دسترسی SEC ایالات متحده به داده‌های سنگاپور Do Kwon

بر اساس گزارش‌ها، یکی از بنیان‌گذاران بدنام Terraform Labs مصونیت خود را در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از دست داده است. SEC اکنون مجاز است از اداره پولی سنگاپور (MAS) به دنبال سوابقی باشد که می‌تواند جزئیات بیشتری را در مورد نحوه مدیریت این توسعه‌دهنده ۳۱ ساله گارد بنیاد لونا و اینکه آیا او در سقوط LUNA/UST در سال گذشته نقش داشته است، ارائه دهد. بسیاری از آژانس‌ها، سازمان‌های نظارتی و دادستان‌ها ادعا کردند که کوان مقصر اصلی سقوط چند میلیاردی بوده است. پس از دستگیری مقامات محلی در ماه مارس، او همچنان در مونته نگرو در بازداشت به سر می‌برد.

 

SEC ظاهراً می‌تواند به دنبال سوابق مربوط به گارد بنیاد لونا و عملیات Kwon باشد که در MAS نگهداری می‌شود

بر اساس پوشش اخیر بلومبرگ، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، جد راکف، درخواست کوان برای جلوگیری از بررسی داده‌های ذخیره شده او در MAS توسط SEC را رد کرد.

 

ظاهراً این آژانس سوابقی دارد که نشان می‌دهد چگونه بنیاد Luna Guard (یک سازمان غیرانتفاعی در پشت اکوسیستم فروپاشیده Terra) تأسیس شد و بودجه جمع‌آوری کرد تا ارزش استیبل کوین الگوریتمی UST را در ۱ دلار نگه دارد.

 

این دارایی در ماه می ۲۰۲۲ پیوند خود را از دست داد و به زیر قیمت هدف خود سقوط کرد. از آنجایی که توکن بومی ارتباط نزدیکی داشت، کاربران شروع به ضرب LUNA بیشتری برای تثبیت افت کردند. این یک حلقه آربیتراژ نامحدود ایجاد کرد که در نهایت با صفر شدن قیمت هر دو توکن به پایان رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا