استفاده از کریپتو در تجارت خارجی روسیه

به گفته یکی از مقامات ارشد دولتی در مسکو، ارزهای دیجیتال ممکن است برای سرمایه‌گذاران بد باشد، اما می‌تواند در تسویه‌حساب‌های بین‌المللی مفید باشد. وی خاطرنشان کرد که مقامات روسیه قصد دارند کمیته ویژه‌ای را تشکیل دهند که مجوزهایی را برای اپراتورهایی که از رمزارز در معاملات تجارت خارجی استفاده می‌کنند صادر می‌کند.

 

روسیه قصد دارد در میان تحریم‌ها، پرداخت‌های کریپتویی فرامرزی را آزمایش کند

الکسی مویزف، معاون وزیر دارایی روسیه در یک مجمع اقتصادی سخنرانی درباره بانکداری و دگرگونی اقتصاد در مسکو اظهار داشت دارایی‌های کریپتویی می‌توانند در سناریوهای خاصی مورد استفاده قرار گیرند.

 

وی در کنفرانس به نقل از خبرگزاری ریانووستی گفت:

البته کریپتو به طور کلی شیطانی است. من معتقدم افرادی که پس‌انداز خود را در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند، ریسک بسیار بزرگی را متحمل می‌شوند، اما ممکن است موقعیت‌های فردی وجود داشته باشد که بتوان در آن از کریپتو استفاده کرد.

 

موسیف تصریح کرد که منظور او فعالیت‌های تجارت خارجی روسیه است که در حال حاضر توسط تحریم‌های غرب محدود شده است. وی همچنین یادآور شد که پیش‌نویس قانونی طراحی شده برای تنظیم این موضوع همچنان در دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه در دست بررسی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا