دفاع وزیر خزانه‌داری آمریکا از سلطه دلار

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا از سلطه دلار آمریکا در بحبوحه تلاش‌‎های رو به رشد کشورهای نوظهور برای دلارزدایی دفاع کرده است. به ویژه، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، قرار است موضوع دلارزدایی را در نشست بعدی بریکس مطرح کند. یلن گفت دلیل بسیار خوبی برای استفاده گسترده از دلار در تجارت وجود دارد.

 

یلن از هژمونی دلار آمریکا دفاع می‌کند

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، جایی که در نشستی درباره امور مالی جهانی به میزبانی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه شرکت کرد، از سلطه جهانی دلار آمریکا دفاع کرد.

 

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل که در این اجلاس نیز حضور داشت، در یک پنل با رئیس جمهور آفریقای جنوبی سیریل رامافوسا حاضر شد. رهبر برزیل با تکرار درخواست خود از کشورها برای کنار گذاشتن دلار آمریکا و تجارت با ارزهای ملی خود یا سایر جایگزین‌ها، تاکید کرد که استفاده از دلار آمریکا در تجارت بین‌المللی، کشورهایی مانند برزیل را در وضعیت نامساعدی قرار می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا