اخبار صرافی‌ ها

بنیانگذار BitMEX مستحق بیش از یک سال زندان است!

به گفته دادستان های ایالات متحده، بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال BitMEX – آرتور هیزباید بیش از ۱۲ ماه پشت میله های زندان بماند زیرا شرکت او قوانین ضد پولشویی را نقض کرده است. انتظار می رود که دادگاه او را به گذراندن بین شش ماه تا یک سال در زندان فدرال محکوم کند، زیرا او در ماه فوریه به نقض قانون رازداری بانکی اعتراف کرد.

پلتفرم مبادله دارایی دیجیتال و معاملات مشتقات – BitMEX – در اکتبر ۲۰۲۰ زمانی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بنیانگذاران آرتور هیز، بنجامین دلو و ساموئل رید را به عدم ایجاد و حفظ برنامه AML متهم کرد، به سرفصل اخبار تبدیل شد. دادستان ها استدلال کردند که اقدامات مدیران، محل معاملات را بهسکوی پولشوییتبدیل کرده است.

شکایت های زیر منجر به جریمه مالی ۱۰۰ میلیون دلاری برای BitMEX شد، در حالی که Co-Founders از سمت خود کناره گیری کرد.

در فوریه سال جاری، هیز به اتهامات وارده به او اعتراف کرد که میتواند به کاهش مجازات شش تا دوازده ماه زندان برای او اعتراف کند. علاوه بر این، او با پرداخت ۱۰ میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

با این حال، دادستان های ایالات متحده معتقدند که این مجازات به اندازه کافی سخت به نظر نمی رسد. با در نظر گرفتن تخلفاتی که انجام داد، هیز شایسته است بیش از یک سال در زندان فدرال باشد، آنها افزودند:

هیچ شکی وجود ندارد که این پرونده به شدت در صنعت ارزهای دیجیتال به دقت زیر نظر گرفته شده است. در صورتی که اپراتورهای آنها معتقد باشند که عدم رعایت قانون عواقب معناداری ندارد، انطباق پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال غیرقابل دسترس خواهد بود.»

وکلای هیز به نوبه خود تاکید کردند که موکل آنها نباید سلول زندان را از داخل ببیند و به او اجازه دهد آزادانه به خارج از کشور سفر کند. آنها استدلال کردند که این پرونده نقطه عطفی برای تخلفات آینده است و به دولت ایالات متحده کمک می کند تا جرایم پولی مربوط به پلتفرم های رمزنگاری را حل کند.

اداره مشروط همچنین معتقد است که هیز نباید به زندان برود، و توصیه می کند دو سال مشروط شود.

سایر بنیانگذاران امن نیستند

بنجامین دلو و ساموئل رید نیز به دلیل نقض قانون BitMEX با مجازات های مالی مورد انتقاد قرار گرفتند. در اوایل این ماه، CFTC آنها را به پرداخت ۱۰ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

علاوه بر این، احکام دادگاه آنها برای ۱۵ ژوئن (دلو) و ۱۳ ژوئیه (رید) تعیین شده است، زیرا هنوز مشخص نیست که آیا آنها با زندان، مشروط یا تحریم های پولی بیشتر مواجه خواهند شد.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا