اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار دیفای (DEFI)

رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده علیه Nexo

وام دهنده کریپتو، Nexo، با مقامات ایالتی کالیفرنیا، نیویورک، واشینگتن، کنتاکی، ورمونت، کارولینای جنوبی و مریلند مشکل دارد. اقدامات اجرایی چندین تنظیم کننده اوراق بهادار دولتی به جزئیات این موضوع اشاره می‌کند که محصول Nexo EIP ممکن است قوانین اوراق بهادار را نقض کند.

 

هدف قرار گرفتن Nexo توسط چندین تنظیم کننده اوراق بهادار!

به دنبال مشکلاتی که در سال گذشته علیه حساب‌های بهره‌دار Celsius و Blockfi رخ داد، وام‌دهنده کریپتو، Nexo، مورد هدف چندین تنظیم‌کننده اوراق بهادار دولتی در مورد EIP این شرکت قرار گرفت. ایالت کالیفرنیا اصرار دارد که از ژوئن ۲۰۲۰، Nexo اوراق بهادار غیرقابل صلاحیت، در قالب حساب‌های Earn Interest Product، به عموم مردم ایالات متحده و به ساکنان کالیفرنیا ارائه و فروخته است.

 

ایالت نیویورک و دادستان کل، Letitia James علیه Nexo شکایت کردند. به طور مشابه، ایالت نیویورک و جیمز می‌گویند که Nexo شروع به ارائه EIPها از ژوئن ۲۰۲۰ تا به امروز کرد. جیمز ادعا می‌کند که Nexo قانون Martin نیویورک را نقض می‌کند و به عنوان کارگزاران اوراق بهادار یا معامله‌گران ثبت‌نشده عمل می‌کند. واشینگتن همین را می‌گوید و بخش اوراق بهادار واشینگتن اشاره کرد که چندین ایالت با هم درگیر اقدامات قانونی هستند.

 

کنتاکی، ورمونت، کارولینای جنوبی و مریلند همگی اقدامات مشابهی را علیه Nexo ثبت کرده‌اند و بسیاری از شکایات به Nexo دستور می‌دهند که فعالیت‌های جاری مرتبط با حساب‌های بهره‌دار شرکت را متوقف کند. اقدامات اجرای قانون مشابه در سال ۲۰۲۱ قبل از ورشکستگی شرکت در برابر سلسیوس انجام شد. Blockfi همچنین در سال ۲۰۲۱ توسط چندین تنظیم کننده اوراق بهادار دولتی هدف قرار گرفت و در فوریه ۲۰۲۲، Blockfi توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) متهم شد.

 

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا