاده می‌کند؟

آلفارومئو از SUV هیبریدی الکتریکی جدید با فناوری NFT و بلاکچین رونمایی کرد. این شرکت روز سه‌شنبه اعلام کرد که شاسی‌بلند جدید Tonale زیر کامپکت آلفارومئو دارای فناوری NFT و بلاکچین خواهد بود.

آیا شرکت‌های خودروسازی ارز دیجیتال را قبول می‌کنند؟

برخی از نمایندگی‌های خودرو در سراسر کشور ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می‌پذیرند؛ اما هیچ تولیدکننده‌ای وجود ندارد که رمزارز را در کل شبکه فروش خود بپذیرد.

آیا ماشین‌ها می‌توانند بیت کوین استخراج کنند؟

یکی از مالکان مبتکر تسلا راه منحصر به فردی برای استفاده از خودروی الکتریکی خود فراتر از اهداف رانندگی، با استفاده از باتری داخلی خودرو برای استخراج بیت کوین پیدا کرده است. سراج راوال به CNBC گفت که او نرم افزار رایگان بیت کوین را بر روی رایانه اپل خود اجرا می‌کند که سپس از طریق وصل کردن به تسلا مدل ۳ ۲۰۱۸ خود، آن را تامین می‌کند.

تسلا به جای بیت کوین چه چیزی را می‌پذیرد؟

اما شرکت بعدا این ایده را کنار گذاشت. آقای ماسک، که بیت کوین را نیز جزو سرمایه‌گذاری‌های خود در حوزه رمزنگاری به حساب می‌آورد، به نگرانی‌هایی درباره میزان انرژی لازم برای تولید این ارز اشاره کرد. دوج کوین در حال حاضر تنها ارز دیجیتالی است که تسلا می‌پذیرد.

آیا بوگاتی کریپتو را می‌پذیرد؟

Post Oak Motors – اولین نمایندگی رولزرویس، بنتلی و بوگاتی در کشور که پرداخت بیت کوین را می‌پذیرد.

تسلا چه ارز دیجیتالی را می‌پذیرد؟

تسلا فقط Dogecoin را می‌پذیرد. تسلا نمی‌تواند دارایی دیجیتال دیگری را دریافت یا شناسایی کند.

چرا تسلا ۷۵ درصد از سهام بیت کوین خود را فروخت؟

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در یک تماس درآمد توضیح داد که این شرکت به دلیل نگرانی‌های نقدینگی ناشی از قرنطینه‌های ناشی از کووید در چین، «تعدادی» از بیت‌کوین خود را فروخته است.

آیا می‌توانید با بیت کوین یک لامبورگینی بخرید؟

به لطف بازار آنلاین خودروی آنلاین ما، اکنون می‌توانید یک لامبورگینی با بیت کوین یا ارز دیجیتال خریداری کنید! خدمات سریع و ایمن ما راهی جدید برای خرج کردن دارایی‌های دیجیتال خود با خرید دارایی فیزیکی به شما می‌دهد. نگاهی به موجودی ما در مورد استفاده شده تایید شده بیندازید

آیا رولز رویس ارز دیجیتال را می‌پذیرد؟

سرویس پرداخت جدید و بهبودیافته ما به این معنی است که می‌توانید یک ماشین با ارز دیجیتال بخرید و در همان روز با آن بروید! بازار ما شماره یک خدمات رمزنگاری خودرو در سراسر جهان است، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که خودروهای رولز رویس با کیفیت بالا را با رمزنگاری خود خریداری خواهید کرد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا