استفاده از یوان دیجیتال در گوانشی

منطقه خودمختار چینی گوانشی، واقع در جنوب چین، یک طرح پذیرش گسترده برای یوان دیجیتال را اجرا خواهد کرد که شامل فشار برای استفاده از آن به عنوان ارز تجاری با کشورهای عضو بلوک ASEAN است. به نظر می‌رسد این طرح آزمایشی بخشی از آزمایش برای افزایش استفاده از ارز در سطح بین‌المللی باشد.

 

منطقه چینی گوانشی استفاده از یوان دیجیتال را برای تجارت با کشورهای ASEAN تحت فشار قرار می‌دهد

دولت چین برنامه آزمایشی یوان دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را در تلاش برای ادغام آن در تسویه‌حساب‌های تجاری با کشورهای عضو بلوک اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (ASEAN) افزایش می‌دهد. طبق گزارش‌های شعبه محلی بانک خلق چین (PBOC)، منطقه خودمختار چینی گوانشی، عملکردهای مختلف یوان دیجیتال را در سطح کشور اجرا خواهد کرد و همچنین پیشگام برخی از عملکردهای محلی منحصر به فرد خواهد بود.

 

این عملکردهای محلی شامل استفاده از ارز دیجیتال در رویداد آتی نمایشگاه چین-ASEAN است که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و همچنین در معاملات تجاری فرامرزی با سایر کشورهای آسیایی. در حالی که یوان دیجیتال قبلاً در چندین شهر آزمایش شده و حتی قبلاً برای پرداخت دستمزد استفاده شده است، به نظر می‌رسد این مرحله یکی از اولین اقداماتی باشد که چین برای بین‌المللی کردن ارز دیجیتال خود به عنوان ابزار تسویه تجاری انجام می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا