اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

توقیف بیش از ۱۰۲ میلیون دلار توسط ایالات متحده

سرویس مخفی ایالات متحده در ۲۵۴ تحقیق مرتبط با کلاهبرداری  ارزهای دیجیتال به ارزش بیش از ۱۰۲ میلیون دلار را توقیف کرده است. دستیار مدیر دفتر تحقیقات سرویس مخفی گفت: آنچه جنایتکاران می‌خواهند انجام دهند این است که آب‌ها را گل آلود کنند و تلاش کنند تا فعالیت‌های خود را مبهم کنند. کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که آن را تا جایی که می‌توانیم سریع، تهاجمی و به شکل خطی ردیابی کنیم.

 

سرویس مخفی ایالات متحده، ارز دیجیتال به ارزش ۱۰۲ میلیون دلار را توقیف کرد

دیوید ام. اسمیت، یکی از مدیران ارشد سرویس مخفی ایالات متحده، در مصاحبه ای با CNBC که روز سه شنبه منتشر شد، درباره ارزهای دیجیتال صحبت کرد.

 

اسمیت یک مامور اجرایی ارشد و ویژه است که در حال حاضر به عنوان ۲۸مین دستیار مدیر دفتر تحقیقات سرویس مخفی ایالات متحده خدمت می کند، جایی که او ماموریت تحقیقاتی جهانی این آژانس را که شامل ۱۶۱ دفتر و بیش از ۳,۰۰۰ کارمند است، هدایت می کند.

 

سرویس مخفی مسئول شناسایی، تحقیق و دستگیری هر فردی است که برخی قوانین مربوط به سیستم های مالی را نقض می کند. وب‌سایت آن توضیح می‌دهد:

در سال‌های اخیر دارایی‌های دیجیتال به طور فزاینده‌ای برای تسهیل طیف رو به رشد جرایم، از جمله طرح‌های کلاهبرداری مختلف و استفاده از باج‌افزار، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

 

اسمیت به این خبرگزاری گفت که عوامل و تحلیلگران سرویس مخفی به طور فعال جریان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در بلاک چین دنبال می کنند و توضیح داد:

هنگامی که یک کیف پول ارز دیجیتال را دنبال می کنید، با آدرس ایمیلی که دارای برخی از شناسه های مرتبط است تفاوتی ندارد.

 

دستیار مدیر تأیید کرد:

هنگامی که یک شخص و شخص دیگری تراکنش را انجام می‌دهند، و آن وارد بلاک چین می‌شود، ما می‌توانیم آن آدرس ایمیل یا آدرس کیف پول را دنبال کنیم، در صورت تمایل، و آن را از طریق بلاک چین ردیابی کنیم.

 

طبق آماری که این آژانس جمع آوری کرده است، سرویس مخفی از سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۲ میلیون دلار ارز دیجیتال را از مجرمان در ارتباط با ۲۵۴ مورد تحقیقات مرتبط با کلاهبرداری کشف و ضبط کرده است.

اسمیت خاطرنشان کرد که یکی از چیزهایی که در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که پول را با سرعت بیشتری نسبت به فرمت سنتی جابه‌جا می‌کند، و تأکید کرد که سرعت سریع تراکنش باعث جذابیت کریپتو برای مصرف‌کنندگان و مجرمان آمریکایی می‌شود. وی خاطرنشان کرد:

آنچه جنایتکاران می خواهند انجام دهند این است که به نوعی آب را گل آلود کنند و تلاش کنند تا فعالیت های خود را مبهم کنند. کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که آن را تا جایی که می‌توانیم سریع، تهاجمی و به شکل خطی ردیابی کنیم.

 

هنگامی که سرویس مخفی یک فعالیت غیرقانونی را شناسایی می کند، تلاش می کند تا کمی عمیق تر در آن تراکنش ها کاوش کند و آنها را تخریب کند. اسمیت گفت:

شما چیز بدی را در یک ایمیل برای من ارسال می کنید، من می دانم که برخی از فعالیت های مجرمانه مرتبط با آن آدرس ایمیل وجود دارد، من می توانم اطلاعاتی را که در ابتدا وارد سیستم شده اید یا برای آن آدرس ایمیل ثبت نام کرده اید، تجزیه و تحلیل کنم، اطلاعاتی را پیدا کنم.

 

اسمیت همچنین به اشتراک گذاشت که بازرسان در حال یافتن راه های بیشتری هستند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دزدیده شده را به استیبل کوین تبدیل می کنند. او اظهار داشت:

چون، می دانید، جنایتکاران، نیز انسان هستند. آنها می خواهند از برخی نوسانات بازار مرتبط با برخی سکه های اصلی جلوگیری کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا